reklama


Gospodarkareklama

Agenci CBA wejdą do ZUS u

Numer 903 - 01.09.2014
KORUPCJA Najwyższa Izba Kontroli skierowała do Centralnego Biura Antykorupcyjnego dokumenty dotyczące kontroli zamówień informatycznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Zdaniem NIK u funkcjonariusze CBA powinni zbadać przetarg na Kompleksowy System Informatyczny ZUS u, gdyż faworyzowano w nim wieloletniego kontrahenta Asseco Poland.

Zimą może zabraknąć gazu

Numer 903 - 01.09.2014
Rosyjski minister energetyki Aleksandr Nowak twierdzi, że dostawy gazu dla państw UE przez Ukrainę są zagrożone. Sytuację nazwał krytyczną. Unijny komisarz ds. energii Günther Oettinger zabiega, aby przed zimą jak najwięcej surowca trafiło do ukraińskich magazynów, w przeciwnym razie Europie w okresie grzewczym zabraknie 5 mld m sześc. gazu.

Poczta Polska znów na sprzedaż

Numer 902 - 30.08.2014
RYNEK POCZTOWY Mniejszościowy pakiet akcji największego pracodawcy w kraju, państwowej Poczty Polskiej, ma być sprzedany na warszawskiej giełdzie. Trwają przygotowania do transakcji. Wejściem do Poczty Polskiej są zainteresowane inne firmy pocztowe, amerykańskie i europejskie banki oraz fundusze emerytalne – poinformował prezes firmy Jerzy Jóźwiak.

Putin uderza w giełdę i złotego

Numer 902 - 30.08.2014
Doniesienia o wkroczeniu rosyjskich wojsk na Ukrainę wywołały popłoch wśród inwestorów. Gwałtownie spadła wartość złotego, traciła też warszawska giełda. – Nie ma co liczyć, że złoty i giełdowe indeksy w najbliższych dniach odrobią straty, ponieważ inwestorzy obawiają się eskalacji ukraińsko-rosyjskiego konfliktu – prognozują analitycy.

Putin grozi gazowym pistoletem

Numer 901 - 29.08.2014
Rosja zamierza zimą całkowicie wstrzymać tranzyt gazu do państw UE przez Ukrainę – alarmuje premier Arsenij Jaceniuk. – To możliwe, jeśli wojna handlowa między Kremlem i Brukselą będzie się nasilała – uważają analitycy. – Ukraińskie doniesienia o planach Rosji to element wojny informacyjnej między obydwoma krajami – twierdzi strona rosyjska.

ZUS dziurawy jak sito

Numer 901 - 29.08.2014
FINANSE ZUS owi nie udało się ściągnąć 55 mld zł składek na ubezpieczenia społeczne – wykazała kontrola NIK u. Wynika to m.in. z faktu, że zakład nie ma pełnej wiedzy o długach płatników. Nic zatem dziwnego, że są opóźnienia w prowadzeniu egzekucji. Kontrola wykazała też, że ZUS nierówno traktuje swoich dłużników – od jednych ściąga haracz, innym zaś daruje płatności.

Pracownicy Tesco przygotowują się do strajku

Numer 900 - 28.08.2014
HANDEL Pracownicy Tesco się buntują i mówią „dość” ciężkiej i niskopłatnej pracy w supermarkecie. Zapowiadają protesty. Władze firmy się tłumaczą: przecież dajemy podwyżki. Problem jednak w tym, że praca jest ponad siły, a podwyżki – niezauważalne.

Niemiecka gospodarka dostaje zadyszki

Numer 900 - 28.08.2014
Produkt krajowy brutto Niemiec może w tym roku być o 0,5 proc. niższy od prognoz, a niemiecki eksport do Rosji może zmaleć aż o jedną czwartą. Najbardziej ucierpią przemysł samochodowy, maszynowy i rolnictwo. To fatalny sygnał dla polskiej gospodarki, która jest mocno powiązana z niemiecką. Na tamtejszy rynek przypada 25 proc. naszych obrotów handlowych.

Tania ropa zrujnuje rosyjski budżet

Numer 899 - 27.08.2014
Po spadkach cen w ostatnich tygodniach rosyjska ropa Ural kosztuje 95–98 dol. za baryłkę. Aby w budżecie Rosji nie zabrakło pieniędzy, jej cena powinna wynosić nie mniej niż 105 dol. – Krótkotrwałe spadki cen nie są dla Kremla groźne, ale jeśli utrzymają się przez rok lub dwa lata, rosyjskie finanse będą zagrożone – twierdzą eksperci.

Pensje leżą już na dnie

Numer 899 - 27.08.2014
WYNAGRODZENIA Związkowcy mówią „dość” rozwarstwieniu społecznemu. Nie może być tak, by menedżerowie firm zarabiali miliony złotych, a pracownicy nie mogli nawet utrzymać swoich rodzin. Aby zyskać roczne dochody, jakie otrzymują prezesi największych spółek notowanych na warszawskiej giełdzie, pracownicy musieliby tyrać 168 lat!

reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama