Gospodarka

patriotyzm gospodarczy

Prawo pięści w strefie euro

Numer 33 - 17.10.2011
Zapaść euro jest nie do uniknięcia – ostrzega prof. Stefan Homburg, czołowy niemiecki ekonomista. Od dawna przestrzega on przed katastrofalnymi skutkami działań rządu Niemiec i innych krajów Unii Europejskiej, których celem jest odroczenie za wszelką cenę bankructwa niewypłacalnych dłużników.

Kolej na ropę ze skał

Numer 32 - 15.10.2011
Podobnie, jak w wypadku gazu łupkowego także w wydobyciu ropy z łupków Polska może stać się europejskim liderem. Według Państwowego Instytutu Geologicznego, skały w Polsce zawierają spore ilości tego surowca. Roponośne złoża, które można eksploatować przemysłowo, znajdują się na obszarze od Pomorza aż po Podkarpacie.

Kryzys szaleje za Pirenejami

Numer 32 - 15.10.2011
Agencja ratingowa Standard&Poor’s zadała kolejny cios Hiszpanii, obniżając ocenę jej wiarygodności. Wcześniej to samo zrobiła już agencja Fitch. Bezrobocie w tym kraju bije rekordy, a protesty mają największy zasięg w Europie. Nie lepiej jest w sąsiedniej Portugalii, gdzie rząd ogłosił program drakońskich działań przeciwko kryzysowi.

SZYKUJE SIĘ RZEŹ DYREKTORÓW

Numer 32 - 15.10.2011
Tysiące pracowników Poczty Polskiej straci pracę. Setki placówek zostanie zamkniętych. Zarząd przystępuje do zmian w państwowym molochu. – Jesteśmy w przededniu zatwierdzenia kluczowych decyzji – powiedział nam Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy firmy. Obecnie poczta zatrudnia 98 tys. pracowników.

Tusk w euro

Numer 32 - 15.10.2011
Premier Donald Tusk zapewnił w Pradze, że Polska jest zdeterminowana, aby wejść do strefy euro. Dodał przy tym, że strefa euro musi spełniać kryteria, co do których sama się zobowiązała.

„Rzeczpospolita” i „Uważam Rze” SPRZEDANE

Numer 31 - 14.10.2011
Przedsiębiorca Grzegorz Hajdarowicz kupił resztę wydawnictwa Presspublica i stał się jednym z największych magnatów prasowych na polskim rynku. Brakujące 49 proc. udziałów sprzedał mu skarb państwa. Wszyscy zastanawiają się teraz, czy transakcja będzie początkiem końca tych tytułów.

Może być gorzej

Numer 31 - 14.10.2011
Ledwie skończyły się wybory, a agencje ratingowe alarmują, że sytuacja Polski może się wkrótce pogorszyć i potrzebujemy pilnych działań przeciw kryzysowi. Trudno zatem zrozumieć postawę Donalda Tuska, który wbrew przedwyborczym deklaracjom chce maksymalnie opóźnić utworzenie nowego rządu.

Kosztowna zmiana nazwy

Numer 31 - 14.10.2011
Nad wejściami do lokali Lukas Banku pojawiły się szyldy Crédit Agricole. Zmiana nazwy ma się opłacać, choć nie wiadomo, czy klientom, bo słono ich będzie kosztowała. Wkrótce w telewizji obejrzymy reklamy francuskiego banku, w których wystąpi znana aktorka Juliette Binoche.

Ceny jeszcze wzrosną

Numer 29 - 12.10.2011
Ryb jemy mało, a będziemy jedli jeszcze mniej. Krajowi producenci zapowiadają podwyżki, choć ceny są już wysokie. Do końca roku wyroby rybne zdrożeją od kilku do kilkunastu procent.

Stadion w wiecznej budowie

Numer 29 - 12.10.2011
Delegacja Europejskiej Unii Piłkarskiej z Michelem Platinim na czele sprawdza stan naszych przygotowań do przyszłorocznego turnieju finałowego Euro 2012. Dziś będzie na budowie Stadionu Narodowego. Oddanie głównej polskiej areny mistrzostw jest już opóźnione w stosunku do pierwotnego planu o… 149 dni.#DziękujeMyZaOdwagę
reklama