reklama


Gospodarkareklama

Minister Sawicki pogrążył rolników

Numer 929 - 01.10.2014
Minister rolnictwa Marek Sawicki poniósł porażkę w walce o unijne rekompensaty za straty wynikające z rosyjskiego embarga. Z Brukseli płyną same złe wieści. Ograniczono nie tylko pulę na odszkodowania, ale także zakres udzielanej pomocy. Przez lekkomyślną i nieudolnie prowadzoną politykę rządu ucierpią finansowo polscy rolnicy.

Londyn nie odda złóż Rosjanom

Numer 928 - 30.09.2014
ENERGETYKA Wobec agresywnej polityki Moskwy Londyn zgłosił zastrzeżenia do sprzedaży rosyjskiemu oligarsze Michaiłowi Fridmanowi spółki Dea, należącej do niemieckiego koncernu energetycznego RWE – podała agencja DPA. Brytyjczycy nie chcą, aby Rosjanie przejęli złoża u ich wybrzeży.

Alfonsi i bandyci poprawili PKB

Numer 928 - 30.09.2014
FINANSE Prostytucja, narkotyki i przemyt przyniosły w 2013 r. naszej gospodarce 13 mld zł – podał Główny Urząd Statystyczny. Dochody z czarnej strefy po raz pierwszy w historii zostały uwzględnione w wyliczeniu PKB.

Zreformują „kamieni kupę”

Numer 928 - 30.09.2014
Znikną Polskie Inwestycje Rozwojowe, sztandarowy projekt Donalda Tuska, o którym były już szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz na słynnych taśmach PO powiedział „ch…, d… i kamieni kupa”. W miejsce PIR-u powstaną dwie nowe spółki: PIR Management i PIR Kapitał. – Będą dwie nowe firmy, czyli więcej stanowisk do obsadzenia – komentują internauci.

Wyborczy tunel dla Świnoujścia

Numer 927 - 29.09.2014
INFRASTRUKTURA Świnoujście, jedyne polskie miasto, które nie ma stałego połączenia drogowego z resztą kraju, otrzyma wreszcie pieniądze na budowę tunelu. Umowę na dofinansowanie projektu podpisano na kilka tygodni przed wyborami samorządowymi. – Ludzie nie do końca wierzą w realizację tej inwestycji, bo czekają na nią wiele lat – przyznaje prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz.

Górnicy zmusili Kopacz do działania

Numer 927 - 29.09.2014

Katastrofa wisi nad Śląskiem

Numer 926 - 27.09.2014
GÓRNICTWO Górnicy nie zaprzestaną protestów. Albo rząd rozwiąże wreszcie gorący problem na Śląsku, albo będziemy mieli śląski majdan. – Straszenie przez zarząd kopalni Kazimierz-Juliusz strajkujących na dole górników dyscyplinarką nie jest drogą do rozwiązywania konfliktów. Władze spółki dolewają tylko oliwy do ognia – przestrzegają związkowcy.

Ostachowicz rezygnuje z posady w PKN Orlen

Numer 926 - 27.09.2014
RYNEK PALIW Po wielkiej krytyce medialnej premier Ewa Kopacz nakazała ministrowi skarbu Włodzimierzowi Karpińskiemu wycofanie rekomendacji dla Igora Ostachowicza na stanowisko członka zarządu PKN Orlen. Na tym stanowisku za wierną służbę Donaldowi Tuskowi miał zarabiać 2,5 mln zł rocznie.

Będzie rewers, nie będzie gazu

Numer 926 - 27.09.2014
Ro­syj­ski mi­ni­ster ener­ge­ty­ki Alek­sandr Nowak w wywiadzie dla nie­miec­kie­j gazety „Han­dels­blatt” wprost zagroził krajom Unii Europejskiej, że jeśli nadal będą sprze­da­wały rosyjski gaz Ukra­inie, to Gazprom prze­rwie do­sta­wy do Europy. Unijny komisarz ds. energii sugeruje, że UE mogłaby sprowadzać więcej gazu z Norwegii, ale Skandynawowie twierdzą, że to raczej niemożliwe.

Ropa najtańsza od dwóch lat

Numer 925 - 26.09.2014
FINANSE Po raz pierwszy od dwóch miesięcy Rosji udało się sprzedać państwowe obligacje. Ministerstwo finansów dostało za nie 261 mln dol., ale za dziewięć lat będzie musiało wykupić papiery za kwotę aż o 9,37 proc. większą. Tak fatalna rentowność rosyjskich obligacji to efekt odcięcia Moskwy od zachodnich rynków finansowych oraz wciąż taniejącej ropy.

reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama