Opinie

Do skutku lub do końca

numer 2231 - 18.01.2019
Obywatele Wielkiej Brytanii powinni powtórzyć głosowanie. To recepta na obecny kryzys, którą część unijnych elit zaczyna głosić coraz odważniej.

Bezsenność

numer 2231 - 18.01.2019
Zima w pełni, mróz, gołoledzie,
długie noce od gór do morza,
tylko wciąż spać nie mogą niedźwiedzie,
po bieszczadzkich krążące bezdrożach.
Może głód je wypędza z pieczary,
(spać powinny od wielu tygodni),
może śnią im się jakieś koszmary,
sceny pełne nagonki i zbrodni…?
Może jest im duszno i ciasno,
może czują do siebie wrogość?

Kasta: celem zemsta

numer 2231 - 18.01.2019
Sędzia Irena Kamińska, znana z głoszenia nadzwyczajności kasty, do której należy, oraz prof. Monika Płatek, autorka opinii, że w związkach jednopłciowych rodzi się więcej dzieci niż w heteroseksualnych, która karierę zaczynała jako asystentka Jerzego Bafii (od 1952 r.

Laureat Klubów „GP”

numer 2231 - 18.01.2019
Coroczna nagroda Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” to najważniejsze ze wszystkich wyróżnień przyznawanych przez nasze środowisko osobom, które w szczególny sposób zasłużyły się dla Polski. To nagroda od członków prawie 500 klubów, czytelników i sympatyków Strefy Wolnego Słowa. Nie przyznaje jej żadne gremium, lecz patrioci, którym los Polski szczególnie leży na sercu.

Zło i kozioł ofiarny

numer 2230 - 17.01.2019
Wydarzenie się w jakiejś społeczności wielkiego nieszczęścia lub tragedii uruchamia w jej członkach pewne przesądy i pokusy. Rodzi się przekonanie, że ze świata można całkowicie wykorzenić zło, np. agresję i nienawiść. Budzi się mentalność manichejska, która dzieli ludzi na dobrych i złych. Skoro zaistniało zło, musi być ktoś winny.

Pekińska siatka w Polsce

numer 2230 - 17.01.2019
Chińczycy poważnie zagrażają bezpieczeństwu RP. Moi informatorzy biją na alarm. Zatrzymanie dyrektora Huaweia i kpt. Piotra D. to wierzchołek góry lodowej. W Polsce ma działać cała siatka chińskiego wywiadu zbudowana przez Chińczyka X, przy którym zatrzymany Weijing W. to płotka. X mieszka w naszym kraju od początku lat 90.

Porażka prowokacji

numer 2230 - 17.01.2019
Przed sądem w Krakowie rozpoczął się proces trzech młodych Polaków powiązanych z prorosyjską organizacją, podejrzanych przez prokuraturę i ABW o to, że rok temu podpalili ośrodek kultury węgierskiej na Zakarpaciu na Ukrainie, by wywołać kryzys w relacjach ukraińsko-węgierskich, a te i tak nie są dobre.

Stan umysłów

numer 2230 - 17.01.2019
W metropoliach
oraz na szczeblu powiatów
ujawnia się mnóstwo
zwyczajnych wariatów.
Teorie spiskowe proponują wróżki,
mnożą się domysły, sypią się pogróżki.
Jedni piszą blogi, inni SMS-y,
gdziekolwiek rzucisz okiem,
tam Herostratesy.
Większość chce spokoju
– jednego tygodnia.
Inni dolewają oliwy do ognia.

Najlepsza decyzja

numer 2230 - 17.01.2019
Jak zadeklarował prezes Jarosław Kaczyński, Prawo i Sprawiedliwość nie wystawi kandydata w wyborach uzupełniających na prezydenta Gdańska, które zgodnie z Kodeksem wyborczym muszą się odbyć ze względu na tragiczną śmierć dotychczasowego prezydenta, Pawła Adamowicza.

Gdyby tylko…

numer 2229 - 16.01.2019
Długo siedzieliśmy w bańce zielonej wyspy, jaką miała być Polska. Wyspy wolnej od terroryzmu, od zamachów, od tragedii znanych z zachodu Europy czy Stanów Zjednoczonych. Powtarzaliśmy: „to nie u nas”, „nasza wieś spokojna” itd. Działo się to, mimo że co rusz dochodziły do nas informacje, iż np.