Motoryzacja

Gotowy do drogi

numer 2526 - 09.01.2020
Flagowy SUV Peugeota – 5008 dziś wjechał do testu w swojej najmocniejszej 180-konnej wersji z wysokoprężnym silnikiem w najwyższej wersji wyposażeniowej GT. Jest to samochód stworzony zarówno do połykania kilometrów na długich trasach, jak i do dojazdów do położonych w nie do końca wyasfaltowanych okolicach domów i osiedli.

Mistrz adaptacji

numer 2521 - 02.01.2020
 Motoryzacją zajmuję się już od lat i myślałem, że nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć (poza rosnącymi nadzwyczaj cenami samochodów). Tymczasem widok nowego Opla Zafiry Life mnie zaskoczył. I to bardzo.

Coś dla estetów

numer 2512 - 19.12.2019
Nowa generacja Peugeota klasy średniej weszła na polski rynek w zeszłym roku. W stosunku do poprzedniej generacji wymiary i, co za tym idzie, masa auta się zmniejszyły, ale nie znaczy to absolutnie, że pasażerowie lub ich bagaże mają mniej miejsca. Wiosną testowaliśmy francuskiego sedana, dzisiaj czas na kombi.

Diamentowy kolczyk

numer 2506 - 12.12.2019
Nowy crossback luksusowej marki francuskiej grupy PSA – DS – to auto dla ludzi, którzy lubią wyróżniać się w tłumie. Zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz producent zastosował mnóstwo rozwiązań stylistycznych właściwych tylko dla tej marki. Na karoserii auta mnóstwo jest chromu i charakterystycznych dla DS-ów diamentowych motywów.

Szybko i wygodnie

numer 2500 - 05.12.2019
Wiosną rozpisywałem się o starożytnym pochodzeniu nazwy największego z rodziny SUV-ów (starożytne rzymskie Tarraco to dzisiejsza hiszpańska Tarragona) oferowanych przez Seata. Wspomniałem o nowej linii stylistycznej tej marki.

Bezszelestnie do celu

numer 2494 - 28.11.2019
„Ludzie, zejdźcie z drogi, bo listonosz jedzie” – śpiewali przed laty Skaldowie. Kiedyś listonoszowi wystarczał rower, chociaż dostarczanie ciężkich paczek na jednośladach sprawiało pracownikom Poczty Polskiej nieco problemów. Dzisiaj problemów nie ma, bo o dostarczenie ciężkich przesyłek zadba flota aut elektrycznych.

Uniwersalność plus

numer 2488 - 21.11.2019
Skoda karoq to pierwszy kompaktowy SUV czesko-niemieckiej marki. Mniejszy od obecnego na rynku już od roku kodiaqa i o numer większy od debiutującego w tym roku kamiqa. Karoq jest najbardziej uniwersalnym z wymienionych aut.

Pochłaniacz przestrzeni

numer 2482 - 14.11.2019
Niedawno testowaliśmy oferowaną od początku zeszłego roku najmocniejszą wersję Renault Espace’a – 225-konne benzynowe auto z automatyczną skrzynią biegów EDC w najwyższej wersji wyposażeniowej Initiale Paris. Teraz czas na 200-konną wersję wysokoprężną tego samochodu, pozbawioną wielu wad swojego benzynowego brata.

Z nowym sercem

numer 2476 - 07.11.2019
Wiele jest odmian kompaktu Renault Megane. Hatchback, Grand Tour, czyli kombi, sportowy RS oraz opisywane właśnie Grand Coupe, czyli sedan. Produkowane w Turcji i obecne na rynku od trzech lat Grand Coupe może się od tego roku pochwalić nową gamą silników. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, to tutaj auto pozostaje bez zmian. A szkoda, bo wygląd samochodu zasługuje na niewielkie unowocześnienie.

Z nowym sercem pod maską

numer 2472 - 31.10.2019
W tym roku Nissan odświeżył swojego flagowego SUV-a – X-Trail. Pod maskę trafiły dwa nowe silniki, które mieliśmy przyjemność testować w uroczej scenerii Podlasia. Uroczysko Zaborek położone na południe od słynnego na cały świat ze swojej stadniny koni arabskich Janowa Podlaskiego urzeka swoim spokojem i klimatem przedrozbiorowej Polski.#DziękujeMyZaOdwagę
reklama