Kultura

Wierny Ameryce, wierny Bogu

Numer 136 - 18.02.2012
Ronald Reagan jest jednym z głównych bohaterów fascynującej książki Tomasza Pompowskiego „Armia Boga kontra Imperium zła”, zawierającej wnikliwą analizę przyczyn upadku sowieckiego imperium.

Tam będzie Polska!

Numer 136 - 18.02.2012
Dziś o 13.00 sprzed Sejmu RP rusza Marsz w Obronie Wolności Mediów. Zapraszają organizatorzy: poznański Klub „Gazety Polskiej” oraz Stowarzyszenie Solidarni 2010. Rozrasta się ruch społecznego sprzeciwu wobec ograniczających wolność słowa działań ekipy rządzącej.

Pop symfonicznie

Numer 136 - 18.02.2012
Okazja, żeby posłuchać pięknej muzyki w cudownej oprawie: koncert Michael Jackson Symfonicznie. Świetny pomysł młodego producenta i wiolonczelisty Piotra Nowaka i dyrygenta Mikołaja Blajdy. Warszawa, Filharmonia Narodowa, niedziela, 18 lutego, godz. 20.

Zmanipuluję cię, kochanie

Numer 136 - 18.02.2012
Czy możliwe jest, żeby rozsądny młody człowiek uwierzył, że picie brudnej wody po umyciu nóg guru da mu zbawienie? Czy możliwe jest, żeby zdolna studentka uniwersytetu uwierzyła, że „wielebny” Moon jest w stanie wybrać jej idealnego męża na podstawie zdjęć?

Fabuła formy

Numer 136 - 18.02.2012
Na wernisażu rzeźb Jerzego Tepera w sobotę od godz. 18 zaprezentowane będą prace artysty, wśród których pojawia się również wątek smoleński i odniesienia patriotyczne. Wystawa potrwa do 1 marca Galeria Lufcik, Dom Artysty Plastyka, Warszawa ul. Mazowiecka 11a.

Mapety jednoczą siły

Numer 135 - 17.02.2012
Idealny film rodzinny: słynne teatralne lalki z „The Muppet Show”, „Ulicy Sezamkowej” i „Fraglesów” dają właśnie w naszych kinach wielki show dla dziadka, mamy i wnuczka…

MROCZNE WIDMO W 3D

Numer 135 - 17.02.2012
Pościgi, pojedynki, intrygi i walki o uwolnienie pięknej księżniczki: dawno, dawno temu w zapomnianych przez Imperium obszarach Kosmosu… „Gwiezdne wojny: Mroczne widmo”, epizod I to odświeżona wersja filmu George’a Lucasa z 1999 r. Zastosowanie techniki 3D i niewielki dodatek – bo film trwa kika minut dłużej niż jego pierwowzór sprzed lat – to zbyt mało, by mówić o zmianie jakościowej.

Dumki na elektronikę

Numer 135 - 17.02.2012
Świetny koncert tria Dagadana w warszawskim klubie Powiększenie. Było etnicznie, uwodzicielsko i smoothjazzowo. Mimo że do tego miejsca nie jest łatwo trafić: najpierw na Nowym Świecie jakoś w bramę, potem, błądząc w podwórku, trzeba wytropić skromny, ledwo widoczny neon, żeby na końcu zanurkować w podziemie... koncert w klubie „Powiększenie” grany był przy pełnej sali.

NIEŁAD MEDIALNY

Numer 134 - 16.02.2012
Trwa kampania przeciwko dyskryminacji przez polskie państwo telewizji Trwam. Ponad milion podpisów w obronie telewizji Trwam nadesłano do KRRiT po tym, jak Rada odmówiła przyznania temu nadawcy koncesji na nadawanie programu społeczno-religijnego w ramach naziemnej platformy cyfrowej. Decyzja KRRiT wywołała falę oburzenia, a skala protestów przerosła wielkość audytorium TV Trwam.

Pokora to życiowa mądrość

Numer 134 - 16.02.2012
Z domu wyniosłam hierarchię wartości: szacunku dla drugiego człowieka, głęboką potrzebę sprawiedliwości, prawdy, fair play. Dziś w wielu kręgach te proste zasady są w pogardzie i postrzega się je raczej jako przejaw naiwności lub słabości... niż klasy człowieka Z Małgorzatą Kożuchowską rozmawia Sylwia Krasnodębska

-->