Gospodarka

patriotyzm gospodarczy

Piechociński bajki opowiada

Numer 1140 - 15.06.2015
Trzeba zwiększyć w Polsce produkcję stali – zaapelował wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński podczas sobotniej wizyty w zakładach hutniczego koncernu ArcelorMittal. – Trudno konkurować z innymi, skoro Polska to jedyny w Unii Europejskiej kraj, w którym zakłady metalurgiczne płacą akcyzę za zużyty prąd – komentują ten apel przedstawiciele branży.

Dom Świętego

Numer 1139 - 13.06.2015
Oczywistą rzeczą jest, że naród, który wydał z siebie człowieka tak zasłużonego dla historii Kościoła powszechnego, świata i Polski, będzie czcił pamięć o nim w sposób szczególny. Zadziwiające jest, że istniejące już od dwóch lat centrum poświęcone JPII nie zaistniało w zbiorowej świadomości Polaków. Centrum zaczęto budować w 2008 r.

Coraz więcej Rosjan popada w biedę

Numer 1139 - 13.06.2015
KRYZYS O trzy miliony wzrosła w ciągu roku liczba Rosjan żyjących poniżej progu ubóstwa. Ich liczba w pierwszym kwartale 2015 r. sięgnęła 22,9 mln osób. W Rosji za próg ubóstwa uważa się obecnie kwotę 9662 rubli miesięcznie, czyli ok. 650 zł. Aby przeżyć, ludzie ograniczają wydatki nawet na jedzenie.

Jaka władza, tacy ministrowie

Numer 1139 - 13.06.2015
Szkoda że dopiero teraz – tak odejście z rządu ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego i wiceministra gospodarki Tomasza Tomczykiewicza komentują internauci. Pierwszy z wymienionych jeździł tylko po kraju i podziwiał budowy, a drugi „pier […] wszystko”, jak sam powiedział Karpińskiemu.

Bankierzy wykończą grecką gospodarkę

Numer 1138 - 12.06.2015
KRYZYS Grecja nigdy nie powinna zostać członkiem strefy euro, ale jeśli teraz zbankrutuje i z niej wyjdzie, to globalne konsekwencje tego mogą być porównywalne do kryzysu po upadku banku Lehman Brothers w 2008 r. – uważają ekonomiści. W Brukseli wciąż trwają rozmowy ostatniej szansy między Atenami i ich wierzycielami.

Prezes NBP nie poda się do dymisji

Numer 1138 - 12.06.2015
Mimo że wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej Hanna Gronkiewicz-Waltz zasugerowała Markowi Belce dymisję, Narodowy Bank Polski poinformował, że jego szef będzie pełnił swoją funkcję do końca kadencji, a więc do czerwca 2016 r. Prezes Belka jest jednym z bohaterów afery podsłuchowej, w której wyniku z rządu odwołano kilku ministrów.

Udowodnił, że banki w Polsce nie są bezpieczne

Numer 1137 - 11.06.2015
PIENIĄDZE Jeden z polskich banków padł ofiarą hakerskiego włamania. Złodziej ukradł pieniądze, hasła i dane osobowe klientów, a potem pochwalił się tym serwisowi Zaufana Trzecia Strona. Chciał w ten sposób udowodnić, że wbrew zapewnieniom nadzoru finansowego nasze pieniądze w bankach nie są bezpieczne.

Przez pendolino znikają tanie linie

Numer 1137 - 11.06.2015
Pendolino wcale nie jeździ superszybko, nie można też w nim korzystać z internetu – tak w praktyce wygląda pociąg, na który wydano aż pół miliarda złotych z publicznych pieniędzy. Na dodatek, aby zapewnić drogiemu pendolino pasażerów, likwidowane są tanie i popularne połączenia kolejowe. Liczący się z każdym groszem Polacy są tą sytuacją coraz bardziej zirytowani.

Bankructwo szansą na wolność

Numer 1136 - 10.06.2015
KRYZYS Grecja nadal będzie podtrzymywana na koszt europejskich podatników albo ogłosi bankructwo – to dwa możliwe wyjścia z klinczu, w jakim znalazły się Ateny i ich wierzyciele. Dla Greków najlepszym wyjściem byłaby upadłość, bo dzięki niej urwaliby się ze stryczka, jaki założyło im na szyję polityczno-finansowe lobby.

Co roku z Polski wypływają miliardy

Numer 1136 - 10.06.2015
Polska jako jedyny kraj Unii Europejskiej znalazła się w dwudziestce najbardziej wyzyskiwanych przez obcy kapitał państw świata – wynika z raportu organizacji Global Financial Integrity. Autorzy dokumentu twierdzą, że w latach 2003–2012 wytransferowano z Polski dziesiątki miliardów dolarów, głównie przez zwolnienia z podatków zagranicznych firm.

reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama