Motoryzacja

Coś dla sportowców

numer 1934 - 25.01.2018
Z jakiego powodu ludzie kupują samochody? Oczywiście najczęściej z powodów praktycznych. Bo wygodniej, łatwiej, szybciej, bo dzieci trzeba dowozić i podwozić, bo wakacje… Czasami też z powodów prestiżowych. Trzeba się pokazać, zaakcentować swoją pozycję społeczną odpowiednio drogim modelem. 

Rzadki gość na stacji

numer 1940 - 01.02.2018
Niedawno opisywaliśmy i testowaliśmy Hyundaia Ioniqa w wersji plug-in, czyli wyposażonego w dwa silniki: spalinowy i elektryczny.  Dla takiego auta potrzebujemy w domu gniazdka, które pozwala pobierać prąd o mocy minimum 2500 W.  

Idealny na długie trasy

numer 1946 - 08.02.2018
Po bardzo udanym teście nowej insigni w wersji hatchback czas na wersję kombi. Auto wyróżnia się podłużnymi kształtami, co daje wrażenie płaskości. To zasługa wydłużonej części bagażowej, dzięki której użytkownik ma do dyspozycji bardzo obszerny i ustawny bagażnik z dobrym dostępem. Aby go otworzyć, wystarczy (poza bardziej konwencjonalnymi metodami) przesunąć pod nim nogą.

Myląca nazwa

numer 1952 - 15.02.2018
Język polski jest nieco zdradliwy. Rzucenie tak sobie, np. do znajomego, uwagi „hyundai kona” sugeruje, że z tą koreańską marką dzieje się fatalnie. Tymczasem prawda jest zupełnie inna.

Wygoda i styl

numer 1958 - 22.02.2018
Po wielkim sukcesie kompaktowego cactusa Citroën pokazał w ub.r. nową generację miejskiego crossovera C3 Aircross utrzymaną w podobnym stylu co cactus.

Tygrysek garbusek

numer 1964 - 01.03.2018
Proszę się nie niepokoić. Nie zamierzam odbierać chleba redaktorowi Jackowi Liziniewiczowi, naszemu specjaliście od flory i fauny, którego popularna rubryka w „Gazecie Polskiej” opisująca osobliwości przyrody bije rekordy popularności. Nazwa „tygrysek” odnosi się tym razem do samochodu Renault Twingo w wersji GT.

Dostojnie, pojemnie i oszczędnie

numer 1970 - 08.03.2018
Grand Scenic z wysokoprężnym 110-konnym silnikiem to uniwersalne auto dla sporych rodzin. Co oznacza określenie „Hybrid Assist”? Że auto wyposażone jest w dodatkowe elektryczne ogniwo, które wspomaga silnik spalinowy, ładując się podczas hamowania pojazdu lub jazdy z wysokimi prędkościami.

Dojrzewaj, mała!

numer 1976 - 15.03.2018
Skoda karoq to pierwszy kompaktowy SUV czesko-niemieckiej marki. Mniejszy od obecnego na rynku już od roku kodiaqa i, co tu dużo kryć, bardzo do niego podobny. Jak już pisaliśmy, dla ludzi, którym sylwetka kodiaqa się podoba, to z pewnością zaleta, dla tych poszukujących czegoś nowego – wada.

Oszczędny i dynamiczny

numer 1982 - 22.03.2018
Przed laty pisałem, że nowa wersja kompaktowego hatchbacka peugeota to bardzo ładne auto. Po zeszłorocznej modernizacji zwanej z angielskiego face liftingiem wypada te słowa podtrzymać, a nawet powiedzieć więcej: teraz to samochód jeszcze ładniejszy. A w testowanej wersji GT do tego bardzo szybki i, co zaskakuje w wypadku auta o oznaczeniu GT, bardzo oszczędny.

200 koni to jest coś

numer 1988 - 29.03.2018
Renault Talisman jest od dwóch lata na polskim rynku. Trzeba przyznać, że jego muskularna sylwetka zdążyła się już nieco opatrzeć. Może czas na dyskretny lifting? Jest to jedno z najszerszych aut w swojej klasie, ale niestety podróżujący tego nie odczują. Pasażerowie tylnego rzędu tego sedana klasy średniej nie będą się czuli zbyt komfortowo, miejsca na nogi może im zabraknąć.