Ryszard Czarnecki

Słowacka ćma

Numer 49 - 05.11.2011
Nasz południowy sąsiad – Słowacja – dowiedział się nagle, że ma pomagać bogatszej od niej, mimo że pogrążonej w kryzysie, Grecji. Bratysława ma być dla Aten strażą pożarną tylko dlatego, że jest w strefie euro! I nie chodziło o „kieszonkowe”. Słowacja ma wybulić prawie 9 mld euro!

Jedność jest najważniejsza

Numer 44 - 29.10.2011
Dobrze pamiętam lata 90.: polska prawica podzielona, skłócona, rozdrobniona, oddawała władzę niemal w prezencie. No i każdy chciał być prezesem... Wydawało się, że w końcu wyciągnęliśmy wnioski z ówczesnej głupoty i przerostu ambicji. Ale ostatnio upiory przeszłości ożywają.

O nas bez nas

Numer 38 - 22.10.2011
Rządowi premiera Donalda Tuska Europa znów pokazała miejsce w szeregu. Popołudniowa część niedzielnego szczytu Unii Europejskiej w Brukseli odbędzie się już bez premiera Donalda. Bo szefa polskiego rządu, który tak chełpi się uznaniem na świecie, po prostu nie zaproszono!

Kłamiesz? Awansujesz!

Numer 32 - 15.10.2011
Jaki polityk w Polsce najczęściej zmienia zdanie? Pan Donald Tusk. Przed wyborami mówił, że ze swojego rządu zostawi raptem pięciu ministrów. Tuż po wyborach oświadczył, że dla dobra polskiej prezydencji w UE nikogo w swoim gabinecie nie wymieni, a następnie, po kilkunastu godzinach, znowu zmienił zdanie. Jak ktoś kręci jak najęty, to w nagrodę będzie… znowu premierem.

MARZENIE O POLSCE

Numer 26 - 08.10.2011
Gdy Niemcy napadli na Polskę w 1939 r., wielki prezydent Warszawy Stefan Starzyński mówił: „Chciałem, aby Warszawa była wielka”. Dzisiaj możemy śmiało powiedzieć: chcemy, aby Polska była wielka, zasobna, silna, szanowana przez swoich i obcych. I aby była Polską równych szans.

Pic na wodę

Numer 20 - 01.10.2011
W ładza z dumą obwieściła, że w naszym kraju znowu doszło do superwydarzenia: chodzi o szczyt Partnerstwa Wschodniego. Premier przed wyborami ściska się z przywódcami innych państw. „Rąsia, buzia, klapa” – tylko goździka brakuje. Co mają z tego Polacy? Na razie korki, bo jak zwykle stolicę państwa ogarnia paraliż, gdy przyjeżdżają do nas Bardzo Ważne Osoby.

Zakazany Smoleńsk

Numer 14 - 24.09.2011
Gdyby gubernator Smoleńska nakazał odwołanie prelekcji o tragedii z 10 kwietnia 2010 r., byłbym oburzony, ale aż tak bym się nie zdziwił. Rosyjska władza prawdy nie lubi.