reklama


Gospodarka


Większa niezależność dla UOKiK u

Numer 738 - 14.02.2014
Rynek antymonopolowy Po odwołaniu prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Małgorzaty Krasnodębskiej-Tomkiel pojawiły się głosy, że tak ważny dla gospodarki urząd powinien być wolny od nacisków politycznych. Jego szef, wzorem prezesa NBP, powinien być wybierany na kadencję.

Rząd pompuje nasze podatki w bankruta

Numer 737 - 13.02.2014
Dymisjonując szefa Państwowych Portów Lotniczych oraz prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, rząd pozbył się ludzi, którzy sprzeciwiali się powstaniu Polskiego Holdingu Lotniczego. Donald Tusk dąży do tego, aby ratować linie lotnicze LOT przed upadkiem. Z Brukseli płyną sygnały, że Komisja Europejska nie zgodzi się na wpompowanie w bankruta miliarda złotych z państwowej kasy.

Strajk w obronie polskiej ziemi

Numer 737 - 13.02.2014
ZIEMIA ROLNA Pod koniec lutego lub na początku marca ma dojść do ogólnopolskiego strajku rolników w sprawie obrony polskiej ziemi przed wyprzedażą jej obcemu kapitałowi. Do protestu mają dołączyć pracownicza Solidarność, a także górnicy z komisji śląsko-dąbrowskiej. Rolnicy mają już dość lekceważenia ich postulatów przez rząd.

Zagraniczni inwestorzy odwrócili się od Polski

Numer 737 - 13.02.2014
INWESTYCJE W ciągu dwóch ostatnich lat napływ kapitału inwestycyjnego do Polski spadł o niemal 70 proc., z 15 do 5 mld euro – wynika z raportu NBP. Długie procesy legislacyjne i wysokie koszty operacji związanych z wejściem na rynek skutecznie odstraszają inwestorów.

Polacy nie mają pieniędzy na oszczędzanie

Numer 736 - 12.02.2014
SPOŁECZEŃSTWO Aż dwie trzecie Polaków nie ma z czego oszczędzać. Odsetek oszczędzających spadł w ciągu miesiąca aż o 6 proc. – wynika z Badania Oszczędności Getin Noble Bank.

Polskie Mięso chce wsparcia od Donalda Tuska

Numer 736 - 12.02.2014
ROLNICTWO Branża mięsna domaga się od premiera Donalda Tuska pełnego zaangażowania w negocjacje, mające przywrócić możliwości eksportowe wieprzowiny z UE na rynek rosyjski. Wstrzymanie dostaw przynosi zakładom przetwórczym i rolnikom poważne straty finansowe. Może dojść nawet do redukcji zatrudnienia.

Skok na mieszkania staruszków

Numer 735 - 11.02.2014
Rząd Donalda Tuska przygotowuje ustawę, na mocy której banki i instytucje finansowe będą mogły bezkarnie dokonać skoku na mieszkania staruszków. Gabinet premiera chce, aby emeryci oddawali swoje nieruchomości w zamian za rentę dożywotnią. Wkrótce projekt ustawy trafi pod obrady Rady Ministrów.

Odwołana za nakładanie kar i tropienie karteli

Numer 735 - 11.02.2014
POLITYKA ANTYMONOPOLOWA Premier Donald Tusk odwołał ze stanowiska prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Małgorzatę Krasnodębską-Tomkiel – poinformował UOKiK. Zwolnił ze stanowiska osobę, która nałożyła setki milionów złotych kar za nadużycia i próby dominacji na rynku. Broniła też interesów konsumentów.

Kompromis wymuszony groźbą zwolnień

Numer 734 - 10.02.2014
GÓRNICTWO Nie będzie łączenia kopalń ani zwolnienia 900 pracowników administracji w Kompanii Węglowej. Górnicy pracujący pod ziemią mają gwarancję pracy do 2020 r. Porozumienie tej treści zawarli związkowcy z zarządem spółki. Wciąż dzieli ich sprawa sprzedaży kopalni Knurów-Szczygłowice.

Nie stać nas na towary z wyższej półki

Numer 734 - 10.02.2014
HANDEL Tylko dla co szóstego konsumenta ma znaczenie marka produktu spożywczego. Cena jest dla ponad 70 proc. Polaków podstawowym wyznacznikiem zakupów – przyznał Andrzej Faliński, dyrektor generalny Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.


reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama