reklama


Gospodarka


reklama

Zrobieni w kONia

Numer 44 - 29.10.2011
Paliwa są drogie jak nigdy. Najbardziej zdrożały na stacjach PKN Orlen, który odrabia straty poniesione przed wyborami, kiedy na prośbę Donalda Tuska sprzedawał na stacjach benzynę tylko za grosz więcej niż w hurcie.

Skąd kasa?

Numer 44 - 29.10.2011
Mimo odtrąbienia sukcesu po szczycie UE, wciąż nie wiadomo, skąd wziąć miliardy euro na ratowanie banków i redukcję długów bankrutujących państw. Nadzieje, że Europejski Fundusz Stabilizacji Finansowej, z którego mają być wypłacane pieniądze, zostanie zasilony przez Chiny, rozwiewa jego szef Klaus Regling. – Na razie nie ma negocjacji z Chinami w tej sprawie – oświadczył.

Widmo krachu krąży po Europie

Numer 45 - 31.10.2011
Nawet Chiny nie są w stanie uratować strefy euro – wynika z komunikatu ich państwowej agencji prasowej. Kiedy entuzjazm po sukcesie ubiegłotygodniowego szczytu strefy euro opada, coraz więcej ekonomistów zaczyna bić na alarm. Środki przeciwko greckiej chorobie mogą nie wystarczyć, aby powstrzymać rozszerzenie się jej na inne kraje.

Nasze drogie paliwa

Numer 45 - 31.10.2011
Jeśli ceny paliw będą u nas rosły w takim tempie, jak od wyborów, to wkrótce litr benzyny będzie kosztował 6 zł. W Europie najwięcej płacą Norwegowie – 7,70 zł za litr. Najtańsze paliwa są w Wenezueli – tylko 15 gr za litr.

Nie każdy widzi w tym sens

Numer 45 - 31.10.2011
Wczoraj o trzeciej rano cofnęliśmy wskazówki zegarów o godzinę, aby przejść z czasu letniego na zimowy. Jaki to ma sens? Zdania co do ekonomicznego uzasadnienia zmiany czasu są podzielone.

Leki na grecką zarazę

Numer 43 - 28.10.2011
Europejscy liderzy dogadali się w sprawie walki z kryzysem greckim. Pod ich naciskiem banki zgodziły się darować Atenom 100 mld euro długów. Banki mają też zostać dokapitalizowane, a fundusz ratunkowy ma być powiększony do 1 biliona euro!

Rząd skorzysta na transakcji roku

Numer 43 - 28.10.2011
Ponad 15 mld zł ze sprzedaży Zygmuntowi Solorzowi-Żakowi sieci Plus dostaną spółki kontrolowane przez skarb państwa, więc rząd jest zadowolony. Ale zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na to przejęcie zaniepokoiła innych operatorów telefonii komórkowej.

Strefa euro szuka szmalu

Numer 41 - 26.10.2011
Skąd wziąć pieniądze na ratowanie Grecji i całej strefy euro, znów będą dziś kombinowali w Brukseli przywódcy Europy.

Łupki już dają pracę i chleb

Numer 41 - 26.10.2011
Dziesiątki tysięcy nowych miejsc pracy powstanie w Polsce w przemyśle wydobywczym. W Syczynie trwają właśnie wiercenia, które mają potwierdzić, że jest tam ogromne złoże gazu łupkowego. Tylko na pierwszą fazę poszukiwań gazu niekonwencjonalnego Orlen zamierza wydać pół miliarda złotych. Mimo to interes może się opłacić, bo wydobycie paliw z łupków to dochody liczone w setkach miliardów.

Mieszkania coraz tańsze

Numer 41 - 26.10.2011
Ceny mieszkań spadają. Różnice między poszczególnymi miastami są jednak ogromne. W najdroższej pod tym względem Juracie za metr kwadratowy żądają siedem razy tyle, ile w najtańszym Bytomiu.

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama