Jacek Liziniewicz

Trzaskowski pośliznął się na g…

numer 2438 - 21.09.2019
O ruskich czołgach mawia się, że są najlepsze na świecie, lecz mają dwie wady – odpalają tylko z popychu i strzelają do tyłu. Podobnie jest z najnowocześniejszą na świecie oczyszczalnią ścieków „Czajka” – kosztowała krocie i imponująco wygląda, ale ścieków nie oczyszcza. Gdy tylko usłyszałem o awarii kolektorów, wiedziałem, że niedługo ruszy prawdziwa lawina.

Zamiast cenzury autocenzura

numer 2437 - 20.09.2019
Reżyser Jacek Bromski po pierwszych reakcjach na swój film postanowił dokonać autocenzury. Z filmu, który opowiada o aferze Amber Gold, miały zniknąć kluczowe sceny ukazujące polityczne tło afery. Po tym, jak na korekty nie zgodziła się TVP, koproducent filmu, został on wycofany z Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Lepiej burzyć, niż remontować

numer 2437 - 20.09.2019
Sala Kongresowa będzie nieczynna do 2024 r. – poinformował kilka dni temu dziennik „Super Express”. Oznacza to, że 10 lat zajmie remont jednej z najsłynniejszych sal w stolicy, miejsca wielu niezapomnianych koncertów i wydarzeń. Ironią jest, że remont Kongresówki potrwa dłużej niż budowa pałacu im. Józefa Stalina.

Eurosieroty po Donaldzie

numer 1668 - 08.03.2017
Donald Tusk, uciekając na zachód Europy, pozostawił za sobą mnóstwo eurosierot. Jego medialne i polityczne dzieci przez siedem lat służyły mu wiernie. Pomagały zamiatać afery pod dywan. Konsekwentnie go wychwalały i budowały niemal mityczny wizerunek przywódcy „złotego wieku” Polski. Tusk jednak je zostawił.

„Engels prezesa” żali się na Przyłębską

numer 1761 - 29.06.2017
Stanisław Biernat to prawa ręka prezesa Andrzeja Rzeplińskiego. Jak pisała o nim prof. Krystyna Pawłowicz, zasłużył sobie na pseudonim „Engels prezesa”. Wielokrotnie jako wiceprzewodniczący TK pojawiał się w mediach i krytykował działania prezydenta i partii rządzącej w sprawie Trybunału.

Polska jest jedna

numer 1763 - 01.07.2017
W sobotę w Przysusze o godz. 11 rozpocznie się kongres PiS‑u. Przemówienia programowe wygłoszą prezes PiS‑u Jarosław Kaczyński, wicepremier i minister finansów Mateusz Morawiecki, lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro i lider Polski Razem Jarosław Gowin.


Uczciwie i do przodu

numer 1764 - 03.07.2017
Zapowiedź zmian w sądownictwie, dekoncentracja mediów, zmiana ordynacji wyborczej – na sobotnim kongresie Prawo i Sprawiedliwość ustami Jarosława Kaczyńskiego zapowiedziało wiele reform. – PiS przygotował spójną wizję Polski i program oparty na trzech filarach: polityce społecznej, gospodarce i zapewnieniu bezpieczeństwa – mówi nam prof.

Polacy czekają na Trumpa

numer 1765 - 04.07.2017
Trwają ostatnie przygotowania do wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Polsce. Już jutro i w czwartek mieszkańcy stolicy będą musieli uzbroić się w cierpliwość, gdyż w Warszawie część ulic będzie zamknięta z uwagi na środki bezpieczeństwa. W czwartek odbędzie się otwarte spotkanie z prezydentem USA na pl.

​Obrońcy Puszczy protestowali przed UNESCO

numer 1766 - 05.07.2017

DEMONSTRACJA Kilka tysięcy osób protestowało wczoraj w Krakowie, domagając się od UNESCO podjęcia czynności mających ocalić Puszczę Białowieską. Większość deklarowała wsparcie polityki prof. Jana Szyszki wobec PB.


​Prof. Moriarty jest Polakiem

numer 1766 - 05.07.2017
Jeden z głównych bohaterów filmu „Moje wielkie greckie wesele” specjalizował się w uzasadnianiu tezy, że wszystkie słowa na świecie swój początek mają w grece. Jedno z dzieci w pewnym momencie zadaje mu pytanie: no dobrze, panie Portokalos. A co ze słowem „kimono”? – Kimono, kimono, kimono... Aha!

