Gospodarka


Rekordowy crowdfunding

numer 2208 - 19.12.2018
FINANSOWANIE Doctor Brew, producent piwa kraftowego, pozyskał już 2,7 mln zł z crowdfundingu, uzyskując tym samym najlepszy wynik w historii crowdfundingu udziałowego w Polsce. Spółka przedłuża zbiórkę, którą prowadzi w celu wsparcia zakupu Browaru Lwówek od Grupy Browary Regionalne Jakubiak.

Elastyczna – doskonała karta do ratalnych zakupów na zero procent

numer 2208 - 19.12.2018
Czy wiecie, dlaczego warto posiadać kartę kredytową Elastyczna? Ponieważ ma ona wiele praktycznych funkcji: płatniczą, ratalną, kredytową i rabatową. Można nią dokonywać także bezpiecznych płatności w internecie.

Parlament UE przeciwko Nord Stream 2

numer 2208 - 19.12.2018
Zajmujący się energią posłowie pięciu frakcji Parlamentu Europejskiego zaapelowali do państw członkowskich o rozpoczęcie negocjacji w sprawie dyrektywy gazowej, która dotyczy Nord Stream 2. W przyjętej 12 grudnia rezolucji w sprawie umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą PE potępił budowę rosyjskiego gazociągu.

Sadownicy i rolnicy obawiają się zmian w stawkach VAT

numer 2208 - 19.12.2018
ROLNICTWO Proponowana przez Ministerstwo Finansów podwyżka stawki VAT na nektary i napoje owocowe lub warzywne z 5 do 23 proc. będzie odczuwalna nie tylko przez polskich producentów, ale również rolników i sadowników – ostrzegają przedstawiciele Krajowej Unii Producentów Soków.

Pomorze łaskawiej patrzy na przekop Mierzei

numer 2208 - 19.12.2018
ROZWÓJ Marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk jest jedną z osób, które krytycznie odnosiły się do budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. W związku z tym minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk zaprosił marszałka województwa pomorskiego na spotkanie.

Moskwa izoluje się od świata

numer 2208 - 19.12.2018
Rząd Rosji zalecił największym państwowym firmom, by w najbliższych latach przeszły na komputerowe oprogramowanie krajowej produkcji. Wśród przedsiębiorstw, których dotyczy to zalecenie, są m.in. Gazprom, Aerofłot i koleje. Rozporządzenie w tej sprawie wydał wicepremier i minister finansów Anton Siłuanow.

Wsparcie dla zdolnych informatyków

numer 2208 - 19.12.2018
EDUKACJA Blisko 50 mln zł przeznaczy Centrum Projektów Polska Cyfrowa na realizację projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego, którego celem będzie wspieranie utalentowanej informatycznie młodzieży.

Polska strefa inwestycji

numer 2207 - 18.12.2018
PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ Nowe przepisy dotyczące wspierania inwestycji mają szansę pobudzić innowacyjność firm oraz zachęcić krajowych i zagranicznych inwestorów do inwestowania w Polsce – uważają eksperci firm doradczych Colliers International, EY oraz Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, którzy przygotowali raport pt. „Polska strefa inwestycji. Zmiany prawne i organizacyjne”.

Autoryzacja dyspozycji kodem SMS w oddziałach i agencjach PKO Banku Polskiego

numer 2207 - 18.12.2018
We wszystkich placówkach banku i agencjach klienci mogą już autoryzować wybrane dyspozycje nową, sms-ową metodą. Umożliwia ona ich akceptację za pomocą kodu wysłanego na numer telefonu klienta. Taka forma potwierdzania eliminuje konieczność składania na papierze podpisu klienta wymaganego wcześniej do zrealizowania danej dyspozycji. 


Prąd mamy tani i taki pozostanie

numer 2207 - 18.12.2018
W nowy rok wejdziemy ze starymi taryfami cen energii. Rząd ma wiele instrumentów, by odsuwać potencjalny wzrost cen – zapewniła minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Z danych Eurostatu wynika, że średnia cena prądu w Polsce jest niższa od średniej w UE i ponad dwukrotnie mniejsza niż w Danii.