Ryszard Czarnecki

Bunt młodej Polski

Numer 118 - 28.01.2012
Polacy wyszli na ulice i jest ich dużo więcej, niż ktokolwiek by pomyślał jeszcze kilka dni temu. Jest ich jednak wciąż za mało, aby już teraz wymusić ważne dla nas i dla kraju zmiany. Ale przecież to dopiero początek. Podobnie było przed trzema laty na Węgrzech. Tam wyszły na jaw manipulacje i kłamstwa premiera. Węgrzy mieli tego dość.

Szacunek dla Orbána

Numer 112 - 21.01.2012
Trwa polowanie z nagonką na Węgry i premiera Viktora Orbána. Rzeczywiście popełnił niesłychaną zbrodnię: nie chciał uzależnić się od pomocy ze strony Międzynarodowego Funduszu Walutowego. U nas Tusk zgodził się bez dyskusji i w rezultacie polski podatnik płaci 200 mln zł (!) rocznie za samą tylko… możliwość skorzystania z kredytów MFW!!!

Auto Tuska

Numer 106 - 14.01.2012
Rząd chwali się, jak fajnie poszła nam prezydencja w Unii Europejskiej, a zaraz potem mówi, że walczy o duży budżet UE na lata 2014–2020 i że będzie ciężko. Z tymi sukcesami prezydencji właśnie pod kątem wojny o pieniądze dla naszego kraju to, niestety, pic na wodę fotomontaż.

WARTO MIEĆ DOBRYCH PRZYWÓDCÓW

Numer 104 - 12.01.2012
Gdy tzw. autorytety wciąż przypominają, że Polska to brzydka panna na wydaniu, gdy nasz rząd i jego ministrowie, pod hasłem europejskiej solidarności, popierają każdy pomysł UE, nawet gdy godzi w naszą suwerenność i nasze interesy, zwróćmy uwagę, jak inne narody Europy i ich przywódcy prowadzą swoją polityczną grę.

Nasz sukces, ich strach

Numer 2 - 10.09.2011
Gdy w czasach poważnego kryzysu ekonomicznego oraz porzucania gazet na rzecz internetu, startuje gazeta w ćwierćmilionowym nakładzie, to można mówić o sukcesie. To dzięki zespołowi zaangażowanych dziennikarzy. Im naprawdę, a nie tylko sloganowo, „nie jest wszystko jedno”.

Zasługujemy na więcej

Numer 95 - 31.12.2011
Żegnamy stary rok 2011. Trudny rok. Dla wielu polskich rodzin ledwo wiążących koniec z końcem. Dla finansów publicznych z ich rosnącym w kosmicznym tempie długiem (ponad 20 tys. zł na statystycznego Polaka). Dla tych – jest ich coraz więcej – którzy stracili pracę. I tych, którzy zaraz po studiach zasilają armię bezrobotnych. Trudny dla Polaków zmuszonych do emigracji zarobkowej.

Cameron – sojusznik Polski

Numer 94 - 30.12.2011
Piszę ten komentarz w Londynie – stolicy państwa, które ośmiela się mówić wprost, że nadal chce mieć własną walutę, własną politykę zagraniczną i finansową oraz budżet tworzony w Wielkiej Brytanii, a nie w Brukseli, a raczej w Berlinie.

Polskie święta

Numer 90 - 24.12.2011
Życzmy sobie wszyscy nie tylko radosnych czy wesołych świąt, ale prawdziwie polskich świąt Bożego Narodzenia. Bo te święta w Polsce są szczególne, sam kilka razy w okresie Bożego Narodzenia byłem w Wielkiej Brytanii – wiem, co mówię. Ważne, żeby to były nie jakieś „neutralne święta” – tylko właśnie Boże Narodzenie, Narodziny Jezusa Chrystusa.

Donald zaprzecza Donaldowi

Numer 84 - 17.12.2011
W dni parzyste Donald Tusk mówi jedno, w dni nieparzyste – drugie. Problem w tym, że mówi rzeczy, które kompletnie się wykluczają. Dotyczy to nie tylko gospodarki i finansów publicznych w Polsce, gdzie obiecuje podwyżki, aby za chwilę mówić o cięciach – ale również polityki zagranicznej Polski.

RFN–Rosja: kosztem Polski

Numer 78 - 10.12.2011
Czy na naszych oczach – mimo akcji ratowniczych – rozpada się strefa euro? Czy jesteśmy świadkami umierania Unii Europejskiej? Może tak, a może i nie. Ale nawet jeżeli Euroland wyląduje na śmietniku historii (choć to byłby proces, a nie jednorazowe cięcie) czy UE skona – to i tak pozostaną państwa, narody, ich interesy polityczne i gospodarcze.