Ulica i zagranica w Krakowie

numer 1767 - 06.07.2017
Wczoraj na 41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa odbyła się dyskusja na temat przyszłości Puszczy Białowieskiej. Kazachstan zgłosił poprawki do stanowiska ekspertów w tej sprawie, ku niezadowoleniu będących na sali przedstawicieli antyrządowych ekologów.

Sojusznicy i partnerzy

numer 1768 - 07.07.2017
Wizyta Donalda Trumpa w Warszawie stała się okazją do jego rozmowy w cztery oczy z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Obaj politycy w trakcie kilkudziesięciominutowej rozmowy poruszyli temat bezpieczeństwa, Ukrainy czy manewrów „Zapad” na Białorusi.

Godne życie nadzwyczajnej kasty

numer 1769 - 08.07.2017
Przeanalizowaliśmy blisko 40 oświadczeń majątkowych sędziów Sądu Najwyższego. Statystycznie sędzia ma ok. 280 tys. zł na koncie, jeździ 4-letnim samochodem, mieszka w lokalu o powierzchni 126 mkw. i ma co najmniej trzy nieruchomości.

Opozycja chce zadymy w Warszawie

numer 1770 - 10.07.2017
Obywatele RP nie mają zamiaru rezygnować z blokady uroczystości upamiętniających 96 ofiar katastrofy smoleńskiej. Do blokady dołączają się politycy opozycji, w tym m.in. Stefan Niesiołowski, Włodzimierz Cimoszewicz i Michał Kamiński. Zapowiedział się również Lech Wałęsa, ale w sobotę trafił do szpitala i jest mało prawdopodobne, aby mógł wziąć udział w awanturze.

Afera podkarpacka może pogrążyć PSL

numer 1771 - 11.07.2017
700 tys. zł łapówki miał przyjąć Bogusław P., były szef biura poselskiego słynnego polityka PSL-u Jana Burego, od Mariana D., biznesmena z branży paliwowej. To kolejny odprysk afery podkarpackiej, w której zarzuty postawiono prominentnym politykom ludowców, urzędnikom, duchownym i prokuratorom.

Kaczyński: Polskie państwo już nie jest teoretyczne

numer 1771 - 11.07.2017
Wczoraj w całym kraju odbyły się uroczystości ku pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej. Niestety po raz kolejny przebieg miesięcznicy w Warszawie próbowała zakłócić grupa kilkuset Obywateli RP wspieranych przez polityków lewicy i innych partii. Po raz kolejny im się nie udało, ale jak zauważył Jarosław Kaczyński, sprawiło, że frekwencja na uroczystościach była bardzo wysoka.

„Bolek” zaraz wraca

numer 1771 - 11.07.2017
To miało być decydujące starcie Jarosława Kaczyńskiego i Lecha Wałęsy. Tak przynajmniej ogłosił tygodnik „Newsweek”, na swojej okładce umieszczając twarze obu polityków w formie znanej z plakatów zachęcających do oglądania pojedynków Mieszanych Sztuk Walki (MMA). Zanim jednak doszło do walki wieczoru, biedny „Bolek” się rozchorował i trafił do szpitala.

Obywatele RP znów atakują

numer 1772 - 12.07.2017
Obywatele RP po raz kolejny zaatakowali osobę związaną ze Strefą Wolnego Słowa. Tym razem obrażono i poszarpano redaktora Michała Rachonia, publicystę „Gazety Polskiej” i dziennikarza TVP Info.


Opozycja hipokryzji

numer 1772 - 12.07.2017
Miało być ich milion, zabrakło 998 tys. Zapowiadali zablokowanie miesięcznicy, wystraszyli się barierek. Poprowadzić miał noblista Lech Wałęsa TW „Bolek”, ale z konieczności musieli go zastąpić mniej ważni agenci, zgromadzeni pod czujnym okiem płk. Adama Mazguły. Choć można powiedzieć, że nic Obywatelom RP się nie udało, nie wyglądali na smutnych.

PO chowa się przed mieszkańcami Puszczy

numer 1773 - 13.07.2017
Posłowie Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli przygotowanie ustawy dotyczącej Puszczy Białowieskiej i jej ochrony. Politycy PO chcieli się pochwalić swoimi pomysłami w Białowieży, ale wystraszyli się miejscowych, którzy pamiętają, jak decyzje ministrów środowiska z koalicji PO-PSL wpłynęły na stan PB i jak przyczyniły się do wybuchu gradacji kornika drukarza.