reklama


Kultura

Polska muzyka w greckich Salonikach

Numer 338 - 17.10.2012
Od dziś do niedzieli Saloniki stają się światową stolicą muzyki etnicznej. Organizowana raz na cztery lata olbrzymia impreza folkowa WOMEX, nie bacząc na grecki kryzys, ignorując groźby strajku generalnego, zawitała do ojczyzny Mikisa Theodorakisa. Do udziału w tegorocznej edycji festiwalu organizatorzy zaprosili zespół Janusza Prusinowskiego. Jan Pospieszalski

Szum w radiowym teatrze

Numer 338 - 17.10.2012
MEDIA Pracownicy Teatru Polskiego Radia dowiedzieli się o planach sprzedaży jednego z budynków Polskiego Radia, w którym mieszczą się profesjonalne studia Teatru Polskiego Radia. Zarząd radia zaprzecza, jakoby planował sprzedaż, ale mówi o planach optymalizacji. Sylwia Krasnodębska

Wygraj bilet na koncert Raz Dwa Trzy!

Numer 338 - 17.10.2012
KONKURS Dziś o godz. 19 w warszawskiej Stodole wystąpi grupa Raz Dwa Trzy. Czytelnicy „Codziennej” mają szansę wygrać bilety.

ZAPOWIEDŹ

Numer 337 - 16.10.2012
„KRÓLOWA ŚNIEGU” To wydanie baśni Hansa Christiana Andersena odróżnia się od pozostałych niezwykłymi ilustracjami Vladyslava Yerki. Ilustrator urodził się w Kijowie i pierwsze siedem lat spędził w pięknej wiosce Pirniv, co odcisnęło piętno na wrażliwości artysty. Ilustrował m.in. „Podróże Guliwera”, „Alicję w krainie czarów”, a także „Harry’ego Pottera” i książki Paulo Coelho.

Czterdzieści Cztery

Numer 337 - 16.10.2012
Ciszę nocy przeszył ludzki głos. Dobiegał z bliskiej odległości. Wibrował niepokojąco. Wyraźne słowa: – A imię jego Czterdzieści Cztery! Nic więcej. Skąd ten mesjanizm z literatury o tej porze? Stał pod latarnią. Nieźle oświetlony. Niepozorny człeczyna. Wznosił ręce do góry. Co kilka sekund. Podnosił, opuszczał. Niby sygnalista. Wzywał kogoś z daleka.

W walce o Złotą Rybę

Numer 337 - 16.10.2012
NAGRODA Znamy nominowanych do głównej nagrody w III Konkursie Złotej Ryby przyznawanej przez Fundację Macieja Rybińskiego.

Doświadczenia zapisane w twórczości

Numer 337 - 16.10.2012
W większości dzieł Janusza Krasińskiego ujawnia się pazur świetnego obserwatora i dociekliwego reportażysty z polskiej szkoły radiowej. Marcin Wolski

Tajemnica wielkości człowieka

Numer 336 - 15.10.2012
Duszpasterz Forum Hospicjów Polskich i dyrektor Hospicjum Domowego Księży Marianów otrzymał w sobotę nagrodę TOTUS w kategorii „Promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza”. „Codziennej” opowiada, co znaczy umierać dojrzale. Jak Ksiądz zareagował na to prestiżowe wyróżnienie?

Zmarł Janusz Krasiński

Numer 336 - 15.10.2012
Był pisarzem, dramaturgiem, członkiem Szarych Szeregów, żołnierzem Powstania Warszawskiego i więźniem KL Auschwitz. Zmarł wczoraj w wieku 84 lat. „Odszedł człowiek, wobec którego Polska ma dług i nigdy go już nie spłaci” – wspomina Krasińskiego Bohdan Urbankowski, poeta, eseista, dramaturg, publicysta „Gazety Polskiej”. (sk)

Życie rodzi się w rodzinie

Numer 336 - 15.10.2012
Wczorajszy koncert w Warszawie nie ograniczał się do popisu muzykujących rodzin. Były one także bohaterem reportaży i nagranych słów Ojca Świętego Jana Pawła II. Tegoroczny Dzień Papieski, zorganizowany pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Rodziny”, miał na celu zbiórkę pieniędzy na stypendia dla ubogiej młodzieży z małych miejscowości. Sylwia Krasnodębska

reklama








#DziękujeMyZaOdwagę
reklama