reklama


Kultura

Koncert dla Stopy

Numer 236 - 19.06.2012
MUZYKA Dziś o godz. 19 w warszawskiej Stodole odbędzie się koncert charytatywny „Dla Stopy”. Zagrają m.in. Luxtorpeda, T.Love, Raz Dwa Trzy, Tomasz Budzyński i Voo Voo z Anną Marią Jopek.

Ministerstwo Kultury wspiera perwersje

Numer 236 - 19.06.2012
Gwiazda porno wystąpi na festiwalu współfinansowanym przez Ministerstwo Kultury. Na wsparcie tej imprezy podatnicy wydadzą… 400 tys. zł. A to tylko wierzchołek góry lodowej.

W skrócie

Numer 235 - 18.06.2012
David Krakauer „Pruflas: The Book of Angels vol. 18” to jazz z siłą wodospadu. Ulubieniec polskiej publiczności, wirtuoz klarnetu i mistrz klezmerskich klimatów dołączył do grona współpracowników Johna Zorna, nagrywających dla wytwórni Tzadik liczący już 18 albumów cykl „Book of Angels” (Masada Book Two).

Spece od Mozarta

Numer 235 - 18.06.2012
KLASYKA Festiwal Mozartowski to swoisty fenomen artystyczny. Za fachowymi interpretacjami muzyki mistrza stoją dyrygenci, którzy mówią „Codziennej” o sile i ponadczasowości dzieł Mozarta. Ruben Silva dyrygował najważniejszymi orkiestrami w Boliwii

Tajemnica cudotwórcy

Numer 235 - 18.06.2012
KSIĄŻKA Publikacja Giovanniego Sieny o św. ojcu Pio jest wyjątkowa ze względu na niezwykłą relację łączącą autora z cudotwórcą. Książka „Święty Ojciec Pio. Nieznane historie cudów, uzdrowień i nawróceń. Relacje naocznego świadka” opublikowana przez Wydawnictwo AA jest wyjątkowa. Jej autor poznał o. Pio w 1928 r. Zakonnik stał się jego duchowym kierownikiem. Łączyła ich niezwykła relacja.

Genialny i wierny

Numer 235 - 18.06.2012
Dziś na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się uroczystość nadania Wojciechowi Kilarowi tytułu doctor honoris causa. Wojciech Kilar, wśród tylu cudownych swoich wielkich kompozycji, ma ogromną liczbę utworów skomponowanych do tekstów teologicznych, wręcz biblijnych – zaczerpniętych z Pisma Świętego. Jest m.in.

W skrócie

Numer 234 - 16.06.2012
KSIĄŻKA Dalej od Buenos Jakie są zwyczaje latynoskich szos? Jak podrywać piękne Argentynki? Jak samotnie przeżyć w dżungli, również miejskiej dżungli Buenos? Autor chce nas zachwycić tak, byśmy mieli ochotę pojechać tam sami. Może się uda. Stefan Czerniecki, „Dalej od Buenos”, Wydawnictwo Bernardinum

Letnie festiwale pop

Numer 234 - 16.06.2012
KONCERTY Kolejne gwiazdy potwierdzają swój przyjazd do Polski. To zwiastun wakacji. „Codzienna” rozpoczyna serię zapowiedzi festiwalowych. W najbliższych numerach przyglądamy się letnim imprezom pop. W kolejnych dniach jazz.

Chodź, pokażę ci jazz

Numer 234 - 16.06.2012
Ruszają wakacyjne szkoły jazzu. Młodzi muzycy będą się uczyli improwizacji, grania solo i w zespołach, w małych składach i w big bandach.

W skrócie

Numer 233 - 15.06.2012
KSIĄŻKA „Mogę zwyciężyć” Książka rozprawia się z mitami na temat seksu przedmałżeńskiego. Nie narzucając żadnych rozwiązań, wbrew trendom propagowanym w mediach, autorzy piszą o tym, jakie korzyści płyną z poczekania z seksem do ślubu. To książka dla nastoletnich chłopców. Beata i Marcin Mądrzy, Wydawnictwo M MUZYKA

reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama