Kultura

Widzowie w malinach

Numer 149 - 05.03.2012
Stopniowe odkrywanie tajemnicy, podkręcanie u widzów napięcia i strachu – to w horrorach podstawa rzemiosła. Tu od pewnego momentu już nic nie narasta, wręcz przeciwnie. Gdy twórcy „Kobiety w czerni” najbardziej usiłowali wcisnąć nas w fotel, siedzące za mną dziewczyny wybuchały śmiechem.

Koniec Chóru Polskiego Radia?

Numer 147 - 02.03.2012
Tydzień temu zarząd Polskiego Radia podjął decyzję o likwidacji krakowskiego Chóru Polskiego Radia. „Spółka w obecnej sytuacji ekonomicznej nie jest w stanie samodzielnie finansować zespołu” – czytamy na stronie Polskiego Radia.

Odzyskani znajomi

Numer 147 - 02.03.2012
Wersje radiowe Kabaretu Starszych Panów to okazja do poznania kolejnych bohaterów wykreowanych przez duet Jerzy Wasowski-Jeremi Przybora. Bohaterów od dawna uznawanych za zaginionych.

Niedościgniona ścigana

Numer 147 - 02.03.2012
Tu forma jest lepsza od treści, choć fabuła do najgorszych nie należy. Jednak największą zaletą produkcji jest absolutne mistrzostwo filmowej realizacji. Producenci perfekcyjnie wykorzystali swój największy atut – aktorkę będącą zawodniczką sztuk walki.

W skrócie

Numer 148 - 03.03.2012
KONCERT Raz Dwa Trzy Zespół istnieje 22 lata. Wśród dokonań grupy są wspaniałe interpretacje piosenek Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego. Ostatni album studyjny uzyskał status platynowego. Niedziela, godz. 19, Zabrze, Dom Muzyki i Tańca KSIĄŻKA

Kara dla filmowców i ZAiKS-u

Numer 148 - 03.03.2012
Stowarzyszenie Filmowców Polskich i ZAiKS zawarły nielegalne porozumienie cenowe ograniczające konkurencję. Teraz muszą zapłacić karę 1,25 mln zł. O tej decyzji Sądu Apelacyjnego poinformowała PAP rzeczniczka UOKiK-u Małgorzata Cieloch. – Organizacje postanowiły pobierać od każdego nośnika z filmem stałe wynagrodzenie.

Jon Bon Jovi skończył 50 lat

Numer 148 - 03.03.2012
Zaczynał grać w garażu u rodziców. Aby zrealizować swoje marzenia o karierze rockowej, wyjechał z New Jersey do Nowego Jorku. Nagrał zaledwie pięć płyt, za które został obsypany wszystkimi możliwymi nagrodami. Ale nagrody, które odbierał, były nie tylko muzyczne.

Rewolucja Dorocińskiego

Numer 148 - 03.03.2012
„Siedem dni” to kryminał polityczny z odniesieniami do filmu Davida Finchera „Siedem” z Bradem Pittem. Akcja rozgrywa się w ciągu siedmiu dni i opowiada historię siedmiu kolegów. Ale przede wszystkim to opowieść o korupcji, która, jak zapowiada producent, firma Film It: „Zaczyna się na tylnym siedzeniu radiowozu, a kończy w... Brukseli”.

Idzie zimna wojna

Numer 148 - 03.03.2012
Ukazał się nowy numer „Nowego Państwa”. Dokonując analizy geopolitycznej, redakcja stawia pytania niepokojące, ale i budzące w Polakach nadzieję. Jesteśmy częścią globalnych puzzli. Raczej średnim niż małym graczem. Jednak rządzący nie mogą wyrwać się z postawy klienta obcych dworów. Polski rząd musi zerwać z polityką samomarginalizowania.

Wyklęci w rolach głównych

Numer 146 - 01.03.2012
Jako wielcy naszego narodu muszą mieć swoje miejsce na kartach historii i w kulturze. Bohaterowie Polski są dziś bohaterami sceny i ekranu. Choć ginęli tragicznie, to byli zwycięzcami. Zatem sztuka ma happy end.

-->