Opinie

Marsylia przestrogą dla Europy

numer 2034 - 25.05.2018
Jest tylko kwestią czasu, by to, co od paru lat się wyprawia w Marsylii, przeniosło się do innych miast Europy. Marsylia od wieków była traktowana jak brama do Francji i przyciągała rzesze imigrantów. Według niektórych źródeł liczba przybyszów z północnej Afryki może sięgać ponad 40 proc. populacji 860-tysięcznego miasta.

Kompromis na horyzoncie?

numer 2034 - 25.05.2018
Protest sejmowy opiekunów osób niepełnosprawnych wszedł w fazę impasu. Wszelkie racje zostały już wypowiedziane. W trakcie protestów społecznych zawsze padają mocne słowa, pojawiają się gniew, złość, trudności komunikacyjne, wiele niewiadomych co do możliwości kompromisu. W czwartek protestujący zaproponowali, by wypłata 500-złotowego dodatku weszła od przyszłego roku.

Centralny spór o lotnisko

numer 2034 - 25.05.2018
Media zagrzmiały – mieszkańcy Baranowa są przerażeni sąsiedztwem planowanego tam Centralnego Portu Komunikacyjnego. O co chodzi? W środę w Baranowie odbyło się spotkanie w sprawie planów budowy CPK. Pojawił się na nim pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild, który przedstawiał plany budowy tego jednego z największych tego typu obiektów w Europie.

Agonia

numer 2034 - 25.05.2018
Opinia wielu mediów
jest chyba przedwczesna,
zdradza objawy życia
z kropką Nowoczesna.
Wciąż wydaje podrygi
organizm wychudły
– Nowoczesne babusy
biorą się za kudły:
Lubnauer gromi Petru,
Gasiuk Schmidt wyklina
i tak trwa ta codzienna
pusta gadanina.
Z wielu marzeń zostało
jedno oczywiście,

Kolana chorują, bo nie chciał klęczeć

numer 2034 - 25.05.2018
Pewnie jedną z gorszych wiadomości dla opozycji jest to, że Jarosław Kaczyński jest w doskonałej formie, a plotki o słabym stanie jego zdrowia, poza oczywiście chorobą kolana, okazały się nieprawdziwe.

Obywatele Rozbijania Polski

numer 2033 - 24.05.2018
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji skierowało do sądu wniosek ws. Fundacji Wolni Obywatele RP. MSWiA chce zawieszenia jej obecnego zarządu oraz wyznaczenia zarządcy przymusowego. Powód? Naruszenie postanowień statutu fundacji oraz nawoływanie do naruszania prawa.

Super Mario trzyma się mocno

numer 2033 - 24.05.2018
Mariusz Kamiński, minister koordynator służb specjalnych, jest solą w oku wielu grup zaniepokojonych działaniami nadzorowanych przez niego instytucji, szczególnie CBA. Nigdy wcześniej organy ścigania nie pracowały tak skutecznie, kierując się hasłem: „Nie ma świętych krów”.

Przyjemność i wygoda

numer 2033 - 24.05.2018
Kuriozalny proaborcyjny filmik Amnesty International to smutne świadectwo tego, co się stało z tzw. wolnym światem. Kiedyś AI była wręcz jego symbolem dla uciśnionych w krajach totalitarnych. Organizacją realnie zaangażowaną w obronę praw człowieka, np. w PRL czy Chinach. Z tego najbardziej słynęła. Bo kiedyś zwrot „prawa człowieka” jeszcze coś znaczył.

Iran to też nasza sprawa

numer 2033 - 24.05.2018
Amerykanie nie żartują w sprawie Iranu. Warto ten fakt nie tylko przyjąć do wiadomości, ale także coś z nim zrobić. Na przykład wesprzeć Waszyngton w rozmowach z UE. Europejczyków w Iranie trzymają interesy ekonomiczne. Ale miejmy świadomość, że sporo koncernów zachodnich, które robią biznes z Teheranem, współfinansuje budowę gazociągu Nord Stream 2.

Gabinet po włosku

numer 2033 - 24.05.2018
Spekulacji uzbierać można niezły tomik:
co będzie, gdy premierem Włoch zostanie komik?
Już widać perspektywę bez zbytnich niuansów,
że satyryk zostanie ministrem finansów,
jajcarz sprawy wewnętrzne przejmie, a kpiarz plony,
mistrz czarnego humoru – na resort obrony,
a sprawy zagranicy, flory tudzież fauny