Opinie

Skok na nasze konta

Numer 175 - 04.04.2012
Nie milkną echa debaty emerytalnej. Mało kto jednak zwraca uwagę na jej finansowy wymiar. Miało być prosto: każdy zbiera na swoją emeryturę, ZUS środki liczy i wypłaca, dzięki temu nikt nie ucieka od płacenia składek i jest sprawiedliwie. Aż nadeszła era speców od majsterkowania. Zauważyli, że najoszczędniej po prostu poczekać, aż potencjalni emeryci umrą, i przejąć ich środki. W 2010 r.

Siedem lat później

Numer 173 - 02.04.2012
Siedem lat to w zasadzie drobnostka, chwila, mgnienie, mrugnięcie oka... Siedem lat przeżytych bez Ojca dla nas, sierot, to cała epoka. Tyle spraw, tyle zdarzeń, jak grom uderzało w serce Polaka. Ciągle myślę: Co zrobiłby On? Dodał ducha, modlił się, płakał...? Wspólną rozpacz z nami by dzielił, z naszej farsy i naszej tragedii, nad grobami tych, co zginęli,

Transformersi naszych czasów

Numer 173 - 02.04.2012
Widok Leszka Millera śpiewającego „Wyrwij murom zęby krat” był dość surrealistyczny, ale co nas jeszcze może zaskoczyć? Skoro Palikot, szemrany biznesmen i członek Komisji Trójstronnej, spiskującej w celu ustanowienia rządu światowego, śpiewał, wymachując robociarską pięścią: „Kto na drodze staaaanie, tyn wp...ol dostaaaanie”, razem z towarzyszami z Solidarności ‚80, to i Millerowi wolno.

Mohery i Kasia Tusk

Numer 173 - 02.04.2012
Córka „Słońca Peru” to medialny temat. Nic dziwnego. Kasia Tusk w swoim wydaniu blogowym jak w soczewce skupia wszystkie zasady propagandy PO. Głosuj na nas – będziesz elementem nowego, wspaniałego, czystego świata. Chcesz być z nami? Ze swojego życia zrób wielki akt odróżnienia się. Od moherów, od starszych, od ludzi sprzed krzyża, od tego, kogo akurat wskaże PO.

Klasyka propagandy

Numer 173 - 02.04.2012
Adam Bielan padł ofiarą manipulacji tygodnika kierowanego od niedawna przez Tomasza Lisa, dziennikarza określanego niekiedy mianem luksusowego pluszaka premiera.

10 kwietnia wystąpię

Numer 174 - 03.04.2012
Wystąpienie tego dnia z moimi piosenkami na Krakowskim Przedmieściu jest dla mnie honorowym obowiązkiem. Długo nie umiałem znaleźć słów godnych wyśpiewania w tę rocznicę, ale teraz, gdy je odnalazłem, nie zamierzam siedzieć cicho.

Lisie standardy w kraju Tuska

Numer 174 - 03.04.2012
Tomasz Lis jest nie tylko jednym z reżimowych dziennikarzy, sowicie opłacanym przez podatników. Uosabia on problem funkcjonowania naszej władzy. Nieprzypadkowo Donald Tusk właśnie tego dziennikarza oznaczył jako „swojego człowieka”, występując na jednym z bankietów z maskotką lisa w dłoni. Identycznymi ludźmi otacza się w polityce.

Hieny rocznicowe

Numer 174 - 03.04.2012
Zaledwie tydzień dzieli nas od drugiej rocznicy pamiętnej katastrofy pod Smoleńskiem. Tymczasem już zaczęła się powtórka z festiwalu nienawiści. Kręcą faktami, kręcą portretem śp. Prezydenta. Temat został rzucony: jaki był „naprawdę” śp. Prezydent Kaczyński? Już parę dni po 10 kwietnia 2010 r. widzieliśmy wściekłość, że mówi się o nim dobrze.

Wielki Tydzień

Numer 174 - 03.04.2012
W Wielkim Tygodniu, który właśnie się rozpoczął, usłyszymy na nabożeństwach w kościołach niełatwe fragmenty Ewangelii. Obok spraw pozytywnych, jak np. wjazd Jezusa do Jerozolimy czy ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, będą czytane także opisy zdarzeń negatywnych, takich jak np. zdrada Judasza, zaparcie się św. Piotra czy ucieczka wszystkich apostołów (z wyjątkiem św.

Strach Tuska

Numer 172 - 31.03.2012
Premier Tusk orzekł, że tylko wybitni przywódcy mają odwagę przeprowadzić najtrudniejsze reformy. Np. podnosząc wiek emerytalny tak, żeby większość przyszłych emerytów nie dożyła pierwszej wypłaty. Lecz mąż stanu wie, że wystarczy zadbać o kondycję na piłkarskim boisku, by zdrowia starczyło do późnej starości.