Kultura

Rihanna z Beethovenem

Numer 159 - 16.03.2012
EKSPERYMENT Instrumenty klasyczne sprzężone będą z profesjonalnym sprzętem DJ-a. Zarówno DJ, jak i muzycy klasyczni są tu wirtuozami na równych prawach.

Muzeum Bajek zachwyca najmłodszych

Numer 159 - 16.03.2012
Niezwykły świat Bajki Rzeki Mimipipi to 1,5-godzinny program zabaw dla dzieci w wieku 3–9 lat, na który zaprasza Muzeum Bajek. Słuchacze popłyną magiczną rzeką po skarb ukryty w wielkiej jaskini Góry Marzeń. Napotkają w trakcie podróży niezwykłe postaci, które pomogą im dostać się do wnętrza, a potem uniknąć wielkiego zagrożenia.

Koncerto-komiks

Numer 159 - 16.03.2012
NOWATORSKI KONCERT Zwany artystą XXI w. L.U.C na koncertowej scenie połączy muzykę z komiksem.L.U.C, czyli Łukasz Rostowski, wcześniej znany był choćby z płyty „39/89 Zrozumieć Polskę”, na której wypowiedzi Stefana Starzyńskiego czy Jana Pawła II miksował z elektrobrzmieniami, tworząc wyjątkową opowieść o historii naszego kraju.

Chopinowski scenariusz

Numer 159 - 16.03.2012
KONKURS Samorząd województwa kujawsko--pomorskiego ogłosił konkurs na filmowy scenariusz o losach Fryderyka Chopina na Kujawach i ziemi dobrzyńskiej. Scenariusz „oparty na kanwie tradycji chopinowskiej” powinien opisywać m.in. wakacyjne pobyty artysty w Szafarni i okolicznych dworach oraz nawiązywać do kujawskich korzeni matki kompozytora.

Śnieżka z szablą

Numer 159 - 16.03.2012
Zapowiadana jako najważniejsza kinowa premiera wiosny „Królewna Śnieżka” zaskoczyłaby samych Braci Grimm. Trudno bowiem pogodzić się z tym, że w filmie nie ma słynnego pytania: „Lustereczko powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy w świecie”. Mimo to dzieci będą na pewno zachwycone.

Tajemnica na ulicach

Numer 158 - 15.03.2012
Już wkrótce największe na świecie uliczne widowiska pasyjne: 24 marca w Warszawie, tydzień później w Poznaniu. Misteria w reżyserii Artura Piotrowskiego odbywały się na poznańskiej Cytadeli od 1998 r. Co roku oglądało je kilkadziesiąt tysięcy widzów. W 2011 r. zaprezentowano je w Warszawie na służewieckim torze wyścigów konnych. Przyszło na nie wówczas ok. 30 tys. widzów.

Braveheart reaktywacja

Numer 158 - 15.03.2012
Siedemnaście lat po premierze filmu przygotowywany jest serial telewizyjny oparty na historii bohatera znanego z filmu „Braveheart”. Zapowiada się kolejny hit.

Dom

Numer 158 - 15.03.2012
– Syf! – powiedział. To słowo wybuchło jak granat. Stał i patrzył. Przystanąłem i popatrzyłem. Umierała kamienica. Tynk łuszczył się i odpadał płatami. Odsłaniał czerwone cegły, niektóre kruszyły się i rozsypywały w rdzawy proch, pozostawiały głębokie rany w murze. Rozległe pęknięcie nad bramą. Wyżej podobne. Płaskorzeźby ozdabiające fronton obtłuczone prawie doszczętnie.

Agresja na dobranoc

Numer 157 - 14.03.2012
W jednej z rzeszowskich szkół dyrektor odwołał zgodę na przyjęcie zjazdu fanów japońskiej kreskówki. Jednak to nie cenzura, a zdrowy rozsądek.

Sześć strun z ogniem

Numer 157 - 14.03.2012
KONCERT W Warszawie polskie tournée rozpoczął Al Di Meola, jeden z najsłynniejszych gitarzystów świata. Muzyk nie tylko zachwycił grą, ale również wielkim poczuciem humoru. Al Di Meola przyleciał do Polski prosto z Syberii i podtrzymał swoistą tradycję niespodzianek, którymi zwykł nas raczyć od lat.

reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama