Gospodarka

patriotyzm gospodarczy

Grecja sprawdza cierpliwość Brukseli

Numer 1135 - 09.06.2015
KRYZYS Zirytowany szef Komisji Europejskiej nie odbierał w weekend telefonów od greckiego premiera, a niemiecki minister finansów nie chce już spotykać się ze swoim greckim odpowiednikiem. Bruksela i Berlin mają już dość negocjacji z Atenami, ale muszą coś zrobić z upartymi Grekami, by odzyskać choć część pożyczonych im pieniędzy i uniknąć rozpadu strefy euro.

Frankowicze startują do Sejmu

Numer 1135 - 09.06.2015
Ponieważ rząd niewiele robi, aby pomóc osobom wmanewrowanym przez banki w walutowe kredyty, poszkodowani chcą sami przypilnować swoich spraw w przyszłym Sejmie. Zakładają ugrupowanie, które wystartuje w najbliższych wyborach parlamentarnych. 12 czerwca w Warszawie nowa formacja określi swój program i możliwe alianse polityczne.

Deutsche Bank wyprał w Rosji 6 mld dol.

Numer 1134 - 08.06.2015
W ciągu czterech lat przez konta rosyjskich klientów Deutsche Banku mogło przejść ok. 6 mld dol. niewiadomego pochodzenia – podała agencja Bloomberg. Po ujawnieniu tej informacji akcje banku spadły o 2,6 proc. Deutsche Bank rozpoczął wewnętrzne dochodzenie w sprawie. Przyznał też, że zawiesił część pracowników rosyjskiego oddziału.

Opole nie sprywatyzuje ciepła

Numer 1134 - 08.06.2015
REGIONY Spółka Energetyka Cieplna Opolszczyzny, której ponad 50 proc. akcji ma miasto Opole, nie zostanie sprywatyzowana. Prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski, tak jak obiecał w kampanii wyborczej, wstrzymał proces sprzedaży zakładu. Jego zdaniem długofalowo skorzystają na tym Opole i mieszkańcy regionu.

Grecja kupiła czas do końca czerwca

Numer 1133 - 06.06.2015
FINANSE Ateny nie zamierzają ulec szantażowi zachodnich bankierów, którzy za odblokowanie Grekom pomocy finansowej domagają się od nich cięcia emerytur i podniesienia podatków. – Jeśli międzynarodowi wierzyciele nie złagodzą stawianych nam warunków, nie zapłacimy czerwcowych rat i rozpiszemy przedterminowe wybory – ostrzega grecki rząd.

Rząd rozpętał wojnę o węgiel

Numer 1133 - 06.06.2015
Tak fatalnego wyniku w górnictwie węgla kamiennego nie było od dawna. Strata za pierwsze cztery miesiące tego roku wyniosła 800 mln zł, prawie dwa razy więcej niż rok wcześniej, kiedy straty obliczono na 452 mln zł. – Coraz trudniej sprzedać węgiel, bo rząd ratuje Kompanię Węglową kosztem innych spółek – zarzucił zarząd „Bogdanki”, kopalni lubelskiej.

NIK wzywa prokuraturę do Elewarru

Numer 1132 - 05.06.2015
AFERA Gigantyczne pensje, fatalny nadzór, łamanie prawa – tak w swoim raporcie Najwyższa Izba Kontroli określiła kierowaną przez działaczy PSL u spółkę Elewarr. Choć cztery lata temu wyniki kontroli były identyczne, rząd niczego w tej sprawie nie zrobił. NIK domaga się, by działalnością firmy zajęła się prokuratura. Wnioskuje też o likwidację Elewarru.

Przed wyborami 2 mld złotych na podwyżki

Numer 1132 - 05.06.2015
Kilka miesięcy przed wyborami parlamentarnymi rząd znalazł 2 mld zł na podwyżki dla budżetówki. Więcej pieniędzy dostaną m.in. urzędnicy, którzy zarabiają średnio ponad dwa razy więcej, niż wynosi płaca minimalna. Mimo to dostaną średnio po 660 zł brutto podwyżki, podczas gdy najmniej zarabiającym Polakom koalicja PO-PSL podniesie płace zaledwie o 100 zł.

Rząd nie chroni Polaków przed bankami

Numer 1131 - 03.06.2015
PIENIĄDZE Bruksela chce chronić klientów przed upadającymi bankami, tymczasem Polska w tej sprawie nic nie robi. Komisja Europejska wezwała nasz rząd do wdrożenia dyrektywy o naprawie i restrukturyzacji oraz uporządkowanej likwidacji banków. Jeśli Polska tego nie zrobi w ciągu dwóch miesięcy, KE może ją pozwać do unijnego Trybunału Sprawiedliwości.

Przez MON zwalniają ludzi

Numer 1131 - 03.06.2015

reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama