reklama


Gospodarka


Niskie pensje dławią gospodarkę

Numer 734 - 10.02.2014
Wynagrodzenia Polaków są tak niskie, że zaniepokoiły nawet prezesa NBP Marka Belkę. Stwierdził, że płace rosną zbyt powoli, a to hamuje gospodarkę. Marek Belka powiedział to, co Jarosław Kaczyński mówi już od dawna, tyle że jego słowa zostały przyjęte za niestosowne, kiedy przypomniał o tym podczas ubiegłorocznego Forum Gospodarczego w Krynicy. Z tym że Kaczyński kładł nacisk na godne życie.

Sędziowie negocjują wyrok z premierem

Numer 733 - 08.02.2014
EMERYTURY III RP CORAZ BARDZIEJ PRZYPOMINA PRL Z FILMÓW BAREI Trybunał Konstytucyjny wystąpił do premiera z zapytaniem, jakie koszty – nieprzewidziane w ustawie budżetowej – spowodowałby negatywny wyrok w sprawie zmian w ustawie emerytalnej. Sędziowie TK powinni wziąć przede wszystkim pod uwagę zgodność ustawy z konstytucją, a nie koszty – wyjaśnia „Codziennej” prof. Stanisław Gomułka.

UE zamknie elektrownie węglowe

Numer 733 - 08.02.2014
RYNEK ENERGII UE powinna dążyć do stopniowego wyeliminowania węgla w wytwarzaniu energii – stwierdza w rezolucji Parlament Europejski. To cios w naszą gospodarkę, bo polskie elektrownie wytwarzają prąd właśnie z węgla. W dodatku ruszyła warta 12 mld zł największa inwestycja od lat – budowa dwóch opalanych węglem bloków energetycznych w Opolu. Dorota Skrobisz

Nie będzie Jamału II

Numer 732 - 07.02.2014
GAZOCIĄGI Gazprom nie zbuduje gazociągu Jamał-Europa II. Przyczyną jest brak poparcia dla projektu ze strony Polski. Powstanie natomiast kolejna nitka magistrali Nord Stream do Niemiec – informuje dziennik „Wiedomosti”, powołując się na źródło w rosyjskim koncernie.

Miliony na podlaskie drogi

Numer 732 - 07.02.2014
PODLASIE 21,5 mln zł przeznaczyły władze woj. podlaskiego na remont drogi wojewódzkiej Tykocin–Jeżewo Stare, która łączy drogi krajowe Białystok–Warszawa i Białystok–Ełk. W tym roku na infrastrukturę drogową w regionie przewidziano ok. 200 mln zł.

Tusk rozłożył polskie łupki

Numer 732 - 07.02.2014
ENERGETYKA RZĄD ZMARNOWAŁ KILKA LAT NA BŁĘDNE KONCEPCJE

UE podrapie banksterów za uszkiem

Numer 731 - 06.02.2014
FINANSE TYLKO CZTERY LATA WIĘZIENIA ZA KRADZIEŻ MILIARDA EURO

Rosyjska blokada mięsa potrwa jeszcze dwa miesiące

Numer 731 - 06.02.2014
HANDEL Rosja domaga się podzielenia krajów Unii Europejskiej na regiony w zależności od zasięgu afrykańskiego pomoru świń. – Moskwa dzieli i rządzi – tak ograniczenia dostaw wieprzowiny z UE oceniają eksperci.

Ministrowie Tuska opowiadają bajki

Numer 731 - 06.02.2014
EMERYTURY Minister finansów Mateusz Szczurek i minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz po transferze 153 mld zł z OFE do ZUS u zapewniają, że przejęte przez rząd składki są bezpieczne, bo państwo gwarantuje wypłatę emerytur. Obaj opowiadają bajki, bo państwo nie ma własnych pieniędzy i za te zobowiązania zapłacą podatnicy.

Ruszyła kontrola w PGP

Numer 730 - 05.02.2014
RYNEK POCZTOWY Urząd Komunikacji Elektronicznej rozpoczął kontrolę w Polskiej Grupie Pocztowej. Urzędnicy sprawdzą m.in., czy spółka przestrzegała tajemnicy pocztowej i czy zapewnione jest bezpieczeństwo dostarczania listów z sądów i prokuratur.


reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama