Kultura

​Wspólnie dla kultury

numer 2348 - 08.06.2019
UMOWA List intencyjny o współpracy polskiego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Papieskiej Rady Kultury podpisali w piątek w Rzymie wicepremier Piotr Gliński oraz przewodniczący Rady kardynał Gianfranco Ravasi. – Cieszę się, że podpisaliśmy taki dokument, bo podobnych jest niewiele. To ważny krok w naszej współpracy – powiedział Gliński.

Maciek fantastyczny

numer 2347 - 07.06.2019
Maj to był czy czerwiec? Jeszcze kilka dni temu w szpitalu, gdzie Maciek Parowski walczył ze śmiertelną chorobą, spieraliśmy się o tę historyczną datę, a teraz spór nie ma już znaczenia. Wszechmogący uznał, że Maciek dość się już natrudził opisywaniem oraz próbami naprawy najlepszego z istniejących światów i pora skierować go ku wyższym, ważniejszym celom.

Teraz czas na X-Women

numer 2346 - 06.06.2019
Najnowsza część sagi o świecie mutantów spod znaku X skupia się na wiernej komiksowemu pierwowzorowi historii Mrocznej Phoenix. Fani ekipy dowodzonej przez profesora Charlesa Xaviera znajdą, wbrew obawom niektórych, całkiem dobre kino. Wartka akcja, sporo emocji, dobre aktorstwo i wyborna muzyka Hansa Zimmera przekładają się na miły czas spędzony przed dużym ekranem.

​„Niecodzienna” dla poszukujących

numer 2346 - 06.06.2019
Już w weekend Chciałbym powiedzieć tym filmem: opamiętajmy się. Relacja z drugim człowiekiem zawsze powinna być najważniejsza, właśnie w drugim człowieku mieszka Bóg – mówi Bartosz Konopka, reżyser filmu „Krew Boga”, w wywiadzie zamieszczonym w weekendowym dodatku „Niecodzienna Gazeta Polska”.

​Zaanimują kultowy polski komiks

numer 2346 - 06.06.2019
SERIAL Studio EgoFILM rozpoczęło prace nad serialem animowanym na podstawie komiksów „Kajko i Kokosz”.

Nieulękli w dążeniu do prawdy

numer 2345 - 05.06.2019
3 czerwca w Domu Pielgrzyma Amicus przy parafii św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu odbyło się wręczenie nagrody społecznej – medalu Opoka im. Piotra Skórzyńskiego. Wyróżnienie to jest przyznawane w trzech kategoriach, a jego motto brzmi: „Nieulękłym w dążeniu do prawdy”.

Poznaliśmy laureatów Oscarów honorowych

numer 2345 - 05.06.2019
OSCARY Akademia Sztuki i Techniki Filmowej opublikowała w poniedziałek listę laureatów Oscarów za całokształt twórczości. Nagrody honorowe w 2019 r. otrzymują: reżyser David Lynch, aktor Wes Studi i włoska reżyserka Lina Wertmüller. Nagrodę specjalną Akademii za wybitne osiągnięcia na polu działalności humanitarnej otrzymała aktorka Geena Davis.

Startuje Festiwal Mozartowski

numer 2344 - 04.06.2019
Koncertem galowym 9 czerwca w Teatrze Polskim rozpocznie się 29. Festiwal Mozartowski. Warszawska Opera Kameralna przygotowała w tym roku ponad 40 wydarzeń artystycznych adresowanych do miłośników oper, koncertów oratoryjnych, symfonicznych i kameralnych. Nie zabraknie też spektakli dla dzieci.

​Gdynia zabrzmi światowo

numer 2344 - 04.06.2019
FESTIWAL Open’er to wydarzenie, na które co roku czekają miłośnicy dobrej muzyki i świetnej zabawy. Tym razem organizatorzy zaprosili takie gwiazdy, jak: The Smashing Pumpkins, LP czy rockowa grupa młodego pokolenia, której kariera rozwija się w niewiarygodnym tempie, czyli Greta Van Fleet.

​Wielki powrót „Wielkich kłamstewek”

numer 2344 - 04.06.2019
SERIAL Już 10 czerwca w HBO będzie można zobaczyć pierwszy odcinek 2. sezonu „Wielkich kłamstewek”. Premiera jest tym bardziej wyczekiwana, że do obsady: Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Shailene Woodley i Laury Dern, dołącza Meryl Streep.

















-->