reklama


Gospodarka


Azja poznaje bohaterstwo Pileckiego

Numer 715 - 18.01.2014
TAJWAN Raport płk. Witolda Pileckiego z pobytu w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz ukaże się na Tajwanie w języku chińskim. Jego tytuł to „Ochotnik do Auschwitz – więcej niż odwaga”. Książkę można już zamówić w internecie, a do księgarń trafi 22 stycznia. Historyczny dokument wydało wydawnictwo Acropolis.

Tusk wyłączy nam prąd

Numer 714 - 17.01.2014
ENERGIA MIAŁY BYĆ ŁUPKI, ATOM I OZE, A NIE MA NIC Rząd wciąż nie ma spójnej wizji rozwoju polskiej energetyki. Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński, spytany o gaz łupkowy, stwierdził, że rząd zajmuje się nie tylko tą sprawą, ale także energetyką jądrową i odnawialną. Tyle że niewiele z tych działań wynika i za kilka lat może nam zabraknąć prądu. Marek Michałowski

Fatalny rok 2013

Numer 714 - 17.01.2014
FINANSE Aż 40 proc. Polaków uznało rok 2013 za o wiele gorszy niż rok 2012. Aż 68 proc. osób w wieku 18–34 lat jest niezadowolonych z życia – wynika z badania Krajowego Rejestru Długów BIG. Wprawdzie większości ankietowanych udało się poczynić oszczędności lub spłacić zadłużenie, ale zrobili to kosztem wielu wyrzeczeń.

Wędliniarze bronią polskich wędzonek

Numer 713 - 16.01.2014
ŻYWNOŚĆ Producenci wędlin zwierają szeregi przeciwko unijnym przepisom zakazującym wędzenia tradycyjnego. Ich zdaniem, lobby wielkich firm dąży do zaostrzenia norm zawartości substancji smolistych znajdujących się w wyrobach wędliniarskich, aby pozbyć się konkurencji. W tej walce o polskie wędzonki nie zamierza ich wspierać minister rolnictwa.

Wrócą domiary podatkowe

Numer 713 - 16.01.2014
PODATKI NIEBEZPIECZNE PRZEPISY PRZECIWKO PRZEDSIĘBIORCOM

Rządowy fundusz absurdu

Numer 712 - 15.01.2014
NIERUCHOMOŚCI Państwowy Fundusz Mieszkań na Wynajem kupi za 5 mld zł ok. 20 tys. mieszkań i będzie je wynajmował po preferencyjnych cenach – ogłosił Bank Gospodarstwa Krajowego. – Ta inwestycja, zamiast przynieść korzyści budżetowi, pomoże deweloperom pozbyć się niesprzedanych lokali – uważają analitycy. Dorota Skrobisz

Polskie łupki nie dla Włochów

Numer 712 - 15.01.2014
POLSKIE ŁUPKI KOLEJNY KONCERN REZYGNUJE Z POSZUKIWAŃ Włoski koncern ENI to kolejny petrochemiczny gigant, który rezygnuje z poszukiwania gazu łupkowego w Polsce. Włochom wygasają koncesje, ale ich nie przedłużą. Głównym powodem rezygnacji – oprócz złych wyników poszukiwań – są trwające już trzy lata prace rządu nad przepisami łupkowymi i związana z tym niepewność inwestycyjna.

Polimex-Mostostal mocno się chwieje

Numer 712 - 15.01.2014
BUDOWNICTWO Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zerwała kontrakt z Polimeksem-Mostostalem na budowę odcinków autostrad A1 i A4. Kłopoty zadłużonej spółki zagrażają wielu podwykonawcom oraz kilku strategicznym kontraktom.

Za telewizję zapłacą nawet niewidomi

Numer 711 - 14.01.2014
RYNEK Rząd Donalda Tuska nałoży nowy podatek na obywateli. Będzie to opłata audiowizualna. Poniesie ją każdy Polak, niezależnie od tego, czy ma telewizor i radioodbiornik w domu, czy też nie, czy jest niewidomy i głuchoniemy.

Tusk wyssie pieniądze z rynku pracy

Numer 711 - 14.01.2014
ZATRUDNIENIE KOLEJNE POMYSŁY NA ŁATANIE BUDŻETU Premier Donald Tusk swoją polityką doprowadził do niebywałego rozrostu umów śmieciowych. Teraz zapowiada ich uzusowienie, a potem likwidację. Celem nie jest jednak naprawa rynku pracy, tylko zapewnienie dodatkowych wpływów do budżetu. Marek Michałowski


reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama