reklama


Gospodarkareklama

Miliony za wierną służbę Tuskowi

Numer 925 - 26.09.2014
Były premier Donald Tusk obsadził swojego PR-owca Igora Ostachowicza na stanowisku członka zarządu PKN Orlen, gdzie ten będzie zarabiał ok. 2,5 mln zł rocznie. W ten sposób zapłacił mu za wierną służbę w Kancelarii Premiera. Nawet niektórzy członkowie PO czują się zażenowani tym wyborem.

Ursus jedzie do Etiopii

Numer 924 - 25.09.2014
BIZNES Polski Ursus ma dostarczyć do Etiopii trzy tysiące ciągników i zapewnić ich serwisowanie. Wartość kontraktu wynosi 90 mln dol. To największy kontrakt Ursusa od wielu lat. Nic dziwnego, że po ogłoszeniu informacji, iż spółka zaczyna wysyłkę traktorów, inwestorzy giełdowi przystąpili do zakupu akcji firmy.

Tamborski zrobił dobrze Rosjanom

Numer 924 - 25.09.2014
Zarząd warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych zdecydował, że nie będzie kontynuował rozmów o połączeniu z giełdą wiedeńską. – Chcemy się skupić teraz na Polsce – powiedział prezes GPW Paweł Tamborski. Wiadomość ta ucieszy Rosjan. Według izraelskiego serwisu Likudnik, Kreml obawiał się, że fuzja parkietów w Warszawie i Wiedniu osłabi pozycję giełdy moskiewskiej.

Zachód zostawia Putina na lodzie

Numer 923 - 24.09.2014
SUROWCE Koncern ExxonMobile wstrzymał prowadzone z Rosnieftem odwierty u północnych wybrzeży Syberii. Ze wspólnych z Rosjanami poszukiwań nowych źródeł ropy i gazu wycofała się też norweska firma Petroleum Geo-Services. Agencja Bloomberg twierdzi, że przerwanie poszukiwań w Arktyce to osobista porażka Władimira Putina, któremu zależało na znalezieniu nowych pól naftowych.

Sawicki poległ na rekompensatach

Numer 923 - 24.09.2014
Sadownicy jadą do Brukseli walczyć o rekompensaty za straty poniesione w wyniku rosyjskiego embarga. Już nie wierzą, że minister rolnictwa Marek Sawicki uzyska dla nich coś więcej. Czują się oszukani i bezradni. Pozostaje im więc tylko protest w Brukseli.

Pracodawcy zaniżają płace

Numer 922 - 23.09.2014
Każdy zasługuje na godną płacę, ale nie w Polsce. U nas proponuje się stawki na poziomie 10 zł za godzinę. Wmawia się nam, że to już i tak dużo, bo koszty pracy są za wysokie. Tymczasem w Wielkiej Brytanii i Niemczech minimalna stawka – po przeliczeniu na naszą walutę – wzrasta do ok. 35 zł.

Za butelkę whisky do więzienia

Numer 921 - 22.09.2014
EKONOMIA POLITYCZNA Producenci „szkockiej” odetchnęli z ulgą po tym, jak okazało się, że Szkocja pozostanie w Wielkiej Brytanii. Rosjanie w ramach odwetu za amerykańskie sankcje ogłosili, że Jack Daniel’s Tennessee Whiskey zawiera truciznę na owady. Okazuje się, że ten szlachetny trunek to nie tylko alkohol. To także element politycznych gier.

Rosną pensje dla kolesi

Numer 921 - 22.09.2014
Lokalne media co rusz donoszą, ile zarabiają prezesi miejskich spółek. Ich wynagrodzenia miesięczne sięgają nawet 30 tys. zł. Otrzymują jeszcze premie roczne, które swoim poziomem również bulwersują. Kwoty nieraz przekraczają 50 tys. zł.

Szkoci umocnili brytyjskiego funta

Numer 920 - 20.09.2014
RYNKI FINANSOWE W piątek kurs funta szterlinga w stosunku do euro był najwyższy od dwóch lat. Funt umacniał się też wobec dolara. Odnotowano również wzrosty na giełdach. To reakcja na wyniki referendum, w którym Szkoci opowiedzieli się za pozostaniem ich kraju w ramach Wielkiej Brytanii.

Górnicy gotowi do strajku

Numer 920 - 20.09.2014
Takiego bałaganu w górnictwie jeszcze nie mieliśmy. Rząd nie panuje nad sytuacją na Śląsku. Spółkom węglowym grożą upadek i zwolnienia. W obronie branży Solidarność ogłosiła pogotowie protestacyjne we wszystkich strukturach branżowych i terenowych związku w regionie śląsko-dąbrowskim. Do akcji protestacyjnej może dojść w każdej chwili.

reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama