reklama


Gospodarka


Ryzykowne polisy

Numer 741 - 18.02.2014
Polska Izba Ubezpieczeń wiedziała o wypadkach przekazywania klientom nieprawdziwych lub niepełnych danych o polisach inwestycyjnych, ale nie reagowała na nie. Niewiele w tej sprawie zrobiła także Komisja Nadzoru Finansowego. Teraz, kiedy oszukani Polacy zaczęli upominać się o swoje w sądach, obie instytucje odgrywają rolę obrońców konsumentów.

Polska ma szczęście, że ma łupki

Numer 741 - 18.02.2014
GAZ Byłoby prawdziwą tragedią dla Polski, gdyby posiadane przez nią zasoby gazu łupkowego nie zaczęły być eksploatowane – twierdzi Phelim McAleer, brytyjski reżyser i producent filmu „Fracknation”. Wiele wskazuje na to, że nieprędko będziemy korzystali z łupków. – W tej branży mamy raczej mizerię – mówi ekspert.

Nie ma miejsca na gaz z Kataru

Numer 741 - 18.02.2014
RYNEK PALIW Dostawcy z Kataru chcą wysłać do Polski pierwsze tankowce z gazem, a terminal w Świnoujściu nie jest gotowy. Budowa miała być ukończona w czerwcu, ale prace przeciągną się do końca roku.

NBP nie chce euro w Polsce

Numer 740 - 17.02.2014
Polska nie powinna przyjmować euro w dającej się przewidzieć przyszłości, a jeśli miałoby do tego dojść, powinna to uczynić bez wchodzenia do mechanizmu kursowego ERM2 – uważa Marek Belka, prezes Narodowego Banku Polskiego. To zaskakująca deklaracja, radykalnie rozmijająca się z forsowanym od lat przez Donalda Tuska planem szybkiego przystąpienia Polski do Eurolandu.

Bruksela daje zielone światło dla GMO

Numer 740 - 17.02.2014
ROLNICTWO Unia Europejska powoli otwiera się na uprawy genetycznie modyfikowane. Mimo że większość unijnych krajów opowiada się przeciwko dopuszczeniu kukurydzy GMO 1507, po przegraniu procesu z jej producentem Komisja Europejska zmuszona jest do otwarcia unijnego rynku dla tych upraw.

Pozwy o miliardy wykończą PKP

Numer 739 - 15.02.2014
Rząd chce dać pieniądze na oddłużenie Przewozów Regionalnych. Może to być próba przekonania szefów kolejowej spółki, żeby nie składali przeciwko skarbowi państwa pozwu o pół miliarda złotych odszkodowania za pobieranie przez PKP PLK zawyżonych opłat za dostęp do torów. Pozwy wszystkich przewoźników mogą opiewać na 15 mld zł i spowodować bankructwo PKP.

Wyjaśnić podejrzany przetarg w ZUS-ie

Numer 739 - 15.02.2014
UBEZPIECZENIA Osoby będące stronami w przetargu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na Kompleksowy System Informatyczny zasiadały w radzie nadzorczej jednej firmy. Trzeba teraz wyjaśnić, czy w związku z tym odbył się on zgodnie z procedurami.

Nowym podatkiem w polskiego turystę

Numer 739 - 15.02.2014
TYRYSTYKA Rząd chce utworzyć Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, z którego byłyby opłacane roszczenia klientów w wypadku niewypłacalności organizatora wyjazdu. Składki mają wpłacać do funduszu biura podróży, ale wiadomo, że koszty te przerzucą na klientów. Będzie to więc nowy podatek wprowadzony pod pretekstem ochrony turystów.

Milion euro dziennie tracą producenci mięsa

Numer 738 - 14.02.2014
Rolnicy i przedsiębiorcy eksportujący wieprzowinę do Rosji liczą straty wynikające z rosyjskiego embarga. To cios w polski rynek wieprzowiny. Tymczasem minister rolnictwa Stanisław Kalemba rozkłada ręce. Rozmawia z Rosjanami, ale nie jest w stanie niczego zrobić. – Trzeba nastawić się na czekanie – to jedyna rada, jaką ma dla hodowców i producentów.

Radni za wiatrakami, mieszkańcy przeciw

Numer 738 - 14.02.2014
PODLASIE Radni gminy Filipów zezwolili na budowę farmy wiatrowej we wsi Mieruniszki, leżącej obok doliny Rospudy i w pobliżu terenów, na których bytują rzadkie gatunki ptaków chronionych. Znaczna część mieszkańców podlaskich gmin jest przeciwna stawianiu wiatraków.


reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama