Opinie

Zawiniona tragedia

Numer 22 - 04.10.2011
Dramat w Białej Podlaskiej, gdzie z powodu długów powiesił się ojciec rodziny, to ponura konsekwencja obecnego prawa. Osiem lat temu usiłowałem walczyć o ustawę, określającą możliwość „upadłości konsumenckiej”. Obciążeni zbyt dużymi kosztami ludzie mogliby dzięki niej ogłaszać bankructwo i nie spłacać długów.

Ciemne sprawki Palikota

Numer 22 - 04.10.2011
Janusz Palikot zbudował swój wizerunek na skandalizujących wystąpieniach. Zarzuty stawiane mu w związku z jego finansami ginęły w tym medialnym zgiełku. Tymczasem polityk był oskarżany o nielegalne finansowanie kampanii wyborczej z dziwnie wysokich wpłat od studentów i emerytów. CBA z kolei doniosło do prokuratury o zatajeniu części majątku w jego oświadczeniach.

Bankrutujące miasta i wsie

Numer 20 - 01.10.2011
Niedawne zrzeczenie się stanowiska przez burmistrza Nieszawy i jego oświadczenie, że miasteczko „zbankrutowało”, to wynik polityki Donalda Tuska. Premier przesuwa zadania, które powinien wykonywać rząd, na samorządy lokalne. Ale nie przesuwa już pieniędzy. Dodając kolejne obowiązki, zapomina o przekazaniu funduszy, by je realizować.

CHORA SPRAWA

Numer 20 - 01.10.2011
Lista paradoksów  na świecie się mnoży, już wiadomo, jak dobrze  mają w sporcie chorzy. U narciarek, by wygrać,  sposoby są jasne – Nie jest przecież dopingiem  znany lek na astmę... Wnet odnosić sukcesy  zaczną (i to znaczne) sercowcy, diabetycy,  chorzy na padaczkę... Bez medali zostanie  tylko głupków kasta, bowiem na głupotę  wciąż nie ma lekarstwa, a musi być idiotą

Pic na wodę

Numer 20 - 01.10.2011
W ładza z dumą obwieściła, że w naszym kraju znowu doszło do superwydarzenia: chodzi o szczyt Partnerstwa Wschodniego. Premier przed wyborami ściska się z przywódcami innych państw. „Rąsia, buzia, klapa” – tylko goździka brakuje. Co mają z tego Polacy? Na razie korki, bo jak zwykle stolicę państwa ogarnia paraliż, gdy przyjeżdżają do nas Bardzo Ważne Osoby.

Zuch generał Parulski!

Numer 20 - 01.10.2011
Hurra! 548 dni po katastrofie nasi prokuratorzy i biegli dokonali oględzin wraku tupolewa. Gen. Parulski z kolegami byli na miejscu tragedii już 10 kwietnia i nie raczyli zrobić nawet zdjęć rozbitej maszyny. A przecież za pomocą takiej dokumentacji można odtworzyć sposób odpadania poszczególnych fragmentów samolotu. I ustalić, czy nie odrzucił ich wybuch.

Kocham sondaże

Numer 20 - 01.10.2011
Uwielbiam sondaże! Największy podziw wzbudzają te przeprowadzane przez sondażownie, które założyli dawni funkcjonariusze komunistycznego państwa. PRL-owska rzetelność to jest coś! Otóż po tym, jak okropny Kaczyński ujawnił narodowi, że obok tych publicznych istnieją sondaże wewnętrzne, takie prawdziwe, serca sondażowni pękły. Funkcjonariuszy opanował popłoch, nie wiedziano, co zrobić.

Budżet z księżyca

Numer 18 - 29.09.2011
Gdyby każdy z nas prowadził budżet domowy tak, jak minister Rostowski budżet państwa, skończyłoby się to rozwodem. Ta ustawa budżetowa to absolutnie dokument księżycowy. Wszystkie zawarte w nim wskaźniki ekonomiczne są nierealistyczne. Nie ma żadnych szans, żeby wzrost gospodarczy osiągnął 4 proc. Wiedzą to wszyscy poza jednym wyjątkiem – Jackiem Rostowskim.

10 proc. prawdy o Smoleńsku

Numer 18 - 29.09.2011
Wiedzieliśmy już przedtem, że rosyjskie ustalenia w sprawie Smoleńska są nieprawdziwe, nie znaliśmy jednak dokładnej skali fałszerstw. Te informacje potwierdzają, że dokumenty przysłane z Moskwy są całkowicie nierzetelne. Oznacza to niestety, że śledztwo jest na początku drogi.

Platforma, czyli megaobciach

Numer 18 - 29.09.2011
Platformie nie udało się powtórzyć manewru, który dał jej zwycięstwo w poprzednich wyborach i z którym teraz też wiązała gigantyczne nadzieje. Polegał on na wzbudzeniu „baraniej paniki” przed możliwością dojścia do władzy PiS-u jako partii obciachu. PiS miał nas kompromitować nie tylko w Europie, ale wręcz na całym świecie.