Kultura

Opozycja białoruska: Nie paktujcie z Łukaszenką

Numer 26 - 08.10.2011
Na niedawnym spotkaniu z przedstawicielami opozycji białoruskiej władza polska przedstawiła swoje propozycje przekupienia Łukaszenki. Unia w zamian za zwolnienie więźniów politycznych, ich rehabilitację i przeprowadzenie przez dyktatora nowych wyborów miałaby wzmocnić Łukaszenkę początkowo kwotą 1,5 mld euro.

Polskie Cannes

Numer 24 - 06.10.2011
Światowe kino w stolicy. Czerwone dywany i filmy z blisko 50 krajów. Jutro rusza Warszawski Festiwal Filmowy.

Gdy gwałci się normalność

Numer 24 - 06.10.2011
Doszywanie penisów, bolączki transseksualistów i chłopczyk, który jest i chłopczykiem i dziewczynką jednocześnie – to tematy poradnika psychologicznego „Polityki”. „Wcześniej czy później życie skonfrontuje nas z zagadką płci. (…) Z sąsiadem, który niedawno był twoją sąsiadką. Z narodzinami bratanka? bratanicy? – dziecka, którego płeć wyjaśni się w okresie dojrzewania.

Nie nazywaj miłością byle czego

Numer 23 - 05.10.2011
Ekipa zdjęciowa pojechała nakręcić kolejny film. Spotkała panią Wandę i się nawróciła. Wczoraj w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski odbyła się promocja niezwykłej książki Wandy Półtawskiej. Jeśli kogoś można w dzisiejszych czasach nazwać mędrcem, to na pewno ją. Jest kobietą absolutnie niezwykłą. Tylko ona mogła wchodzić w kapciach do pokoju modlitwy Jana Pawła II w Watykanie.

Kaczor zjadł Lisa

Numer 23 - 05.10.2011
Spięty, wychylony do przodu, jakby chciał swojej ofierze rzucić się do gardła. Tomasz Lis miał za zadanie sprowokować Jarosława Kaczyńskiego do wypowiedzenia słów, które przez ostatnie dni kampanii „Gazeta Wyborcza”, TVN i cała reszta lemingów wałkują na wszystkie możliwe sposoby jako dowody zagrożeń, które stworzy wyborcze zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości.

„Cztery i pół” na trzy plus

Numer 22 - 04.10.2011
Łona to raper pełen sprzeczności. Z jednej strony bezlitośnie rozprawia się z ideą IV RP, z drugiej nie oszczędza w tekstach Kuby Wojewódzkiego i sączącej się z ekranów medialnej papki. Poprzednimi płytami Łona zawiesił sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Utwory takie, jak „Panie Mahmudzie” czy „Leksykon Brockhausa”, ustawiły artystę na pozycji jednego z oryginalniejszych raperów.

Niekulturalna polityka

Numer 22 - 04.10.2011
Kultura doczekała się debaty. W ramach telewizyjnych dyskusji przedwyborczych politycy przekonywali, że warto w nią inwestować. Dokonali również odkrycia, że jest ważna.

Uzależnieni od wirtualu

Numer 22 - 04.10.2011
Znacie dzieci, których nic nie zajmuje dłużej niż kilka sekund? Dzieci, które robią wiele rzeczy naraz, śpią z komórką i ciągle wystukują sms-y?

Ślubowali sobie wspólne podjadanie batonów

Numer 20 - 01.10.2011
Do „ślubu” przyjechali wózkiem złomiarskim. Na słowa przysięgi wybrali słowa jakiejś jednoaktówki. „Ślubu” udzielił członek Stowarzyszenia Racjonalistów we wrocławskim Ogrodzie Botanicznym. „Uroczystość” nie ma jednak żadnej mocy prawnej…

Kiedy teledysk psuje piosenkę

Numer 20 - 01.10.2011
Nowa muzyka Natalii Lesz ma duże szanse na sukces. Jednak wywoływanie na siłę przez artystkę skandalu może tylko zaszkodzić. Muzycznie utwór „That girl” jest dobry i mógłby się obronić przed niejedną krytyką, gdyby nie nowy teledysk…