reklama


Gospodarkareklama

Wojna handlowa zaskoczyła rząd

Numer 878 - 01.08.2014
HANDEL ZAGRANICZNY Jeszcze niedawno minister rolnictwa Marek Sawicki zapewniał, że problemów z rosyjskim embargiem na polskie produkty rolne nie ma, a dziennikarze tylko wyolbrzymiają sytuację, pisząc o wojnie handlowej. To tak, jakby Moskwa nie prowadziła swojej polityki, a jedynie wsłuchiwała się w podpowiedzi polskich dziennikarzy.

Fatalna wiadomość dla Polaków

Numer 877 - 31.07.2014
LOTNICTWO Zgoda Komisji Europejskiej na przyznanie PLL LOT ponad 800 mln zł pomocy publicznej to zła wiadomość dla polskich podatników. To ich pieniądze zostaną wpompowane w generującą od lat znaczne straty spółkę, bo rząd przecież własnych pieniędzy nie ma.

Putin walczy z polską kapustą

Numer 877 - 31.07.2014
Rosja wytacza swoje handlowe armaty. Od 1 sierpnia nakłada embargo na część polskich warzyw i owoców. Na czarnej liście znalazły się m.in. jabłka, kapusta i kalafior. Jedno jest pewne – handlowa wojna z Polską i UE się rozszerza. Rosyjskie embargo jest odwetem za sankcje gospodarcze, jakie UE nałożyła na Rosję za rozpętanie ukraińskiego konfliktu.

Stają rosyjskie fabryki

Numer 877 - 31.07.2014
KRYZYS Pięć dużych fabryk w Rosji wstrzymało produkcję samochodów – informuje agencja Interfax. Słabną rubel i giełda, spada też poparcie Rosjan dla interwencji na Ukrainie.

Nadchodzą dla nas chude lata

Numer 876 - 30.07.2014
MAKROEKONOMIA Rząd znowu przestrzelił się ze swoimi prognozami dotyczącymi wzrostu gospodarczego. PKB w budżecie na 2015 r. na poziomie 3,8 proc. może zostać obniżone – przyznał minister finansów Mateusz Szczurek. Jeszcze niedawno rząd wmawiał nam, że nadchodzi ożywienie. Miało być lepiej, tymczasem gospodarka hamuje.

Z Rosji wyparował bilion dolarów

Numer 876 - 30.07.2014
Bilion dolarów może kosztować rosyjską giełdę i inwestorów polityka Władimira Putina – wyliczył brytyjski tygodnik „The Economist”. W Rosji jest coraz mniej kapitału, spada kurs akcji, słabnie rubel. Sytuację próbuje ratować bank centralny, ale reakcja ekspertów na te działania jest jednoznaczna. – Podniesienie stóp procentowych w Rosji to desperacja – twierdzą analitycy.

Jeszcze trzy dni na wybór OFE

Numer 875 - 29.07.2014
FINANSE To ostatni dzwonek na złożenie deklaracji o chęci pozostania w OFE. Tylko do 31 lipca Polacy mogą zdecydować, czy część ich składki emerytalnej ma trafić do ZUS u, czy pozostać w OFE. Fundusze emerytalne wybrało już prawie milion przyszłych emerytów.

Farmy wiatrowe: korupcja i prywata

Numer 875 - 29.07.2014
Najwyższa Izba Kontroli zbadała okoliczności powstawania elektrowni wiatrowych w latach 2009–2013. Wnioski są przerażające. Z inwestycjami łączą się korupcja i prywata. Farmy wiatrowe są stawiane bez społecznych konsultacji. Rodzi to lokalne konflikty.

Urzędnicy przestraszyli się procesu

Numer 874 - 28.07.2014
Komisja Nadzoru Finansowego chciała wywłaszczyć inwestora, któremu warszawski ratusz jest winien 200 mln zł, ale wycofała się z tej decyzji w obawie przed procesem. Należąca do funduszu Abris Capital Partners spółka PL Holdings, której KNF nakazała zbycie wszystkich akcji FM Banku, zapowiedziała, że zażąda od Polski 100 mln euro odszkodowania.

Ukraina nie chce polskiej wieprzowiny

Numer 874 - 28.07.2014
ROLNICTWO Ukraina może znów wprowadzić zakaz importu polskiej wieprzowiny w związku z pojawieniem się choroby afrykańskiego pomoru świń (ASF) u zwierząt hodowlanych – oświadczył ukraiński minister rolnictwa Ihor Szwajka.

reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama