reklama


Gospodarkareklama

Amerykanie zastąpią Gazprom

Numer 916 - 16.09.2014
SUROWCE Europa przestanie być dojną krową Gazpromu – twierdzą eksperci. Zyski rosyjskiego koncernu kurczą się, za to Amerykanie wydają kolejne zgody na eksport skroplonego gazu z USA do państw, z którymi nie mają podpisanych umów o wolnym handlu, a więc także do UE.

Polska prasa w niemieckich rękach

Numer 915 - 15.09.2014
MEDIA Niemiecka Verlagsgruppe Passau za pośrednictwem firmy Polskapresse kontroluje już 19 lokalnych dzienników na 24 działających aktualnie w naszym kraju. Aż 92 proc. nakładów prasy regionalnej w Polsce wydają Niemcy. Według analityków rynku, to medialny kolonializm na niespotykaną skalę.

Rosjanie więcej gazu nie przyślą

Numer 915 - 15.09.2014
Nie możemy zapewnić Polsce większych dostaw – twierdzi Gazprom. Choć polska strona w ostatnich dniach zwiększyła dzienne zamówienia, Rosjanie dostarczają nam gaz w minimalnych ilościach, przewidzianych w kontrakcie jamalskim. – To kara za to, że Polska tłoczy gaz na Ukrainę oraz odwet za sankcje nakładane przez UE – uważają analitycy.

Wzrośnie podatek na ZUS

Numer 914 - 13.09.2014
UBEZPIECZENIA Odchodzący do Brukseli premier Donald Tusk zostawia przedsiębiorcom nieprzyjemną niespodziankę – wyższe składki na ZUS w przyszłym roku. Na nic zdało się zagarnięcie naszych emerytur z OFE, niewydolny system pożre każdą złotówkę.

Gazowy szantaż to nie żarty

Numer 914 - 13.09.2014
W tym samym czasie, gdy wicepremier Janusz Piechociński uspokajał, że nie ma co wszczynać alarmu, bo Rosjanie zapewniają, że będą dostarczali gaz zgodnie z harmonogramem, deputowany Władimir Gutieniew wezwał Gazprom, by rozważył całkowite wstrzymanie dostaw do państw, które tłoczą rosyjski surowiec na Ukrainę. – Kreml nie żartuje – tak o szantażu Rosji mówią analitycy.

Róbcie zapasy węgla

Numer 913 - 12.09.2014
SUROWCE Prof. Mariusz-Orion Jędrysek radzi: Róbcie zapasy węgla, ale polskiego, nie rosyjskiego, lub innego opału, bo zima może być bardzo trudna. Jego zdaniem – wbrew zapewnieniom rządu – Polska nie jest przygotowana na wojnę gazową z Rosją. – Nawet wypełnione po brzegi zbiorniki nie zapewnią nam bezpieczeństwa – dodaje.

Putin przykręcił kurek

Numer 913 - 12.09.2014
Rosjanie dostarczają nam mniej gazu niż powinni. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo potwierdza, że dostawy spadły aż o 45 proc. Mniej gazu płynie nie tylko przez Ukrainę, lecz także przez Białoruś. Putin przykręcił kurek, byśmy nie odsprzedawali rosyjskiego gazu Ukraińcom.

Oligarchowie szukają ratunku na Kremlu

Numer 912 - 11.09.2014
KRYZYS UKRAIŃSKI Rosyjskie spółki coraz bardziej odczuwają skutki zachodnich sankcji i oczekują od Kremla pomocy. Premier Dmitrij Miedwiediew zapowiedział, że Rosja będzie wspierała krajowe firmy objęte sankcjami niezależnie od ich struktury własnościowej. Obietnicę tę złożył na spotkaniu z miliarderem Leonidem Michelsonem, kierującym koncernem Novatek.

Młodzi Polacy toną w długach

Numer 912 - 11.09.2014
Długi młodych Polaków w wieku 18–26 lat sięgają już prawie 357 mln zł. Prym wśród osób zadłużonych wiedzie 26-letnia kobieta, która ma do spłaty 625 tys. zł. Największy problem młodzi Polacy mają ze spłatą pożyczek, rachunków za telefon, a także alimentów – podał BIG InfoMonitor.

Rząd pomaga bogatym

Numer 911 - 10.09.2014
Rządy koalicji PO-PSL powiększyły dysproporcje między regionami, zamiast je zmniejszyć. Wspieranie biednych województw ma sens, a nie oferowanie takiej samej pomocy wszystkim. Publiczna pomoc dla każdego to powiększanie różnic rozwojo­wych między regionami – twierdzi dr Łukasz Zaborow­ski, ekspert Instytutu Sobieskiego.

reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama