Gospodarka


reklama

Gazoport dopiero za trzy lata?

Numer 872 - 25.07.2014
Włoska firma Saipem, stojąca na czele konsorcjum budującego terminal LNG w Świnoujściu, żąda kolejnego aneksu do umowy i dodatkowej zapłaty. Grozi, że zerwie kontrakt – informuje radiowa Jedynka. Jeśli do tego dojdzie, gazoport może zostać ukończony nie za rok, ale dopiero w 2017 r. O takim terminie mówił na taśmach „Wprost” Andrzej Parafianowicz, wiceprezes PGNiG.

Kontrowersyjny prezes giełdy

Numer 872 - 25.07.2014
GIEŁDA Miesiąc czekał Paweł Tamborski na objęcie fotela prezesa Giełdy Papierów Wartościowych. Jego wybór budził duże kontrowersje, mimo to Komisja Nadzoru Finansowego zaakceptowała kandydaturę. Ale nie jednogłośnie. Od głosu wstrzymał się wiceprzewodniczący KNF Lesław Gajek.

KNF pozbawiła ludzi pieniędzy

Numer 871 - 24.07.2014
W najgorszych dyktaturach nikt nikogo nie pozbawiał środków do życia. Spotkało nas to dopiero w III RP – mówią członkowie SKOK u Wspólnota. Wszystko przez Komisję Nadzoru Finansowego, która zawieszając działalność Kasy i występując z wnioskiem o ogłoszenie jej upadłości, sprawiła, że zablokowano spółdzielcze konta tysięcy Polaków, głównie emerytów.

Polacy w czołówce dłużników

Numer 871 - 24.07.2014
KREDYTY Jesteśmy w europejskiej czołówce pożyczających na bieżące wydatki – wynika z wyliczeń firmy doradczej PwC. Polska zajmuje 6. miejsce w Unii Europejskiej pod względem relacji wartości zaciągniętych kredytów konsumpcyjnych do PKB – pisze „Rzeczpospolita”.Nasz wskaźnik wynosi 8,1 proc., podczas gdy najmocniej zapożyczonych Cypryjczyków aż 17,8 proc., a Greków – 15,3 proc.

Praca tylko trzy dni w tygodniu

Numer 871 - 24.07.2014
ZATRUDNIENIE Ludzie powinni pracować tylko trzy dni w tygodniu, za to po 11 godzin – głosi meksykański miliarder Carlos Slim.

Rząd wyciągnie od nas miliardy

Numer 871 - 24.07.2014
ENERGETYKA Od przyszłego roku do rachunku za energię doliczana będzie tzw. opłata OZE. W 2015 r. ma wynieść 2,27 zł za każdą zużytą megawatogodzinę. W sumie system wsparcia zielonej energii kosztować będzie polskie rodziny ok. 4 mld zł. To propozycje, jakie znalazły się w rządowym projekcie ustawy o odnawialnych źródłach energii.

Rosyjski szowinizm na plaży

Numer 870 - 23.07.2014
TURYSTYKA W wielu kurortach, np. w tureckim Kemerze nad Morzem Śródziemnym, można zaobserwować wyraźne napięcie między wypoczywającymi Rosjanami a turystami europejskimi – pisze holenderski „De Telegraaf”.

Bezkrólewie na giełdzie

Numer 870 - 23.07.2014
Paweł Tamborski wciąż nie uzyskał zgody Komisji Nadzoru Finansowego na objęcie stanowiska prezesa Giełdy Papierów Wartościowych. Posiedzenie KNF-u odbyło się wczoraj, ale jej rzecznik poinformował, że decyzja w tej sprawie zapadnie później. Możliwe, że 24 lipca, gdyż następnego dnia ma się odbyć kolejna część walnego zgromadzenia akcjonariuszy giełdy.

Real najcenniejszy na świecie

Numer 870 - 23.07.2014
SPORT Choć w pięćdziesiątce najcenniejszych klubów sportowych świata aż 60 proc. to drużyny futbolu amerykańskiego z ligi NFL-u, to trzy czołowe miejsca na liście zajmują kluby piłkarskie z Europy. Na samym szczycie jest Real Madryt, wyceniony na 3,5 mld dolarów.

Zamiast Polakom sprzedają leki za granicę

Numer 869 - 22.07.2014
Co trzeci lek przeznaczony na polski rynek jest nielegalnie wywożony za granicę – wynika z kontroli przeprowadzonej przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Apteki zamiast udostępnić lekarstwa klientom, odsyłają je do hurtowni, a te sprzedają dużo drożej na Zachodzie i dzielą się zyskiem z aptekarzami. W ten sposób Polacy pozbawiani są dostępu do tanich leków.


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama