Opinie

Stłamszona Polska

Numer 75 - 07.12.2011
Zachęcam do udziału 13 grudnia w Marszu Niepodległości i Solidarności. Wbrew temu, co nam mówią, stan wojenny nie jest dla Polaków tylko wydarzeniem historycznym. Jego skutki odczuwamy dzisiaj bardzo mocno. Gdyby wtedy Polacy nie zostali stłamszeni, nie udało się ich zmęczyć, zdezorientować, odebrać chęci do decydowania o samych sobie, Polska wyglądałaby dziś inaczej.

Gnaty Balcerowicza

Numer 75 - 07.12.2011
Kto powiedział, że Germanie to są bracia nas, Sarmatów, temu wszystkie gnaty złamię pod kościołem Reformatów – pisał w satyrycznej szopce Adolf Nowaczyński.

Magia słów

Numer 75 - 07.12.2011
PiS w sojuszu z kibolami obrzydza Polakom patriotyzm” – mówi Radek Sikorski. A główne portale wybijają to stwierdzenie grubymi czcionkami. Poddajmy to zdanie analizie językowej. Słowo „kibol” – żargonowe, przez lata wbijania do głów trwale skojarzone ze złem. „Obrzydza” – dosłowność aktywizująca psychiczny odruch obrzydzenia.

Niepokojące polsko-rosyjskie narady

Numer 75 - 07.12.2011
Narada w Moskwie, w której brali udział szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego i wiceminister obrony Rosji, robi wrażenie nagłej decyzji. Jest tym bardziej zaskakująca, że odbywa się w momencie, gdy rozstrzygają się losy Unii Europejskiej i przyszłego geopolitycznego miejsca Polski.

Powtórka z rozrywki

Numer 73 - 05.12.2011
W stolicy może być siedem kasyn gry. Ale ósme chce założyć spółka Casino Mirage, tak się składa, mająca ten sam wrocławski adres co dwie inne firmy z branży. Ich szefem jest znajomy Ryszarda Sobiesiaka, sławnej postaci afery hazardowej. Akurat teraz dwa już działające w Warszawie kasyna złożyły wnioski o przedłużenie koncesji. Ktoś z tej grupy odpadnie. Biznesmen związany z panem Sobiesiakiem?

Dziarskich siła „newsa”

Numer 73 - 05.12.2011
Media prorządowe odkryły wypowiedź dr Barbary Fedyszak-Radziejowskiej, która napisała w „Arcanach”, że przypuszcza, iż w otoczeniu prezesa PiS-u może działać kret. „Jestem przekonana, że nie pozostawiono J. Kaczyńskiego samemu sobie. Sądzę, że miał i nadal ma w swoim otoczeniu dobrze schowanego kreta, do którego ma pełne zaufanie”. Pani socjolog napisała te słowa pół roku temu.

Kant ideologiem Platformy

Numer 73 - 05.12.2011
Patrzta ziomale, narcyzm uderzył Zdradkowi Sikorskiemu do łba na maksa i został intelektualistą. Fragment bełkotu berlińskiego: „Moralne znaczenie pieniądza intrygowało Immanuela Kanta... Dla Kanta uczciwość i odpowiedzialność stanowiły imperatywy kategoryczne”. A kantowanie to z kolei imperatyw kategoryczny PO. Kupa, dupa, filozofia transcendentalna.

Antifa szuka nowej meliny

Numer 73 - 05.12.2011
Smutna wiadomość dla lewackich bandziorów – skład broni i amunicji na Nowym Świecie został nikczemnie i podstępnie zlikwidowany! Trudno powiedzieć, co skłoniło władze Warszawy do tej niespodziewanej decyzji, skoro przez całe lata niewzruszenie pobierały od owych popłuczyn po Róży Luksemburg czynsz w wysokości 10 zł/mkw. przy rynkowej wartości ok.

Dowcipy Platformy

Numer 74 - 06.12.2011
Wyraźnie już widać, że ci, którzy w czasie wyborów oszukiwali ludzi, mamiąc polskie społeczeństwo wizją 300 mld zł z Unii, które tylko PO miała być w stanie uzyskać, muszą się przyznać, że kłamali. Wszystko wskazuje na to, że po najbliższym szczycie UE nie tylko nie dostaniemy tych pieniędzy, ale sami będziemy dopłacali „dla ratowania Unii Europejskiej”, jak zasygnalizował Radosław Sikorski.

Upadek generała

Numer 74 - 06.12.2011
Mimo sporadycznych prób uczynienia z Wojciecha Jaruzelskiego męża opatrznościowego Polski, jak choćby w grudniowym numerze magazynu „Maleman”, jestem optymistycznej myśli. Sam Jaruzelski zaznacza, że wraz z upływem czasu komentarze na temat 13 grudnia, zamiast łagodnieć, stają się coraz ostrzejsze. Mimo długotrwałej propagandy, np.