Jacek Liziniewicz

Marszałek Grodzki nie oszczędza

numer 2534 - 18.01.2020
Platforma Obywatelska przez całą poprzednią kadencję punktowała PiS za zwiększanie kosztów administracji. Po tym, jak Senat wpadł w ręce opozycji, marszałek Tomasz Grodzki zorganizował lot do Brukseli dla 14 osób i wypad do Japonii, zaprosił też prawników z całej Europy, aby krytykowali polskie reformy, a także zatrudnił byłych polityków w biurze prasowym.

Głodowa walka o radioterapię

numer 2532 - 16.01.2020
Kajetan Marcinkowski, działacz klubów „Gazety Polskiej”, już 27 dni głoduje, domagając się zapewnienia środków z Narodowego Funduszu Zdrowia na finansowanie leczenia w istniejącym od 1,5 roku Oddziale Radioterapii przy WS SP ZOZ w Zgorzelcu. Wsparcia działaczowi społecznemu udziela Adam Borowski z warszawskiego klubu „GP”.

Małgorzata, oddaj fartucha!

numer 2531 - 15.01.2020
„Mamy w tej chwili taką sytuację, że nic już nie jest tym, co się wydaje. TK nie jest TK w Polsce. KRS nie jest KRS, o której mówi Konstytucja i nie stoi na straży niezawisłości i niezależności sędziów, a to powód jej powołania. Za chwileczkę sądy nie będą sądami, a SN nie będzie SN” – powiedziała prof.

Były senator zatrzymany

numer 2531 - 15.01.2020
CBA Wczoraj funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego senatora PiS Stanisława K. Wraz z nim zatrzymano dwie osoby, w tym syna polityka i dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Kolejne kłopoty marszałka Grodzkiego

numer 2530 - 14.01.2020
Prof. Agnieszka Popiela nie wycofała swoich zeznań w sprawie marszałka Tomasza Grodzkiego. Wczoraj w Radiu Szczecin szczegółowo przedstawiła historię leczenia własnej mamy i przekazania obecnemu marszałkowi Senatu 500 dol. Coraz więcej pojawia się również wątpliwości wokół oświadczenia majątkowego polityka.

Marszałek przypomniał sobie o prezydencie

numer 2529 - 13.01.2020
POLITYKA Marszałek Senatu po tym, jak spotkał się już z ambasadorem Rosji, wiceszefową Komisji Europejskiej Věrą Jourovą i przedstawicielami komisji weneckiej, przypomniał sobie, że mógłby się spotkać z prezydentem Andrzejem Dudą. Postanowił jednak zagadnąć go… na Twitterze.

​Przewodniczący zakazywał klaskać, futrzarze brylowali

numer 2528 - 11.01.2020
EKOLOGIA Wczoraj zebrał się utworzony przez posła Jarosława Sachajkę parlamentarny zespół ds. ochrony zwierząt, praw właścicieli zwierząt oraz rozwoju polskiego rolnictwa. Pierwszą podjętą inicjatywą nowego gremium jest próba utrudnienia organizacjom ekologicznym interwencji w sytyacjach znęcania się nad zwierzętami.

​Budka pokazał siłę pretendenta

numer 2528 - 11.01.2020
OPOZYCJA Zaostrza się walka o fotel przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Wczoraj odbyła się konferencja prasowa głównego pretendenta na stanowisko szefa PO Borysa Budki. Towarzyszyli mu Rafał Trzaskowski i pierwszy garnitur polityków Platformy Obywatelskiej.

Władze Elbląga igrają z zimnem

numer 2527 - 10.01.2020
Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej poinformowało, że dostarczająca ciepło do miasta Energa Kogeneracja wypowiedziała mu umowę. Przez pięć lat władze miasta nie umiały ani dogadać się z przedsiębiorstwem, ani zrealizować innej koncepcji dostarczania ciepła mieszkańcom.

PO tylko o sobie

numer 2526 - 09.01.2020
Parlament Europejski jest w gorączce wyborczej, patrzy na Aleppo, a powinien patrzeć na ulice Warszawy – powiedział europoseł Janusz Lewandowski w 2016 r., gdy PO była na początku akcji donoszenia na własny kraj. Minęły ponad trzy lata, a politycy PO niewzruszenie kontynuują tę linię.

