Opinie

Upadek szeryfa od korupcji

Numer 71 - 02.12.2011
Julia Pitera została w końcu odwołana z funkcji pełnomocnika rządu ds. walki z korupcją. Była jednym z największych szkodników na naszej scenie politycznej. I nie chodzi tylko o to, że zamieniła walkę z korupcją na walkę z tymi, którzy korupcję zwalczają.

Komorowski został prawicowcem

Numer 71 - 02.12.2011
Ostatnio prezydent Bronisław Komorowski zaskakuje prawicowy elektorat i jeszcze bardziej swój własny obóz. Najpierw, krytykując najazd niemieckich bojówkarzy, poparł ideę Marszu Niepodległości. Potem zganił Radosława Sikorskiego za jego paneuropejskie (czytaj: pannie-mieckie) projekty. Gdyby na jego miejscu zasiadał ktoś z PiS-u, zachowywałby się w tych sprawach podobnie.

Najlepsza mowa w historii Polski

Numer 71 - 02.12.2011
Radosław Sikorski narobił dużo szumu swoim wiernopoddańczym wobec Niemiec przemówieniem w Berlinie. Tymczasem okazuje się, że szef polskiego MSZ-tu najpewniej tylko odczytał to, co dostarczył mu jego brytyjski kolega. Co ciekawe, Charles Crawford – występując z pozycji obiektywnego eksperta – wychwalał mowę Sikorskiego jako „wybitną” i nazwał ją „najlepszą mową w historii Polski”.

Rola generała B.

Numer 70 - 01.12.2011
Ustalone przez „Codzienną” fakty mają kluczowe znaczenie w wyjaśnieniu tragedii smoleńskiej. Konieczne jest ponowne rozważenie przez prokuraturę hipotezy odpowiedzialności za nią osób trzecich. Wśród dowodzących był gen. Benediktow, mający olbrzymie doświadczenie w przeprowadzaniu operacji specjalnych. Powierzono mu wydawanie decyzji operacyjnych kontrolerom lotu.

Miłości PO-wców

Numer 70 - 01.12.2011
Miłość niejedno ma imię. Sikorski w świetle kamer oświadcza się Merkel – jak w Kabarecie Starszych Panów: „Męcz mnie, dręcz mnie”. Ale można dyskretniej. Na rocznicę Bitwy Warszawskiej władza wyfasowała bolszewickiej watasze cmentarz-pomnik w Ossowie. Ostatnio włodarze Warszawy certolą się z pomnikiem Polsko-Sowieckiego Braterstwa Broni.

Emocje pod żyrandolem

Numer 70 - 01.12.2011
W wystąpieniu Sikorskiego było zawarte wiele elementów, które dotychczas nie mieściły się w sposobie wypowiadania się państwa polskiego – stwierdził prezydent Bronisław Komorowski po hołdzie berlińskim szefa polskiej dyplomacji. Prezydent zaznaczył przy tym nieśmiało, że przed takimi wystąpieniami warto by podyskutować nad ich treścią w kraju, „dla uniknięcia emocji”.

Eksperci od abecadła

Numer 70 - 01.12.2011
Kiedy się powiedziało A, to należy powiedzieć B. Mądrość ta padła z ust red. Miecugowa. Jak przytomnie zauważył, wchodząc do UE, nie zgadzaliśmy się na tak mocne ograniczanie suwerenności, które proponował w Berlinie Sikorski, ale skoro już weszliśmy i „powiedzieliśmy A, to…”. Ten powszechny w mediach wysyp ekspertów od elementarza może wydawać się zaskakujący.

Mucha walczy z PZPN-em na dzień dobry

Numer 70 - 01.12.2011
Minęło kilkanaście dni od zaprzysiężenia nowego rządu, a ten ma już na koncie spory medialny sukces. PZPN jest najbardziej znienawidzoną instytucją w Polsce. A wszystko przez „taśmy prawdy”, które zdobyła Joanna Mucha. Minister sportu natychmiast przekazała dowody „korupcyjne” prokuraturze i… zaprzyjaźnionym mediom.

Kościół o karze śmierci

Numer 68 - 29.11.2011
W kwestii kary śmierci wypowiada się m.in. „Katechizm Kościoła Katolickiego”. Omawiając piąte przykazanie Dekalogu, odnotowuje: „Ochrona wspólnego dobra społeczeństwa domaga się unieszkodliwienia napastnika.

Prokuratura zaskakuje

Numer 68 - 29.11.2011
Na obecnym etapie śledztwa ciężko mówić o sukcesie. Najbardziej niepokoi to, że prokuratura nie wystąpiła o tymczasowe aresztowanie oskarżonych. Dla każdego, kto stykał się z praktyką funkcjonowania organów ścigania, jest oczywiste, że to właśnie w takich sprawach areszt jest niezbędny.


-->