Kultura

W skrócie

Numer 170 - 29.03.2012
Miłość mnie zna – Pisma duchowe Marcela Vana Życiorys Vana jest odpowiedzią na zasadnicze pytanie: czy w Kościele istnieje świętość dla maluczkich? Okazuje się, że jest. Marie-Michel Wyd. Flos Carmeli Przez śmiech do lepszego małżeństwa Zabawne, praktyczne i boleśnie szczere rady Marka Gungora poprawiły jakość życia wielu małżeństw na całym świecie. Mark Gungor

Krzyż pamięci

Numer 170 - 29.03.2012
Katyński Krzyż Pamięci stanął w centrum Székesfehérvár, stolicy węgierskiego Komitatu Fejer – regionu partnerskiego województwa opolskiego. Pomnik poświęcony pamięci polskich oficerów pomordowanych w Katyniu to drewniany prosty krzyż z wytłoczonym w drzewcu napisem „Katyń”. – Stanął opodal pomnika poświęconego Węgrom poległym na wojennych frontach – opowiedział PAP Janusz Wójcik.

Nudna katastrofa

Numer 170 - 29.03.2012
David Mackenzie pomysł miał ciekawy. Wymyślił chorobę tak dziwną, że aż można by uznać ją za symbol. Jednak „Ostatnia miłość na ziemi” jest filmem pretensjonalnym i makabrycznie nudnym.

Ojciec narodu

Numer 170 - 29.03.2012
Cud za wstawiennictwem kardynała Stefana Wyszyńskiego stał się powodem rozpoczęcia kolejnego etapu procesu beatyfikacyjnego. Młoda kobieta została uzdrowiona z raka tarczycy.

Przewidywalnie zły smak

Numer 169 - 28.03.2012
We Wrocławiu ruszył XXXIII Przegląd Piosenki Aktorskiej. W nurcie off możemy się spotkać z teatrem przez duże T, w nurcie głównym wieje salonową nudą. Jednym z najważniejszych wydarzeń tegorocznego festiwalu miała być premiera wrocławskiego teatru muzycznego „Jerry Springer. The Opera” sygnowana nazwiskiem rzekomego nonkonformisty i antysystemowego reżysera Jana Klaty.

Wojna czy pokój?

Numer 169 - 28.03.2012
Opera Siergieja Prokofiewa na podstawie powieści Lwa Tołstoja w wykonaniu Teatru Maryjskiego z Sankt Petersburga to sukces wykonawczy i patetyczna, socrealistyczna klapa.

W skrócie

Numer 168 - 27.03.2012
„Ostatnia miłość na Ziemi” Świat owładnęła dziwna epidemia. Ludzie tracą węch, a potem smak. Potem następuje utrata słuchu, a – na koniec filmu – wzroku. To dziwna opowieść, oczywiście z wątkiem miłosnym. W tych dziwnych warunkach spotykają się bowiem Eva i Ewan.

Węgiersko-polskie tęsknoty

Numer 168 - 27.03.2012
Nagraliśmy rozmowy z premierem Viktorem Orbánem, węgierskimi politykami, artystą, dziennikarzem, a nawet zakonnikiem, ale przede wszystkim z Węgrami na ulicach Budapesztu. Film „Dopóki żyję” będzie jutro dodatkiem do „Gazety Polskiej”.

W skrócie

Numer 167 - 26.03.2012
Justyna Steczkowska „XV” to odważna, najnowsza dwupłyta, która z pewnością zaskoczy fanów wokalistki. Pierwsza płyta „X” zawiera dynamiczne, ciężkie brzmienia. „V” jest kojąca i orientalna. Na krążkach są nowe wersje znanych hitów, takich jak „Dziewczyna szamana”, ale znajdują się też absolutne nowości. Premiera 2 kwietnia.

Molier na żywo!

Numer 167 - 26.03.2012
Telewizja Polska pokaże trzeci Teatr Telewizji na żywo. Tym razem widzowie zobaczą klasykę z Andrzejem Sewerynem w roli głównej. Transmisja „Szkoły żon” dziś o godz. 20.25 w TVP1.