Opinie

​Ważne słowa, teraz czas na czyny

numer 2336 - 25.05.2019
Ten tekst trzeba zacząć od słów biskupów. „Nie ma słów, aby wyrazić nasz wstyd z powodu skandali seksualnych z udziałem duchownych.

Świadectwo wspaniałości III RP

numer 2336 - 25.05.2019
Demokracja, konstytucja, raz jeszcze: demokracja i konstytucja. Znamy to dobrze. Znamy opowieści o wspaniałościach III RP na pamięć. Padają z ust ludzi bardzo zadowolonych z tego, jaką Polskę zostawili po sobie w 2015 r. Słuchałem ostatnio zeznań przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji.

Mózg czytelnika

numer 2336 - 25.05.2019
Według najnowszych cyklicznych badań Biblioteki Narodowej 38 proc. Polaków deklaruje, że przeczytało co najmniej jedną książkę w ciągu roku. A tych, którzy przeczytali więcej niż siedem, jest 9 proc. Dla porównania – w Czechach i na Węgrzech te wskaźniki są prawie dwa razy wyższe. Można się pocieszać, że w porównaniu z poprzednimi latami czytelnictwo w Polsce nie spada.

​Czy PO zalegalizuje pedofilię?

numer 2335 - 24.05.2019
Nie chcę generalizować i twierdzić, że pewna ilość osób skazanych za zbrodnię pedofilii związanych z Platformą Obywatelską świadczy o zamiarach tej partii. Dużo bardziej niepokoi mnie relatywizowanie tego przestępstwa przez działaczy PO. Pedofil w sutannie zły, a pedofil reżyser dobry. Tak robiono w przypadku Romana Polańskiego. Najbardziej niepokoi mnie jednak mataczenie w przypadku karty LGBT.

Polska na węglu stoi

numer 2335 - 24.05.2019
Od dawna wielu lobbystów ubranych w skóry niezależnych ekspertów przekonuje, że węgiel to przeszłość, a likwidacja kopalń to tylko kwestia czasu. Tymczasem, czy ktoś tego chce, czy nie, polska energetyka, ciepłownictwo i hutnictwo oparte są na tym czarnym złocie i w najbliższych latach to się nie zmieni. Jakiekolwiek uderzenie w przemysł węglowy jest więc atakiem na bezpieczeństwo RP.

Stara metoda – obrzydzić, tym razem Kościół

numer 2335 - 24.05.2019
Dlaczego z ok. 50–60 proc. Polaków, którzy mają poglądy propisowskie, tylko ok. 30–40 proc. głosuje na tę partię? Z banalnie prostego powodu: antypisowskim mediom i politykom udało się przez lata, zwłaszcza ostatnie, wykreować jak najbardziej negatywny obraz Prawa i Sprawiedliwości, obrzydzić to ugrupowanie dużej części mieszkańców naszego kraju.

​Beata Dróżdż naszą kandydatką do PE!

numer 2335 - 24.05.2019
W niedzielę zdecydujemy, kto będzie reprezentował Polskę w Parlamencie Europejskim. Jestem przekonany, że czytelnicy tej rubryki oddadzą swój głos na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Większość Polaków zrozumiała, jak ważne są te wybory i jak ważne jest, kto przypilnuje interesów Polski w Europie.

Na psa urok

numer 2335 - 24.05.2019
Cud! Ponad podziałami
jest dziedzina taka,
w której można z Polakiem
połączyć Polaka.
Nie ma lewych i prawych,
przyjaciół i wrogów,
jest jedynie sympatia
do psich czworonogów.
Toteż strasznie podpadła
wszystkim stronom sceny
Scheuring-Wielgus Joanna,
polityk z przeceny.
Teraz może się kajać,

Kampania

numer 2334 - 23.05.2019
  Wybory – demokracji
wiadoma ostoja.
Im bliższe, tym większa
się dzieje paranoja.
Wypada, aby spierać się
pięknie, aliści
wielu kręci tylko
popis nienawiści.
Niszczą wrogie plakaty
pospolici durnie.
Wróg opluty na płocie
odrodzi się w urnie.
Pogrom PiS-u? Marzenie
miesza się z ułudą.

Gdzie transparentność, szanowni politycy?!

numer 2334 - 23.05.2019
Wprowadzenie oświadczeń majątkowych dla współmałżonków osób sprawujących wysokie stanowiska w państwie to znakomity pomysł. To na pewno krok ku większej transparentności życia publicznego w Polsce.


-->