Kultura

Front obrońców PRL-u nagrodzony

Numer 41 - 26.10.2011
Wiktory są znakomitym barometrem życia publicznego w postkomunistycznej Polsce. Gdyby ktoś chciał napisać historię salonu III RP, lista laureatów tej nagrody mogłaby być osią tej opowieści.

Kwiaty przeciw czołgom

Numer 39 - 24.10.2011
W dziewięciu krajach modlitwa milionów ludzi radykalnie zmieniła rzeczywistość polityczną. Najnowsza książka Wincentego Łaszewskiego „X krucjata” stawia pytanie: czy w Polsce jest to możliwe?

Dowcipny i uczciwy

Numer 39 - 24.10.2011
Krzysztof Feusette z „Rzeczpospolitej” został laureatem Złotej Ryby, nagrody dla najlepszego polskiego młodego felietonisty.Nagrodę przyznano w rocznicę śmierci felietonisty i scenarzysty Macieja „Ryby” Rybińskiego. Wyróżnienie otrzymał publicysta „Gazety Polskiej” Wojciech Wencel. Drugim wyróżnionym został Łukasz Warzecha, publicysta „Faktu”.

Hip-hopowy lot nad kukułczym gniazdem

Numer 40 - 25.10.2011
Buka kwalifikuje się do wizyty u logopedy, laryngologa i przede wszystkim u psychiatry. Ciężko bowiem gościa zrozumieć. Po pierwsze czasem nie bardzo wiadomo, o co mu chodzi. Po drugie zwyczajnie sepleni. Ale jak się dobrze wsłuchać, okazuje się, że Buka kwalifikuje się też do… dalszych wizyt w studyjnej kabinie.

Teatr odmienności, dewiacji i zboczeń

Numer 40 - 25.10.2011
W Krakowie aktorzy nie chcą grać skrajnie wulgarnych pedałów. We Wrocławiu znaleźli się chętni. „Gazeta Wyborcza” pochyla się nad trudnym losem reżysera Piotra Siekluckiego, który szukając w Krakowie odtwórców głównych ról do spektaklu, „walnął głową w mur”. Dlaczego?

Zombie zamiast bajki

Numer 40 - 25.10.2011
Za chwilę zacznie się festiwal upiorów. Pojawią się narzędzia tortur z amerykańskich horrorów i poleje się sztuczna krew. Niestety to scenariusze zabaw w… przedszkolach. Z okultystycznego pogańskiego obrządku zrobiono zabawę dla dzieci. Oczywiście w imię tolerancji i otwierania się na świat.

Tęsknię za krainą mitu, gdzie nic nie jest do kitu

Numer 37 - 21.10.2011
„Życie jest jak targi fryzjerskie. Każdy próbuje nas wystylizować na swój sposób i po pewnym czasie już sami nie wiemy, jaki jest naturalny kolor naszych włosów” – na pytania Sylwii Krasnodęmbskiej odpowiada Łukasz Rostowski L.U.C, muzyk, producent i artysta XXI w.

Karnowscy nagrodzeni

Numer 37 - 21.10.2011
Jacek i Michał Karnowscy zostali laureatami Nagrody im. Jacka Maziarskiego. Utalentowani publicyści dostali nagrodę za walkę o wolność słowa zagrożoną przez dominujące siły polityczne – powiedział, wręczając nagrodę, Jan Żaryn. Konkurencja była bardzo silna.

Potencjalny następca

Numer 37 - 21.10.2011
Złotą Rybę dostanie publicysta błyskotliwy, przenikliwy i niezależny. Wręczenie Nagrody im. Macieja Rybińskiego już jutro, w rocznicę śmierci legendarnego publicysty. Nominowani są Krzysztof Feusette, Łukasz Warzecha i Wojciech Wencel.

Top model – obróbka ciała czy charakteru

Numer 38 - 22.10.2011
Uczestniczkom programu w TVN-ie kazano rozebrać się do naga. A zaczynało się całkiem niewinnie.

reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama