Opinie

​Najjedyńszy

numer 2379 - 16.07.2019
W miniony weekend jedną z najważniejszych informacji była ta o przyznaniu pierwszych miejsc na listach wyborczych Zjednoczonej Prawicy. Padały różne nazwiska, mniej lub bardziej rozpoznawalne, ale moim zdaniem zabrakło jednego. Uważam, że „najjedyńszą” jedynką na liście Prawa i Sprawiedliwości powinien być… Grzegorz Schetyna.

Pocztówka z Paryża

numer 2379 - 16.07.2019
Defilada w Paryżu,
klimat bliski idylli,
to kolejna rocznica
od zdobycia Bastylii.
Nic, że była pustawa,
kiedy wziął ją lud dzielny,
dla lewactwa na świecie
to jest kamień węgielny.
Potoczyły się głowy,
cnoty poszły do śmieci,
rewolucja zaczęła
wnet pożerać swe dzieci.
A dziś trwa defilada,

Nie w winie prawda?

numer 2379 - 16.07.2019


Gdzie jest miejsce trenera?

numer 2379 - 16.07.2019
Selekcjoner reprezentacji siatkarzy Vital Heynen już przed finałowym turniejem Ligi Narodów zakładał, że będzie z nimi dwa mecze. Młoda ekipa sprawiła mu psikusa i awansowała do najlepszej czwórki turnieju. Belg pozostał w Chicago.

Obłudnicy

numer 2379 - 16.07.2019
Po ostatnim forum programowym POKO chyba dla wszystkich stało się jasne, że Grzegorz Schetyna nie zamierza stworzyć żadnej koalicji przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Swój dług wobec postkomunistów spłacił podczas ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego, umieszczając na jedynkach byłych sekretarzy PZPR i działaczy ZSL.

Schetyna jak Sanderus

numer 2378 - 15.07.2019
W przeddzień rocznicy bitwy pod Grunwaldem odbyło się programowe forum Koalicji Obywatelskiej. Nie będę snuć tu aluzji do proniemieckiej linii PO, jej politycy promując hasztag #TwójSzwab, zrobili to sami. Ale jest w „Krzyżakach” Sienkiewicza postać, która przyszła mi na myśl, gdy słuchałem o grochu z kapustą, jaki obiecał Polakom Grzegorz Schetyna.

W drodze na piłkarskie salony

numer 2378 - 15.07.2019
Na razie bez udziału piłkarskich potentatów rozpoczęły się najbardziej prestiżowe klubowe rozgrywki na świecie. Reprezentujący nas Piast Gliwice rozpoczął batalię o wejście do piłkarskiej elity od wyjazdowego remisu z faworyzowanym mistrzem Białorusi, czym uchylił furtkę do piłkarskiego raju.

Potrójna parodia

numer 2378 - 15.07.2019
Tak najkrócej da się podsumować tzw. program wyborczy Platformy Obywatelskiej. Po pierwsze: parodia programu Prawa i Sprawiedliwości. Po drugie: parodia efektywnego programu społecznego, po trzecie: parodia kapitalistycznego rozwoju. W pierwszej sprawie: widać wyraźnie, że liberałowie bardzo nie chcą wprost podważyć zasad polityki rodzinnej, które ustanowiło PiS.

​Lemingowy program

numer 2378 - 15.07.2019
Na konwencji programowej Grzegorz Schetyna wspominał pana Kamila, który pożalił się, że za pietruszkę płaci 20 zł więcej, a także pewną starszą panią, która opowiedziała się za wprowadzeniem małżeństw homoseksualnych, by „dać im żyć”. Widać, na jakiej podstawie i z jakim wyobrażeniem o rzeczywistości PO próbuje ułożyć program.

Kiełbasa wyborcza

numer 2378 - 15.07.2019
PiS ma już dopięty
plan na nowe czasy,
PO szuka jeszcze
wyborczej kiełbasy.
W kiełbasie tej schowa,
bez większych wyjątków,
dekonstrukcję kraju,
wyprzedaż majątku,
LGBT-śluby,
a dla swoich wrogów
– więzienia, cenzurę
i bluźnierstwa Bogu.
Idzie z tym do ludu
niczym pies do jeża.

-->