Opinie

Decyzje polskich sędziów pokazują, że rodzina nie jest wartością.

Numer 19 - 30.09.2011
Decyzje polskich sędziów pokazują, że rodzina nie jest wartością. A już na pewno nie jest nią rodzina wielodzietna. Kto ma więcej niż dwoje potomstwa (ja mam czworo), wie, że w szkole, w przychodni, w urzędzie, a nawet w sklepie jego rodzina będzie traktowana jak patologiczna. I taką logiką kierował się też sąd, odbierając matce prawo do opieki nad córką.

Gaz w Polsce jest dziś prawie najdroższy w Europie.

Numer 19 - 30.09.2011
Gaz w Polsce jest dziś prawie najdroższy w Europie. W Niemczech jest dużo tańszy, mimo że koszt jego przesłania jest większy. Dlatego działania Komisji Europejskiej, badającej, czy działania Gazpromu są zgodne z prawem, leżą w naszym interesie. Należało wynegocjować z Rosją umowę krótkoterminową. Szczególnie że coraz optymistyczniej rysują się perspektywy związane z gazem łupkowym.

Wszyscy płacimy za autobus Tuska

Numer 19 - 30.09.2011
Wynajmijcie se swój autobus – taką propozycję przedstawił rzecznik rządu naszym dziennikarzom, którzy tak jak przedstawiciele innych mediów chcieli towarzyszyć premierowi w sprawdzaniu, czy w Polsce są korki. Obserwujący to żenujące wystąpienie Grasia dziennikarze innych mediów udali, że go nie zauważyli. Pogratulować karności – władza zdecydowała, nikt z nią nie dyskutuje.

Smoleńsk punkt zwrotny

Numer 19 - 30.09.2011
Co by się stało, gdyby prezydent Stanów Zjednoczonych wraz z całym dowództwem armii zginął na obcej ziemi? Jego zastępca postawiłby w stan gotowości wszystkie siły zbrojne i służby strzegące bezpieczeństwa. Państwo odpowiedzialne za „gościnę” musiałoby natychmiast oddać ciała poległych. Wszystkie dowody w tej sprawie zostałyby udostępnione w najkrótszym możliwym terminie.

Szatan już nie wystarczy

Numer 19 - 30.09.2011
PO jest już partią nie tylko jedności narodowej, ale też duchowej. Politycy Platformy bronią satanisty „Nergala”, a równocześnie modlą się o ocalenie Unii Europejskiej. Rząd w komplecie stawił się na specjalnej Eucharystii odprawionej na Ursynowie przez abp. Józefa Kowalczyka. W polskich mediach informacja o tym wydarzeniu jakoś się nie przebiła.

Reklama kosztem niepełnosprawnych

Numer 17 - 28.09.2011
Jest faktem, że władze miasta nie udzielają wystarczającej pomocy dzieciom niepełnosprawnym oraz ich rodzicom. Tak naprawdę w tym wypadku podstawowym problemem są szkoły. Miasto się rozrasta, a placówki dla dzieci niepełnosprawnych są nadal skupione w jednym miejscu. Kłopoty z dojazdem będą wzrastały. Potrzeba więc sensowniejszej polityki oświatowej.

Co, kto, komu wkłada?

Numer 17 - 28.09.2011
W piątek 23 września „Codzienna” ukazała się w sprzedaży z materiałem homoseksualisty startującego w wyborach. To nie przypadek. To skandal. Co by było, gdyby do „Wyborczej” dorzucono wrogie jej teksty? Wrzask na cały kosmos? Czerwone telewizory znów rozgrzane do białości? Te dwa warianty wkładek porównałbym ze zdradą małżeńską.

POwieszeni na krawatach

Numer 17 - 28.09.2011
W Białymstoku minister Sikorski wyzwał kibiców od łysych pał. I zadzwonił do kolegów, żeby media to pokazały. Jak ludzie zobaczą, że tacy nas nie lubią, będą na nas głosowali. Odwrotnie postąpił marszałek Schetyna w Lubinie. Uciekł z Tuskobusu. Uznał, że kłótnia mu zaszkodzi. Cóż, Schetyna był działaczem sportowym i zna siłę kibiców. A elegant Sikorski wierzy, że jest jak w TVN-ie.

Platforma rozmawia w Lubinie

Numer 17 - 28.09.2011
W poniedziałek Tuskobus przyjechał do Lubina. Jak wszędzie, przywitali go tam miejscowi kibice. Warto obejrzeć w internecie, jak zachowują się peowcy w ulicznej konfrontacji z demonstrantami. Najpierw wychodzą do nich odważnie, w przekonaniu, że łatwo się z nimi dogadają, bo przecież też są młodzi, równi i normalni.

Media niezłomne

Numer 17 - 28.09.2011
Wizyty premiera przynoszą wiele dobrego. Nie tylko biednym ludziom, których życiowe problemy nasz przywódca rozwiązuje od ręki, ale i zaprzyjaźnionym mediom.