Motoryzacja

Wygoda i styl

numer 1958 - 22.02.2018
Po wielkim sukcesie kompaktowego cactusa Citroën pokazał w ub.r. nową generację miejskiego crossovera C3 Aircross utrzymaną w podobnym stylu co cactus.

Tygrysek garbusek

numer 1964 - 01.03.2018
Proszę się nie niepokoić. Nie zamierzam odbierać chleba redaktorowi Jackowi Liziniewiczowi, naszemu specjaliście od flory i fauny, którego popularna rubryka w „Gazecie Polskiej” opisująca osobliwości przyrody bije rekordy popularności. Nazwa „tygrysek” odnosi się tym razem do samochodu Renault Twingo w wersji GT.

Dostojnie, pojemnie i oszczędnie

numer 1970 - 08.03.2018
Grand Scenic z wysokoprężnym 110-konnym silnikiem to uniwersalne auto dla sporych rodzin. Co oznacza określenie „Hybrid Assist”? Że auto wyposażone jest w dodatkowe elektryczne ogniwo, które wspomaga silnik spalinowy, ładując się podczas hamowania pojazdu lub jazdy z wysokimi prędkościami.

Dojrzewaj, mała!

numer 1976 - 15.03.2018
Skoda karoq to pierwszy kompaktowy SUV czesko-niemieckiej marki. Mniejszy od obecnego na rynku już od roku kodiaqa i, co tu dużo kryć, bardzo do niego podobny. Jak już pisaliśmy, dla ludzi, którym sylwetka kodiaqa się podoba, to z pewnością zaleta, dla tych poszukujących czegoś nowego – wada.

Oszczędny i dynamiczny

numer 1982 - 22.03.2018
Przed laty pisałem, że nowa wersja kompaktowego hatchbacka peugeota to bardzo ładne auto. Po zeszłorocznej modernizacji zwanej z angielskiego face liftingiem wypada te słowa podtrzymać, a nawet powiedzieć więcej: teraz to samochód jeszcze ładniejszy. A w testowanej wersji GT do tego bardzo szybki i, co zaskakuje w wypadku auta o oznaczeniu GT, bardzo oszczędny.

200 koni to jest coś

numer 1988 - 29.03.2018
Renault Talisman jest od dwóch lata na polskim rynku. Trzeba przyznać, że jego muskularna sylwetka zdążyła się już nieco opatrzeć. Może czas na dyskretny lifting? Jest to jedno z najszerszych aut w swojej klasie, ale niestety podróżujący tego nie odczują. Pasażerowie tylnego rzędu tego sedana klasy średniej nie będą się czuli zbyt komfortowo, miejsca na nogi może im zabraknąć.

Czekamy na mocniejsze wersje

numer 1993 - 05.04.2018
Opel Grandland to efekt współpracy Opla i Peugeota, czyli inaczej mówiąc, przejęcia Opla przez francuski koncern PSA (właściciela marek Peugeot i Citroën). Nowy mini-SUV Opla to technologiczny bliźniak peugeota 3008. Oferuje podobne do tego modelu jednostki napędowe i podobną ilość miejsca w środku.

Idą dobrą ścieżką

numer 1999 - 12.04.2018
Duster urósł i zmężniał. SUV wygląda już bardzo poważnie, a jego duży prześwit w połączeniu z napędem 4x4 daje niemałe możliwości poruszania się w lekkim terenie. W środku poprawiono to, co można było poprawić. Auto urosło, więc zwiększyła się też ilość miejsca we wnętrzu. Zarówno w pierwszym, jak i drugim rzędzie siedzeń podróżujący nie powinni narzekać na ciasnotę.

Lepszy od diesla

numer 2005 - 19.04.2018
Nowa generacja miejskiego crossovera C3 Aircross, utrzymana w podobnym stylu co Cactus, budzi duże zainteresowanie. Niedawno testowaliśmy wersję z wysokoprężnym silnikiem o mocy 120 KM. Dzisiaj będzie benzynowa, o 10 KM mocniejsza.

Bezpiecznie i wysoko

numer 2011 - 26.04.2018
SsangYong Rexton, duży SUV koreańsko-hinduskiej firmy, przeszedł kolejną metamorfozę. Poprzednia generacja tego auta była nieco oldskulowa; rozwiązania techniczne i design cofały nas, przyzwyczajonych do techniki końca drugiej dekady XXI w., o dobre 10 lat. Nowa generacja jest zdecydowanie nowocześniejsza. W środku nie brakuje niczego, co mogłoby zainteresować motofana spragnionego nowinek.