Opinie

Polska zbankrutuje!

Numer 1 - 09.09.2011
Aktualną politykę ekonomiczną PO można ująć jednym słowem – nicnierobienie. Nie są podejmowane właściwe działania, mogące uchronić nas przed krachem. Zwiększa się nasze zadłużenie, brak też efektywnych działań w celu zmniejszenia kosztów obsługi długu publicznego. Stopy procentowe są nadal u nas wyższe niż w reszcie Unii Europejskiej.

Zastraszyć młodych

Numer 1 - 09.09.2011
Samo aresztowanie Piotra Staruchowicza, pseudonim „Staruch”, jest wydarzeniem budzącym poważne wątpliwości. Zarzut rozboju jest niewiarygodny, a sankcja prokuratorska absurdalna. Podczas gdy wielu naprawdę niebezpiecznych przestępców chodzi po ulicach, a obywatele nie mogą być pewni swojego bezpieczeństwa, organy ścigania wyjątkowo aktywnie zajmują się akurat tą kwestią.

„Codzienna” do kawy i śniadania

Numer 1 - 09.09.2011
8 września 1939 r. przestała się ukazywać „Gazeta Polska pismo codzienne”. Od XIX w. redakcje „Gazety Polskiej” starały się przyciągać ludzi kochających Polskę. Służyły czytelnikom informacjami, opowiadały, co istotnego dzieje się w kraju i na świecie. Obecny dziennik – „Gazeta Polska Codziennie” – jest ideową mutacją istniejącego od 1993 r.

Chcesz demokracji, patrz na ręce władzy

Numer 1 - 09.09.2011
Chcesz demokracji, patrz na ręce władzy” – to hasło naszego dziennika. Będziemy nieustępliwie wcielać je w życie, przede wszystkim w imieniu naszych Czytelników. Nie będzie silnej, nowoczesnej i sprawnie rządzonej Polski bez świadomych obywateli.

Mieli się cieszyć z darcia polskich flag

Numer 1 - 09.09.2011
Po meczu Polska–Niemcy w mediach znów zaczęły się narzekania na kibiców. Tym razem dziennikarzom nie podoba się... cisza. Fani reprezentacji Polski byli ponoć podczas meczu za mało entuzjastyczni. Tyle że kibice nie mieli powodów do entuzjazmu. I rzecz wcale nie w utraconym na sekundę przed końcem zwycięstwie. Otóż, wchodząc na stadion, zostali poddani serii absurdalnych zakazów.

Groteskowa ustawa

Numer 96 - 02.01.2012
Ustawa refundacyjna narzuca na lekarzy tak absurdalne obowiązki, że de facto musieliby się zająć biurokracją, zamiast leczeniem ludzi. Jej twórcy zdołali wymieszać sensowne projekty z zupełnie niedorzecznymi wymaganiami, których nie da się zrealizować. Idealnym przykładem tych drugich jest wymóg kontroli ubezpieczenia pacjenta.

Ciężki rok 2012

Numer 96 - 02.01.2012
Niestety trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Czeka nas bardzo ciężki rok, dużo trudniejszy niż 2011. Optymistyczne orędzia premiera i prezydenta to tylko zaklinanie rzeczywistości. Będziemy musieli zmierzyć się z falą podwyżek właściwie wszystkiego – od gazu czy benzyny po żywność i koszt utrzymania mieszkań. Poza wszechobecną drożyzną pojawi się też problem utrzymania finansów publicznych.

Niewinne hobby

Numer 96 - 02.01.2012
Jesteśmy dumni, że mogliśmy współpracować z instytucją przestrzegającą najwyższych standardów – oświadczyli redaktorzy „Tygodnika Powszechnego”: ks. Adam Boniecki i Piotr Mucharski. Ta instytucja to koncern ITI, właściciel TVN-u. Stefan Kisielewski pisał w „Dziennikach” w 1969 r.

Do siego roku!

Numer 96 - 02.01.2012
Kancelaria Prezydenta postanowiła na fasadzie Pałacu Prezydenckiego złożyć życzenia Polakom przechodzącym Krakowskim Przedmieściem. W noc sylwestrową iluminacja świetlna prezentowała najpierw butelkę szampana, po chwili pojawiał się rysunek baloników, by wnet przemienić się w napis na całą fasadę pałacu: „Dosiego roku”! Prezydent się bawi i wam, rodacy, życzy roku... no właśnie.

Praga–Warszawa, wspólna sprawa

Numer 96 - 02.01.2012
Nie milkną głosy krytyczne z powodu zbyt małego zaangażowania naszych władz w pogrzebie Václava Havla. Tymczasem pani prezydent Gronkiewicz-Waltz również zapragnęła pomóc, tak jak potrafiła najlepiej.