Opinie

Kresowe święta w Watykanie

Numer 74 - 06.12.2011
Wczoraj prezydent Wiktor Janukowycz miał przybyć do Watykanu, aby wziąć udział w uroczystościach na placu św. Piotra. W tym roku bowiem ustawiona tam choinka pochodzi z Ukrainy, a ściślej mówiąc z Rusi Zakarpackiej, zamieszkiwanej tak przez greckokatolickich i prawosławnych Ukraińców i Rosjan, jak i przez rzymskokatolickich i protestanckich Węgrów.

Nowe standardy

Numer 74 - 06.12.2011
Gromosław Cz., oskarżony o milionowe przekręty, za milion złotych wychodzi z aresztu. Piotr Staruchowicz, autor hasła „Donald, matole, twój rząd obalą kibole” od 1 sierpnia siedzi w areszcie za kradzież klapek. Rzecznik rządu Paweł Graś, mimo złamania ustawy antykorupcyjnej, dalej sprawuje swoją funkcję. Bożena Walter dostaje od prezydenta Komorowskiego Order Odrodzenia Polski.

Kaczyński szkodliwy dla dzieci

Numer 72 - 03.12.2011
Małopolskie Kuratorium Oświaty wszczęło dochodzenie w arcypoważnej sprawie. Pod koniec listopada w miejscowości Marcinkowice odsłonięto tablicę upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej. Wkrótce się okazało, że w tym szaleńczym procederze brał udział prezes PiS-u, czyli były premier i brat śp. prezydenta. Ale na tym nie koniec.

Polska nie jest wasalem

Numer 72 - 03.12.2011
Uderz w stół – nożyce się odezwą. Stół jest niemiecki – a nożyce – polskie. Konkretnie trzyma je Donald Tusk, który właśnie po raz kolejny wszedł w rolę, powiem wprost, rzecznika Angeli Merkel. W gruncie rzeczy jego przemówienie o przyszłości Unii Europejskiej i sposobach na kryzys było jakby powiedzeniem tego, co od miesięcy powtarzają politycy w Berlinie.

Nasz hit eksportowy

Numer 72 - 03.12.2011
Idą święta i w zlaicyzowanych społeczeństwach rozpoczyna się czas promocji. Tak się porobiło, że święta to już nie czas nadziei, ale czas zakupów, wydawania i nabywania. Jednym z najsilniej promowanych, przedświątecznych produktów w skali już nie tylko polskiej, ale i europejskiej, jest Radek Sikorski. Trzeba przyznać, że produkt jest markowy.

Doradztwo i terroryzm

Numer 72 - 03.12.2011
Jak spuścić manto policjantom? Do czego służą koktajle Mołotowa? Książki, broszury na ten temat są już w Polsce legalne. Prokuratura uznała, że strony zawierające takie treści nie łamią prawa, nie są one bowiem nawoływaniem do przestępstwa, lecz jedynie... instrukcją.

Bijące serce partii

Numer 72 - 03.12.2011
Tak w PRL-u nazywano oddziały ZOMO, młot komunistycznego rządu do tłumienia patriotycznych manifestacji. Czy się odrodzi? Jest na to szansa. Obecny rząd też sknocił już, co tylko mógł. Niepokój Polaków rośnie. Tusk, jak Jaruzelski, boi się utraty władzy.

Bez niewygodnych świadków

Numer 73 - 05.12.2011
Sejmowa większość pozbawiła posłów opozycji – byłych szefów służb – prawa do zasiadania w komisji ds. służb specjalnych. Komisja ta w imieniu Sejmu kontroluje działania aparatu bezpieczeństwa III RP.

Możemy podzielić los Grecji

Numer 71 - 02.12.2011
Zbigniew Kuźmiuk to jeden z najlepszych polskich analityków ekonomicznych. Jego słowa o tym, że minister finansów Jacek Rostowski prowadzi potrójną księgowość, są po prostu stwierdzeniem faktu. Minister Rostowski od lat ukrywa prawdziwą wielkość polskiego długu publicznego.

Gdyby Popiełuszko żył

Numer 71 - 02.12.2011
Solidarni 2010 wraz z klubami „Gazety Polskiej” zorganizowali wczoraj pikietę przed sądem w Warszawie. Edward Kotowski pozwał przed sąd bohaterskiego kapłana Solidarności – księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Kotowski odpowiadał na pytania dziennikarzy – dyskusja była tak zażarta, że nikt nie zwracał uwagi na gromkie wzywanie Kotowskiego na salę sądową.

-->-->