Broni honoru Grodzkiego, donosił na własną żonę

numer 2526 - 09.01.2020
WIARYGODNOŚĆ We wtorek marszałek Senatu Tomasz Grodzki przedstawił relację świadka, któremu miało być proponowane 5 tys. zł w zamian za oczernienie polityka PO. Jak się okazało, Tadeusz Staszczyk to były funkcjonariusz UB, który donosił na własną żonę. Wczoraj TVP Info ujawniło szczegóły jego donosów.

Ubek ostatnią deską ratunku Grodzkiego

numer 2525 - 08.01.2020
Wczorajsza konferencja prasowa marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego miała oczyścić polityka w oczach opinii publicznej. Tymczasem trzecia osoba w państwie przedstawiła zupełnie niewiarygodną historię, którą opowiedział 90-letni Tadeusz Staszczyk, w przeszłości funkcjonariusz Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego, który donosił na własną żonę.

Schetyna wybrał następcę

numer 2524 - 07.01.2020
POLITYKA Sześcioro kandydatów weźmie udział w wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Z wyścigu wycofał się Grzegorz Schetyna, który poparł Tomasza Siemoniaka. Inni kontrkandydaci już zaczęli walkę o głosy i uderzanie w byłego ministra obrony.

Kopertowy marszałek jedzie do Brukseli

numer 2523 - 04.01.2020
Marszałek Tomasz Grodzki nie ma zamiaru wycofywać się z pomysłu wylotu do Brukseli na spotkanie z wiceszefową Komisji Europejskiej Vierą Yourovą. Wczoraj o odwołanie wizyty apelowali politycy PiS, a także szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Szczerski.

​„Pan koperta” do dymisji

numer 2522 - 03.01.2020
POLITYKA Marszałek Senatu Tomasz Grodzki ma coraz większe problemy z pacjentami, którzy twierdzą, że przekazywali mu łapówki. Skala tego problemu zaczyna być tak duża, że coraz częściej słychać głosy wzywające do dymisji. Oprócz polityków PiS do ustąpienia marszałka wezwał również… Leszek Jażdżewski.

​Dziki stały się problemem miast

numer 2521 - 02.01.2020
EKOLOGIA Mimo że populacja dzików spadła, to jednak nadal znajdują one spokojną przystań w miastach. Ostatnio przekonali się o tym mieszkańcy Zawiercia, gdzie stado dzików zaatakowało ludzi. Teraz w mieście trwa obława na lochy i knury, a w internecie – dyskusja, czy strzelać, czy nie strzelać do zwierząt.

Złote myśli opozycji w 2019 r.

numer 2520 - 31.12.2019
Ubiegły rok obfitował w przełomowe wypowiedzi polityków opozycji. Dowiedzieliśmy się, czym rzyga Sławomir Neumann, jak wyginęły dinozaury, kto ugryzł Lecha Wałęsę i gdzie mieszka matka natura. Oto subiektywny wybór wypowiedzi opozycji z ubiegłego roku.

Hołownia kompletuje sztab

numer 2519 - 30.12.2019
POLITYKA Szymon Hołownia, były prezenter telewizji TVN, a teraz kandydat na prezydenta RP, rozpoczyna kompletowanie sztabu wyborczego. Najprawdopodobniej na jego czele stanie Michał Kobosko, były redaktor naczelny tygodnika „Wprost”.

Rabiej! Jak śmiesz?

numer 2518 - 28.12.2019
Arcybiskup Marek Jędraszewski ściągnął na siebie gniew lewicowych aktywistów, którzy oskarżyli go o niszczenie planety. Na głos krytyki zdecydowali się również Paweł Rabiej i Sylwia Spurek. Problem w tym, że lewicowi politycy przebywają teraz na zagranicznych wakacjach, a sama ich podróż w dwie strony oznacza emisję ponad 40 ton dwutlenku węgla do atmosfery.

Abp Jędraszewski: uszanujmy Boże dzieło

numer 2517 - 27.12.2019