Kultura

Kiedyś pop, dziś klasyka

Numer 173 - 02.04.2012
Jest sporo dobrze śpiewających artystów, a dobrego repertuaru jak na lekarstwo, więc czemu nie sięgnąć do klasyki? – mówią Anita i Arek Lipniccy. Jutro premiera ich nowej płyty Voice Band & Anita Lipnicka „W siódmym niebie”. Akordeon, czterech śpiewaków, (I i II tenor, baryton, bas), stylistyka lat 30.

Święta w filharmonii

Numer 171 - 30.03.2012
16. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena To wyjątkowa inicjatywa, by z muzyką Beethovena przenieść się w atmosferę oczekiwania na Wielkanoc. Ale w tym szaleństwie jest metoda. W najbliższy weekend kolejne wspaniałe warszawskie koncerty. SOBOTA – godz. 17, Zamek Królewski wykonawcy (m.in.): Julian Rachlin – skrzypce utwory: sonaty na skrzypce i fortepian Beethovena

Życiowe wybory to przygoda!

Numer 171 - 30.03.2012
To już nie tylko wspomnienie błogosławionego Jana Pawła II. To nie kremówki i archiwalne zdjęcia uśmiechniętego papieża.

W skrócie

Numer 170 - 29.03.2012
Miłość mnie zna – Pisma duchowe Marcela Vana Życiorys Vana jest odpowiedzią na zasadnicze pytanie: czy w Kościele istnieje świętość dla maluczkich? Okazuje się, że jest. Marie-Michel Wyd. Flos Carmeli Przez śmiech do lepszego małżeństwa Zabawne, praktyczne i boleśnie szczere rady Marka Gungora poprawiły jakość życia wielu małżeństw na całym świecie. Mark Gungor

Krzyż pamięci

Numer 170 - 29.03.2012
Katyński Krzyż Pamięci stanął w centrum Székesfehérvár, stolicy węgierskiego Komitatu Fejer – regionu partnerskiego województwa opolskiego. Pomnik poświęcony pamięci polskich oficerów pomordowanych w Katyniu to drewniany prosty krzyż z wytłoczonym w drzewcu napisem „Katyń”. – Stanął opodal pomnika poświęconego Węgrom poległym na wojennych frontach – opowiedział PAP Janusz Wójcik.

Nudna katastrofa

Numer 170 - 29.03.2012
David Mackenzie pomysł miał ciekawy. Wymyślił chorobę tak dziwną, że aż można by uznać ją za symbol. Jednak „Ostatnia miłość na ziemi” jest filmem pretensjonalnym i makabrycznie nudnym.

Ojciec narodu

Numer 170 - 29.03.2012
Cud za wstawiennictwem kardynała Stefana Wyszyńskiego stał się powodem rozpoczęcia kolejnego etapu procesu beatyfikacyjnego. Młoda kobieta została uzdrowiona z raka tarczycy.

Przewidywalnie zły smak

Numer 169 - 28.03.2012
We Wrocławiu ruszył XXXIII Przegląd Piosenki Aktorskiej. W nurcie off możemy się spotkać z teatrem przez duże T, w nurcie głównym wieje salonową nudą. Jednym z najważniejszych wydarzeń tegorocznego festiwalu miała być premiera wrocławskiego teatru muzycznego „Jerry Springer. The Opera” sygnowana nazwiskiem rzekomego nonkonformisty i antysystemowego reżysera Jana Klaty.

Wojna czy pokój?

Numer 169 - 28.03.2012
Opera Siergieja Prokofiewa na podstawie powieści Lwa Tołstoja w wykonaniu Teatru Maryjskiego z Sankt Petersburga to sukces wykonawczy i patetyczna, socrealistyczna klapa.

W skrócie

Numer 168 - 27.03.2012
„Ostatnia miłość na Ziemi” Świat owładnęła dziwna epidemia. Ludzie tracą węch, a potem smak. Potem następuje utrata słuchu, a – na koniec filmu – wzroku. To dziwna opowieść, oczywiście z wątkiem miłosnym. W tych dziwnych warunkach spotykają się bowiem Eva i Ewan.#DziękujeMyZaOdwagę
reklama