Kultura

Ambasadorzy polskiej kultury

numer 2234 - 22.01.2019
Członkowie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” otrzymali w niedzielę odznaczenia zasłużonych dla kultury.

„Diablo” – tego nie wygrał

numer 2234 - 22.01.2019
FILM Nielegalne wyścigi i środowiska, które je organizują w naszym kraju, to ciekawy temat dla filmowców. Jednak reżyser Michał Otłowski, wspomagany przy tworzeniu scenariusza film „Diablo. Wyścig o wszystko” przez Daniela Markowicza, po prostu się w tym wszystkim nie odnalazł.

Kolęduj z nami

numer 2234 - 22.01.2019
ZAPRASZAMY Już dziś o godz. 19 w stołecznym klubie Hybrydy (ul. Złota 7/9) odbędzie tradycyjne wspólne kolędowanie z redakcją i redaktorem naczelnym „Gazety Polskiej Codziennie” i tygodnika „Gazeta Polska” Tomaszem Sakiewiczem.

Bluźnierstwo ukarane

numer 2233 - 21.01.2019
W Hajfie doszło do zamieszek przy okazji protestów arabskich chrześcijan przeciw wystawie „Sacred Goods” – Święte towary, na której pokazane zostało „dzieło” fińskiego twórcy Janiego Leinonena zatytułowane „McJesus”. Przedstawia ono postać klowna Ronalda McDonalda, maskotki sieci McDonald’s, przybitego do krzyża.


Szukaj Burz Buduj

numer 2233 - 21.01.2019
MUZYKA   W czterdziestą rocznicę wydania albumu „Welcome” zespół SBB opublikował wyjątkowe, multimedialne wydawnictwo. Józef Skrzek, Jerzy Piotrowski i Apostolis Anthimos wydali płytę DVD z koncertową wersją albumu.

Między rewolucją a krasnoludkami

numer 2232 - 19.01.2019
W niedzielę 20 stycznia w galerii Oranżeria Pałacu PAN w Jabłonnie k. Warszawy odbędzie się wernisaż wystawy obrazów twórcy ruchu Pomarańczowa Alternatywa, Waldemara Fydrycha „Majora”. „Jego malarstwo sprawi kłopot, ponieważ dla wielu w przeszłości był problemem.

Tajemnice miast

numer 2232 - 19.01.2019
KSIĄŻKA Jakie sekrety kryją miasta, w których mieszkamy lub do których podróżujemy? Kto się tam urodził i co pisano przed wiekami o ich mieszkańcach czy tajemniczych zbrodniach? A może w pokoju, który wynajęliśmy, mieszkał kiedyś ktoś sławny? Nie tylko tego można się dowiedzieć z serii „Sekrety”, która ukazuje się nakładem wydawnictwa Księży Młyn.

Drużyna eliksiru mocy

numer 2231 - 18.01.2019
Choć to kolejna odsłona opowieści o Asteriksie i Obeliksie, tym razem dzielni bohaterowie dostali role drugoplanowe. Na ekranie rządzą druidzi, z Panoramiksem na czele, a najczarniejszym charakterem nie jest Cezar, tylko druid Sulfuriks, który niczym Saruman z „Władcy pierścieni” przeszedł na stronę zła. Reszta to czysta klasyka – komiksowi Gallowie gwarantują świetną zabawę.

Okiem dziewięciolatka

numer 2231 - 18.01.2019
Film jest bardzo fajny i śmieszny. Poleciłbym wszystkim. Dobrze bawiłem się już od początkowego przeboju „You Spin Me Round”, który znam z radia. Najbardziej rozbawiło mnie, kiedy Gallowie po wypiciu magicznego wywaru bez problemu sprawiali łomot Rzymianom. Podobała mi się też moc Sulfuriksa, mimo że był złym bohaterem. Ten druid rzucał ognistymi pociskami w miasteczko Gallów.

„Niecodzienna” skuta lodem

numer 2231 - 18.01.2019
MAGAZYN „Mroźna nie znaczy groźna” – to tytuł okładkowego tekstu jutrzejszego wydania magazynu „Niecodzienna Gazeta Polska”. W tekście o tym, jak dzięki diecie zadbać o swój organizm zimą i zmagazynować energię do działania do nadejścia wiosny.