Opinie

Prywata, pazerność, mafia

numer 2185 - 22.11.2018
Wczorajsze sensacyjne zeznania Elżbiety Chojny-Duch, wiceminister finansów w rządzie Donalda Tuska, dają odpowiedź na pytanie, dlaczego politycy PO tak bardzo bronili się przed powołaniem komisji śledczej ds. wyłudzeń podatku VAT. Okazało się, że za czasów finansów Jacka Rostowskiego w jego ministerstwie funkcjonował gabinet, w którym urzędowali lobbyści.

Magia oglądalności

numer 2185 - 22.11.2018
Ciekawa sytuacja u naszych sąsiadów,
naród dość ma korupcji, anarchii, bezwładu.
Chciałby władzy, co działa stanowczo i szczerze,
prezydent oligarcha już ludzi nie bierze.
Czy jest ktoś, kto potrafiłby dać krok do przodu?
Tak, aktor, co w serialu gra „Sługa narodu”,
dzielny, mądry, odważny, kochany za czyny;
wymarzony prezydent nowej Ukrainy.

Zwycięski remis Brzęczka

numer 2185 - 22.11.2018
Spotkanie z Portugalią było ostatnim tegorocznym występem Biało-Czerwonych. Stawką było lepsze rozstawienie w pierwszym koszyku przed eliminacjami do mistrzostw Europy w 2020 r., co daje szansę trafienia w kwalifikacjach na potencjalnie słabsze zespoły. Gra toczyła się też o odzyskanie choć części zaufania kibiców, przywrócenie mocno zachwianej wiary, że misja Jerzego Brzęczka ma sens.

Bardzo brakuje tanich mieszkań komunalnych

numer 2185 - 22.11.2018
Najwyższa Izba Kontroli przedstawiła niedawno raport dotyczący dziesięciu polskich miast, które najbardziej ucierpiały na przemianach gospodarczych po 1989 r. Są to Białystok, Biała Podlaska, Chełm, Łódź, Łomża, Siemianowice Śląskie, Tarnobrzeg, Wałbrzych, Zgierz, Żory. Jak widać, to w przeważającej części miasta wschodniej Polski.

Berliński odlot Macrona

numer 2185 - 22.11.2018
Tydzień po francuskich obchodach zakończenia I wojny światowej Emmanuel Macron odwdzięczył się za wizytę we Francji kanclerz Merkel i pojechał do Berlina, gdzie przemawiał przed Bundestagiem. Wezwał Niemcy do przejścia wspólnie z Francją na wyższy etap integracji europejskiej. „Niemcy i Francja zdołały zszyć Europę”, ale trzeba „pójść dalej” – stwierdził Macron. Postulował m.in.

Dziennikarstwo kiedyś i dziś

numer 2184 - 21.11.2018
Pierwsze miejsce – Stanisław Cat-Mackiewicz, drugie – św. Maksymilian Kolbe, trzecie – Stefan Kisielewski. Kolejne miejsca – Gustaw Herling-Grudziński, Jan Nowak-Jeziorański, Melchior Wańkowicz, Jerzy Giedroyc, Bohdan Tomaszewski, Ryszard Kapuściński i wreszcie Józef Mackiewicz. Cóż to za lista?

Po staremu?

numer 2184 - 21.11.2018
 Piękna Polska sejmikowa,
dobra zmiana to połowa.
W reszcie, z faktów to wynika,
dawny układ, stara klika.
„Zło znajome ponoć zdrowsze”
– rozumuje Śląsk, Mazowsze...
Z szans przełomu został guzik,
jak był Struzik, tak jest Struzik!

Kolejny mafioso spod trzepaka

numer 2184 - 21.11.2018
Najnowsza odsłona słuchowiska nagranego w restauracji Sowa i Przyjaciele już zaczyna nużyć obrazem mafii trzepakowej przebranej za elitę państwową. Co gorsza, mającej możliwości decyzyjne wpływające na życie Polaków.

Symbol podległości Rosji

numer 2184 - 21.11.2018
Po odzyskaniu sto lat temu niepodległości przez Polskę rozebrano monumentalny sobór św. Aleksandra Newskiego na pl. Saskim, był bowiem symbolem rosyjskiego panowania. Niestety, drugie odzyskanie niepodległości po upadku ZSRS nie zostało przypieczętowane podobną zmianą w architekturze stolicy.

Mazowsze przegrało

numer 2184 - 21.11.2018
Najgorszy przywódca Mazowsza od czasów księcia Konrada Mazowieckiego, który zasłynął sprowadzeniem Krzyżaków do Polski, marszałek Adam Struzik zostaje na stanowisku. W poniedziałek około godziny trzeciej po południu w całym regionie dało się słyszeć tajemniczy szum.