Polska nie jest wasalem

Numer 72 - 03.12.2011
Uderz w stół – nożyce się odezwą. Stół jest niemiecki – a nożyce – polskie. Konkretnie trzyma je Donald Tusk, który właśnie po raz kolejny wszedł w rolę, powiem wprost, rzecznika Angeli Merkel. W gruncie rzeczy jego przemówienie o przyszłości Unii Europejskiej i sposobach na kryzys było jakby powiedzeniem tego, co od miesięcy powtarzają politycy w Berlinie.

Handlarz świętością

Numer 70 - 01.12.2011
Sikorski wyzbył się w Berlinie czegoś, do czego nie ma prawa. Także moralnego. Chodzi o suwerenność, o którą nasi przodkowie walczyli przez wieki i za którą ginęli. Szkoda, że dla ministra i jego wciąż niereagującego szefa nie ma żadnej świętości.

Kaczyński miał rację

Numer 66 - 26.11.2011
Gdy blisko 10 lat temu Prawo i Sprawiedliwość domagało się ujawnienia w Sejmie RP umowy sprzedaży przez państwo polskie firmy STOEN, duża większość mediów i polityków śmiała się z tego lub milczała. Okazało się wtedy zresztą, że ówczesny minister skarbu z SLD sprzedał tę przynoszącą zyski i strategiczną z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego państwa firmę Niemcom.

Gabinet lizusów

Numer 60 - 19.11.2011
W Unii trwa huragan kryzysu, Ateny i Rzym mają nowe antykryzysowe rządy. Polska też. Tyle że to kupa śmiechu, a nie rząd. Tusk powołał ośmiu ministrów ze starego rządu. Jeden z nich – ten od finansów – odpowiada za rosnący w kosmicznym tempie dług publiczny (20 tys. zł na przeciętnego Polaka!). Drugi za to, że nawet w czasie naszej prezydencji w UE Polska nie ma nic do powiedzenia.

Niepodległość czcić codziennie

Numer 55 - 14.11.2011
Kilka dni temu świętowaliśmy niepodległość. W różny sposób. Policja na przykład zatrzymując, fotografując i filmując kibiców piłkarskich, którzy jechali z całej polski na Marsz Niepodległości. Z kolei tzw. kosmopolici zapraszali Niemców i lewaków oraz anarchistów z innych krajów, aby przyjechali rozbijać polską patriotyczną manifestację.

Słowacka ćma

Numer 49 - 05.11.2011
Nasz południowy sąsiad – Słowacja – dowiedział się nagle, że ma pomagać bogatszej od niej, mimo że pogrążonej w kryzysie, Grecji. Bratysława ma być dla Aten strażą pożarną tylko dlatego, że jest w strefie euro! I nie chodziło o „kieszonkowe”. Słowacja ma wybulić prawie 9 mld euro!

Jedność jest najważniejsza

Numer 44 - 29.10.2011
Dobrze pamiętam lata 90.: polska prawica podzielona, skłócona, rozdrobniona, oddawała władzę niemal w prezencie. No i każdy chciał być prezesem... Wydawało się, że w końcu wyciągnęliśmy wnioski z ówczesnej głupoty i przerostu ambicji. Ale ostatnio upiory przeszłości ożywają.

O nas bez nas

Numer 38 - 22.10.2011
Rządowi premiera Donalda Tuska Europa znów pokazała miejsce w szeregu. Popołudniowa część niedzielnego szczytu Unii Europejskiej w Brukseli odbędzie się już bez premiera Donalda. Bo szefa polskiego rządu, który tak chełpi się uznaniem na świecie, po prostu nie zaproszono!

Kłamiesz? Awansujesz!

Numer 32 - 15.10.2011
Jaki polityk w Polsce najczęściej zmienia zdanie? Pan Donald Tusk. Przed wyborami mówił, że ze swojego rządu zostawi raptem pięciu ministrów. Tuż po wyborach oświadczył, że dla dobra polskiej prezydencji w UE nikogo w swoim gabinecie nie wymieni, a następnie, po kilkunastu godzinach, znowu zmienił zdanie. Jak ktoś kręci jak najęty, to w nagrodę będzie… znowu premierem.

MARZENIE O POLSCE

Numer 26 - 08.10.2011
Gdy Niemcy napadli na Polskę w 1939 r., wielki prezydent Warszawy Stefan Starzyński mówił: „Chciałem, aby Warszawa była wielka”. Dzisiaj możemy śmiało powiedzieć: chcemy, aby Polska była wielka, zasobna, silna, szanowana przez swoich i obcych. I aby była Polską równych szans.


-->