Gospodarka


Lichwa już nie przejdzie

numer 2359 - 22.06.2019
POŻYCZKI Bezpieczne zakupy na raty, chwilówki bez zdzierstwa, koniec z odbieraniem mieszkań za niespłacone pożyczki o wielokrotnie niższej wysokości czy limity kosztów dodatkowych i surowe kary za lichwę. Polska dołącza do krajów, które bezwzględnie walczą z nieuczciwym pożyczaniem pieniędzy.

​Twój e-PIT z szansą na prestiżową nagrodę

numer 2359 - 22.06.2019
INNOWACJE Usługa Twój e-PIT, jako jeden z projektów zrealizowanych przez europejskie administracje publiczne, została wytypowana do otrzymania Europejskiej Nagrody Sektora Publicznego (EPSA) 2019 – poinformował resort finansów.

Polska energetyka się zmienia

numer 2358 - 21.06.2019
Polska jest i wciąż będzie samowystarczalna energetycznie – powiedział Waldemar Łagoda, zastępca dyrektora departamentu elektroenergetyki i ciepłownictwa Ministerstwa Energii podczas Forum Energetyki „Gazety Polskiej”.

​Rozwijamy się szybciej niż Unia

numer 2358 - 21.06.2019
STATYSTYKA W 2018 r. Polska rozwijała się szybciej niż Unia Europejska, osiągając 71 proc. unijnej średniej PKB na mieszkańca. Poprawiła się też zamożność polskich gospodarstw domowych, która wynosi obecnie 77 proc. średniej UE. – Jesteśmy coraz większymi optymistami, o czym świadczą rosnąca konsumpcja i inwestycje – powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

​Rosyjska ropa pod kontrolą

numer 2358 - 21.06.2019
SUROWCE Polski operator rurociągu Przyjaźń, spółka PERN, wykrył kolejne skażenie ropy i na kilkanaście godzin wstrzymał jej tłoczenie od strony wschodniej. Od czasu bezprecedensowego zanieczyszczenia surowca w kwietniu br. firma częściej, niż wynika to z norm, bada dostarczany z Rosji surowiec.

W Polsce będzie rosła wartość rynku fuzji i przejęć

numer 2358 - 21.06.2019
Znaczna część połączeń i przejęć firm odbywa się w naszym kraju pomiędzy podmiotami z polskim kapitałem lub polskimi korzeniami. Eksperci Pekao uważają, że ten trend ulegnie zmianie i polskie przedsiębiorstwa będą częściej przejmowane, ale też zaczną kupować więcej firm za granicą.

Zintegrowane środowiska przedsiębiorców

numer 2358 - 21.06.2019
Tegoroczna edycja popularnego wśród przedsiębiorców cyklu szkoleń Dzień dobry Biznes, organizowanego przez PKO Bank Polski, dobiegła końca. Przez trzy miesiące szkolenia zawitały do 29 miejscowości w całej Polsce. Na spotkania zazwyczaj przybywali nie tylko przedstawiciele lokalnych firm.

Wielki program walki z powodzią i suszą

numer 2358 - 21.06.2019
Rząd rozpoczyna – pierwszy w historii – tak daleko idący program na rzecz walki z powodzią i suszą. Celem jest dwukrotne zwiększenie możliwości retencyjnych, czyli gromadzenia wody z odpływów rzecznych. Ośmioletnia realizacja Programu Rozwoju Retencji będzie kosztować 14 mld zł.

Rosja chce zakręcić kurek

numer 2358 - 21.06.2019
ENERGETYKA Gazprom zgromadził w europejskich magazynach 2,5-krotnie więcej gazu niż w zeszłym roku. Do końca roku rosyjski potentat chce mieć zabezpieczone na kontynencie ponad 11 mld m sześc. surowca. Taka ilość może okazać się wystarczająca, by w pierwszym kwartale przyszłego roku koncern nie musiał korzystać z tranzytu przez Ukrainę.

​Koreańczycy wybudują fabrykę w Kędzierzynie-Koźlu

numer 2358 - 21.06.2019
INWESTYCJE Należąca do południowokoreańskiej grupy firma Foosung Poland wybuduje w Kędzierzynie-Koźlu zakład produkujący składniki wykorzystywane w budowie akumulatorów litowo-jonowych do samochodów elektrycznych. To pierwszy w Europie projekt, który zakłada produkcję tych składników – informuje miasto.

-->