Opinie

To my płacimy za błędy Kopacz

Numer 23 - 05.10.2011
Wypowiedzi minister Kopacz na temat możliwości działania Centrum Onkologii w Warszawie świadczą o tym, że żyjemy w dwóch światach. Istnieje więc świat realny, w którym na mammografię trzeba czekać miesiącami, nie mówiąc już o operacji. Wiele osób zresztą często jej nie dożywa. Istnieje też świat rządzących, gdzie nie ma żadnych problemów, no, poza jednym – jak zniszczyć opozycję.

Lis czyli folklor polityczny

Numer 23 - 05.10.2011
Ostatnie pytanie, które Tomasz Lis zadał Jarosławowi Kaczyńskiemu w trakcie poniedziałkowego wywiadu w TVP II, dotyczyło kobiet na listach PiS-u. Prowadzący natrętnie dopytywał o nazwiska kandydatek z plakatu „Chodźcie z nami” i o ich miejsca na listach. Po co Kaczyński miałby te dane recytować na wyrywki? Przecież nikt nie uczy się na pamięć list wyborczych!

Platforma mobilizuje do nienawiści

Numer 22 - 04.10.2011
Nowy spot PO zachęca do udziału w wyborach. Ale nie prezentuje osiągnięć partii ani jej programu. Film budzi przerażenie. Ma je budzić. Oto Marsz Pamięci, ludzie skandują: „Jarosław!”. W tle słychać głos: „Tusk i Komorowski, w łeb”; czyj to głos? Babcia spod krzyża wygląda, jakby dusiła chustką policjanta, ale przy dokładnym obejrzeniu widać, że popchnięta, łapie apaszkę.

Ci, którzy piją z bezpieką

Numer 22 - 04.10.2011
Oglądałem teledysk pt. „Marynarze z Titanica”, ilustrowany filmem z kolacji, którą w 1989 r. w Magdalence wydał gen. Czesław Kiszczak. Widać na nim, jak rozbawieni Michnik, Wałęsa i Mazowiecki trącają się kieliszkami wódki z szefem komunistycznej bezpieki. Słychać słowa Michnika: „Ja piję, panie generale, za taki rząd, gdzie Lech będzie premierem, a pan ministrem spraw wewnętrznych”.

Jak wojenka z kibolami zniszczyła autorytet państwa

Numer 22 - 04.10.2011
Kibice żużlowi z Zielonej Góry należą do wyjątkowo spokojnych. Tak mówił o nich nawet sztandarowy wróg kiboli, zielonogórzanin Tomasz Lis. A także Robert Dowhan, prezes Falubazu, radny PO. To dlaczego po śmierci kolegi wzięli udział w zamieszkach? Bo stracili zaufanie do państwa, które traktuje ich jak podludzi.

Pani inżynier Hall

Numer 21 - 03.10.2011
Według niektórych, największym problemem rządów PO jest lenistwo. Przykład Katarzyny Hall pokazuje jednak, że może być coś znacznie gorszego: pomieszanie nadaktywności z nieudolnością. Pomimo sporych kwot wydanych na promocję reformy edukacji, budzi ona cały czas sprzeciw rodziców. I nic dziwnego.

Zapowiedź trudnych czasów

Numer 21 - 03.10.2011
Cud w Sokółce nie powinien być dla katolika zaskakujący. On tylko przypomina, w co i tak wierzymy, że Eucharystia jest – dosłownie – Ciałem i Krwią Jezusa Chrystusa. Cuda eucharystyczne też nie są w Kościele niczym nowym. Często, gdy gasła wiara w realną obecność Chrystusa w komunii św., zdarzały się takie rzeczy.

Psucie debaty - sianie nienawiści

Numer 21 - 03.10.2011
Adam Michnik przemówił. Przełamując wstyd, narażając się na obciach, sięgnęłam po „Wyborczą” w kiosku. Adam Michnik pisze, że syn jego znajomego „nie może wytrzymać tego, co robi Kaczyński, który sieje nienawiść”. Panie Michniku, wielu moich znajomych uważa, że to Pan od lat sieje w Polsce nienawiść, fałsz, psuje debatę publiczną, ogranicza wolność słowa, bardzo szkodząc Polsce.

Rzeczpospolita bez zamachu

Numer 21 - 03.10.2011
Dotychczasowe ataki „Rzeczpospolitej” na „Codzienną” i „Gazetę Polską” traktowałem z przymrużeniem oka. Właściciel się zmienia, koledzy chcą pojawiać się w telewizji, a pewne tematy, szczególnie dotyczące Smoleńska, bardzo komplikują życie. Rafała Ziemkiewicza jednak traktuję bardzo poważnie. Koniunkturalistą nie jest i pisze to, co myśli.

Włodzimierz Iljicz Komorowski

Numer 21 - 03.10.2011
Z wielkim wzruszeniem przyjąłem nagły atak „politycznego umiaru”, jak to określił Pan Prezydent, oby żył wiecznie. Otóż nasz dzielny rząd, nie mogąc się pochwalić hucznym otwarciem autostrady przed wyborami głównie dlatego, że nie jest ukończona, skromnie postanowił nie wykorzystywać tego w czasie kampanii wyborczej. Ale przecież nie po to jest światło, by pod korcem stało.