Kultura

Z resortu do biznesu

numer 2357 - 19.06.2019
To nieprawda, że pierwszy milion trzeba było ukraść. Wystarczyło być wytypowanym przez służby specjalne PRL – przekonują autorzy książki „Resortowe dzieci. Biznes”. W czwartym tomie bestsellerowej serii Dorota Kania, Jerzy Targalski i Maciej Marosz badają korzenie biznesu III RP. Zapraszamy na spotkanie autorskie, które odbędzie się we wtorek 25 czerwca o godz.

Feeria barw malarstwa współczesnego

numer 2356 - 18.06.2019
143 obrazy z Kolekcji Malarstwa Współczesnego można od ubiegłego piątku zobaczyć na ekspozycji „Widoczne Niewidoczne” w Muzeum Narodowym w Warszawie. Są to dzieła rzadko pokazywane i przechowywane w muzealnych magazynach.

​„Polka Dziadek” znów na fali

numer 2356 - 18.06.2019
„LATO Z RADIEM” Daria Zawiałow, Fisz Emade Tworzywo, Kayah, Kortez, Krzysztof Zalewski, Mazolewski/Porter, Muniek Staszczyk, Nosowska, Perfect, Smolik/Kev Fox, Voo Voo, Włodek Pawlik Trio i inni. Popularni i lubiani artyści wystąpią w czterech miastach podczas festiwalowej trasy najbardziej rozpoznawalnej polskiej audycji radiowej.

Misja na falach eteru

numer 2355 - 17.06.2019
W sobotę swoje 25. urodziny obchodziło diecezjalne radio archidiecezji warszawskiej. Dla wielu warszawiaków 96,5 fm to antena kultowa. Szczególnie jej historyczne wcielenia. Radiowcy i słuchacze spotkali się w archikatedrze św. Jana Chrzciciela, by dziękować Bogu za ćwierć wieku dziennikarskiej i duchowej posługi radia.


Opole wielu smaków

numer 2355 - 17.06.2019
MUZYKA Od piątku trwa Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Za nami Debiuty, Premiery, koncert „Nie pytaj o Polskę”, dziś wieczorem w stolicy polskiej piosenki rozbrzmiewać będą rytmy alternatywne.

Czarujący flet

numer 2354 - 15.06.2019
Premiera „Czarodziejskiego fletu” w nowej inscenizacji Giovanny’ego Castellanosa to główny punkt odbywającego się w Warszawskiej Operze Kameralnej Festiwalu Mozartowskiego. Hucznie zapowiadane wydarzenie nie rozczarowało, przeciwnie – dosłownie oczarowało publiczność, która nagrodziła artystów i twórców długimi owacjami na stojąco.

Prestiżowe statuetki dla wybitnych artystów

numer 2353 - 14.06.2019
Franciszek Pieczka, Barbara Krafftówna, Janusz Szuber, Adam Strug i Grupa PZU znaleźli się wśród laureatów dorocznych nagród Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas uroczystej gali w Teatrze Narodowym wicepremier prof. Piotr Gliński odznaczył twórców, którzy swoją działalnością najbardziej przyczynili się do rozwoju, upowszechniania i ochrony polskiej kultury.

​„Niecodzienna” utalentowana i smaczna

numer 2353 - 14.06.2019
PRASA Weekendowy magazyn dołączony do „Codziennej” znów zaskoczy Czytelników. Tym razem będzie o żabim „errorze”, o płukankach ziołowych, które pomogą w anginie, i o tym, że pozory mylą.

Wirtualny teatr historii

numer 2352 - 13.06.2019
VR Do 14 czerwca w Warszawie, a później w Szczecinie, Darłowie, Sandomierzu, Zamościu, Zakopanem i wielu innych polskich miastach będzie można obejrzeć dwa wyjątkowe filmy, stworzone w technologii VR w ramach Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”!

Święto polskiej piosenki

numer 2352 - 13.06.2019
Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu odbędzie się już po raz 56. Przez cztery dni, od 14 do 17 czerwca, w opolskim amfiteatrze wystąpią największe gwiazdy polskiej estrady, ale też debiutanci. Tradycyjnie znajdą coś dla siebie miłośnicy różnych gatunków muzycznych, tych najbardziej popularnych i tych z alternatywnej strony.

-->