Motoryzacja

Z nową nazwą wciąż do przodu

numer 2224 - 10.01.2019
Minivan citroëna – C4 Picasso – w zeszłym roku zmienił nazwę na Spacetourer. Francuska firma mogła przestać płacić rodzinie genialnego hiszpańskiego kubisty za wykorzystywanie nazwiska. Co prawda, to prawda – auto jest na rynku od przeszło 12 lat i już takie futurystyczne jak na początku nie jest, choć jego sylwetka i wnętrze wcale się nie zestarzały.

Dojrzały z wyglądu

numer 2218 - 03.01.2019
Przed ponad trzema laty Hyundai zaprezentował nową generację swojego popularnego kompaktowego SUV-a – Tucsona. Teraz przyszedł czas na lifting tego modelu obejmującego pas przedni oraz niektóre elementy wnętrza. Dzięki nowemu grillowi i przedniemu zderzakowi to potężne auto jeszcze bardziej stało się mocarne z wyglądu.

Być kierowcą autobusu

numer 2213 - 27.12.2018
Kto z Państwa, płci męskiej w szczególności, nie chciał kiedyś zostać kierowcą autobusu? Ja chciałem. Przyglądałem się, pacholęciem będąc zaledwie, tym mężczyznom, którzy zawsze, nawet w najbardziej zatłoczonych porach, mieli miejsce siedzące, byli panami otwierania i zamykania automatycznych drzwi i nigdy, ale to przenigdy nie musieli kasować biletów. Taki szofer to był ktoś.

Otwarty na dalekie podróże

numer 2209 - 20.12.2018
Miejski crossover renault – captur – przeszedł w ubiegłym roku niewielki lifting, który wyszedł temu modelowi na dobre. Renault captur to zwinny samochód, wręcz stworzony do poruszania się w miejskiej dżungli. Do poruszania się poza nią (może poza nieco okazalszymi wymiarami) brakowało do niedawna mocnego silnika. Teraz już jest.

Niemiecki porządek, czeski styl

numer 2203 - 13.12.2018
Skoro w salonach Skody po model Kodiaq ustawiają się kolejki, a na swoje wymarzone auto niektórzy wymagający klienci muszą czekać nawet… 12 miesięcy, to coś musi w tym samochodzie być. Postanowiliśmy się przekonać co takiego, testując najdroższą i najmocniejszą wersję tego modelu – 190-konnego diesla z napędem 4x4.

Cztery pory roku

numer 2197 - 06.12.2018
Wprowadzona w tym roku na rynek najnowsza wersja SUV-a Hyundaia – Santa Fe – jest bardzo widowiskowym samochodem. Od pierwszego rzutu oka na mocarny grill, przetłoczenia na karoserii i pojemną sylwetkę nabrałem do tego auta zaufania. Oczywiście pozory mogły mylić, ale nie tym razem. To naprawdę udane auto.

Czas na zmiany

numer 2191 - 29.11.2018
Od premiery Opla Mokki na polskim rynku mija sześć lat. Dwa lata temu przeprowadzono zdecydowany lifting tego auta, dzięki czemu nazywa się ono teraz Mokka X. Mokka X ma inny pas przedni niż poprzedniczka, inne światła (w technologii LED) i inny wystrój wnętrza. Jednak zmiany zastosowane przeszło dwa lata temu już nie wystarczają.

Nowy silnik, nowe możliwości

numer 2185 - 22.11.2018
Jesienią firma Renault postanowiła odświeżyć gamę silników występujących w jej modelach. Testowaliśmy siedmiomiejscowego granda scenica z benzynowym 160-konnym silnikiem. Tę imponującą liczbę rumaków wyciśnięto z pojemności poniżej 1,4 litra, co powinno się przełożyć teoretycznie na mniejsze spalanie.

Szybko i uniwersalnie

numer 2179 - 15.11.2018
Opel Astra całkiem nieźle radzi sobie na rynku już od kilku lat, ale w biznesie potrzeba zmian, aby zachęcić klienta do kupna. W tym roku gama dostępnych wersji tego flagowego modelu Opla poszerzyła się o kilka nowych jednostek napędowych czy, jak kto woli, silników.


Dziewięć mgnień zmienności

numer 2174 - 08.11.2018
Byłem z nią dziewięć dni, w ciągu których poznałem jej janusowe oblicze. W mieście kapryśna i nieporęczna, trudna do zaparkowania, łasa na paliwo, niepotrafiąca pokazać pełni możliwości. Często zbyt głośna i skrzętnie ukrywająca swoje niewątpliwe walory. Za to w trasie okazywała się bardzo miłą towarzyszką najdłuższych nawet podróży. 210 koni bardzo się przydawało podczas dynamicznej jazdy.