Opinie

​Brukselska gra o Komisję

numer 2430 - 14.09.2019
Poszły konie po unijnym betonie… Poznaliśmy proponowany przez niemiecką przewodniczącą skład KE. Co teraz? Do 16 września każda komisja w europarlamencie ma przedłożyć pięć pytań do kandydatów na komisarzy. Potencjalni unijni komisarze mają czas na udzielenie pisemnych odpowiedzi do 26 września. Mają też przedstawić deklaracje finansowe.

Aberracja

numer 2430 - 14.09.2019
Jeśli mieszkasz w Brytanii,
to uciekaj z niej pędem!
Właśnie wkracza do szkoły
obłęd, co się zwie gender:
że zboczenia są dobre,
a płcie zmienne i liczne;
uzupełnią teorię
wnet ćwiczenia praktyczne.
Nic protesty rodziców,
kończy się wolność słowa.
Wiara gender – jedyna,
słuszna i postępowa.

​Co powinniśmy dać dzieciom

numer 2430 - 14.09.2019
Wrzesień i początek roku szkolnego sprzyjają namysłowi nad istotą szkoły, wychowania oraz edukacji. Natomiast rzadko przy tej okazji rodzice zastanawiają się nad tym, co oni sami powinni dać dzieciom, jakie najcenniejsze wartości im przekazać.

Prof. Nalaskowski i syndrom postkolonialny

numer 2430 - 14.09.2019
Uniwersytety zachodnie, szczególnie amerykańskie, są dumne, gdy ich wykładowcy prowadzą aktywną działalność publiczną czy medialną. To dla nich dowód na to, że ich myśl żyje, że rozwija się i że ma realny wpływ na rzeczywistość.

Jak Sowieci rozpętali wojnę

numer 2430 - 14.09.2019
Kremlowska propaganda w tym roku już nie udaje, że nie było paktu Ribbentrop-Mołotow, ale zamiast tego serwuje ciężką narrację, że był konieczny z powodu postępowania Polski, a także Wielkiej Brytanii i Francji. To zresztą nic nowego, bo mniej więcej tak przekonywała do sojuszu z nazistami swoich poddanych oraz zdumionych komunistów w innych krajach stalinowska propaganda.

​Obrażają Polaków

numer 2429 - 13.09.2019
Duża część Czytelników zadaje sobie pytanie, jak długo ludzie, którzy bez żadnego uzasadnienia przypisali sobie rolę elity mieszkającej w „tym kraju”, będą bezkarnie obrażać Polaków. Jak długo społeczeństwo będzie wysłuchiwać epitetów pod swoim adresem. Jak długo będzie można opluwać nas w tak podły sposób słowami: „Paranoicy, psychopaci, patologiczni narcyzowie i ograniczone umysłowo prymitywy”.

Casus Nalaskowski

numer 2429 - 13.09.2019
Wydarzenie podobno nieznane na świecie,
pan profesor napisał felieton w gazecie!
Krótka forma, żart – tego wymaga gatunek,
a całe przedsięwzięcie na własny rachunek…
Niby nic, ale lobby gejowskie się zbiesza.
I już władza uczelni naukowca zawiesza.
Od wykładów odsuwa, badań zakazuje,
niech wrednym Dekalogiem młodzieży nie truje!

Przeciw chamstwu, przeciw cenzurze

numer 2429 - 13.09.2019
Nie ukrywam, że nie jestem fanem tego, co napisał w felietonie dla tygodnika „Sieci” prof. Aleksander Nalaskowski. Naukowiec, pisząc o marszach równości i ideologii LGBT, używał określeń takich jak „tyfus, dżuma, ospa”, „obleśne baby” i wspominał o ludziach „wierzących, że gwałt to znakomita i uprawniona rozrywka”.

Czajka międzynarodowa

numer 2429 - 13.09.2019
„Nie róbmy polityki – budujmy mosty”, jeszcze nie tak dawno głosili politycy PO. Dziś most pontonowy w trybie awaryjnym zmuszony był zbudować rząd PiS, bo monstrualny kleks zatrułby nie tylko Wisłę, lecz także Bałtyk. Zaniepokojenie tą ostatnią ewentualnością wyraziły rządy Szwecji i Danii.

Na skrzydłach F-35

numer 2429 - 13.09.2019
Zakup amerykańskich myśliwców wielozadaniowych piątej generacji jest nie tylko decyzją polityczną, strategiczną, lecz także cywilizacyjną. Nie ma tej klasy maszyn masowo produkowanych, które Polska mogłaby bezpiecznie kupić. Jeśli zatem chcemy mieć najlepszy na świecie sprzęt, zdolny bronić naszego nieba, samolot F-35 był jedynym wyborem.