Motoryzacja

Diamentowy kolczyk

numer 2506 - 12.12.2019
Nowy crossback luksusowej marki francuskiej grupy PSA – DS – to auto dla ludzi, którzy lubią wyróżniać się w tłumie. Zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz producent zastosował mnóstwo rozwiązań stylistycznych właściwych tylko dla tej marki. Na karoserii auta mnóstwo jest chromu i charakterystycznych dla DS-ów diamentowych motywów.

Szybko i wygodnie

numer 2500 - 05.12.2019
Wiosną rozpisywałem się o starożytnym pochodzeniu nazwy największego z rodziny SUV-ów (starożytne rzymskie Tarraco to dzisiejsza hiszpańska Tarragona) oferowanych przez Seata. Wspomniałem o nowej linii stylistycznej tej marki.

Bezszelestnie do celu

numer 2494 - 28.11.2019
„Ludzie, zejdźcie z drogi, bo listonosz jedzie” – śpiewali przed laty Skaldowie. Kiedyś listonoszowi wystarczał rower, chociaż dostarczanie ciężkich paczek na jednośladach sprawiało pracownikom Poczty Polskiej nieco problemów. Dzisiaj problemów nie ma, bo o dostarczenie ciężkich przesyłek zadba flota aut elektrycznych.

Uniwersalność plus

numer 2488 - 21.11.2019
Skoda karoq to pierwszy kompaktowy SUV czesko-niemieckiej marki. Mniejszy od obecnego na rynku już od roku kodiaqa i o numer większy od debiutującego w tym roku kamiqa. Karoq jest najbardziej uniwersalnym z wymienionych aut.

Pochłaniacz przestrzeni

numer 2482 - 14.11.2019
Niedawno testowaliśmy oferowaną od początku zeszłego roku najmocniejszą wersję Renault Espace’a – 225-konne benzynowe auto z automatyczną skrzynią biegów EDC w najwyższej wersji wyposażeniowej Initiale Paris. Teraz czas na 200-konną wersję wysokoprężną tego samochodu, pozbawioną wielu wad swojego benzynowego brata.

Z nowym sercem

numer 2476 - 07.11.2019
Wiele jest odmian kompaktu Renault Megane. Hatchback, Grand Tour, czyli kombi, sportowy RS oraz opisywane właśnie Grand Coupe, czyli sedan. Produkowane w Turcji i obecne na rynku od trzech lat Grand Coupe może się od tego roku pochwalić nową gamą silników. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, to tutaj auto pozostaje bez zmian. A szkoda, bo wygląd samochodu zasługuje na niewielkie unowocześnienie.

Z nowym sercem pod maską

numer 2472 - 31.10.2019
W tym roku Nissan odświeżył swojego flagowego SUV-a – X-Trail. Pod maskę trafiły dwa nowe silniki, które mieliśmy przyjemność testować w uroczej scenerii Podlasia. Uroczysko Zaborek położone na południe od słynnego na cały świat ze swojej stadniny koni arabskich Janowa Podlaskiego urzeka swoim spokojem i klimatem przedrozbiorowej Polski.

Krok w przyszłość

numer 2466 - 24.10.2019
Od kiedy w domowych gniazdkach popłynął prąd, ludzie poszukiwali coraz to nowych urządzeń napędzanych tą energią, które ułatwią im życie. Lodówki, piecyki, kuchenki, żelazka, pralki – i pewnie można wymieniać tak jeszcze długo.

Pojemny brzydal

numer 2460 - 17.10.2019
Renault Espace jest obecny na rynku bardzo, bardzo długo. Pierwsza generacja tego samochodu, wówczas jeszcze vana klasy średniej, trafiła na europejski rynek w 1984 r. Po 30 latach i czterech modelach Espace’a francuska firma zdecydowała się na zmianę charakteru auta. W 2014 r. na rynku pojawił się Espace V – już nie van, ale crossover klasy wyższej. Co to oznacza w praktyce?

Mruczuś

numer 2454 - 10.10.2019
Seat Arona to mały crossover hiszpańsko-niemieckiej firmy zbudowany na płycie podłogowej miejskiego auta – ibizy. Jednak jest od małej ibizy zdecydowanie bardziej pojemny. Ma od niej o kilka centymetrów więcej szerokości, długości oraz wysokości, co bardzo łatwo można odczuć, siedząc w tym aucie.