Opinie

POwieszeni na krawatach

Numer 17 - 28.09.2011
W Białymstoku minister Sikorski wyzwał kibiców od łysych pał. I zadzwonił do kolegów, żeby media to pokazały. Jak ludzie zobaczą, że tacy nas nie lubią, będą na nas głosowali. Odwrotnie postąpił marszałek Schetyna w Lubinie. Uciekł z Tuskobusu. Uznał, że kłótnia mu zaszkodzi. Cóż, Schetyna był działaczem sportowym i zna siłę kibiców. A elegant Sikorski wierzy, że jest jak w TVN-ie.

Platforma rozmawia w Lubinie

Numer 17 - 28.09.2011
W poniedziałek Tuskobus przyjechał do Lubina. Jak wszędzie, przywitali go tam miejscowi kibice. Warto obejrzeć w internecie, jak zachowują się peowcy w ulicznej konfrontacji z demonstrantami. Najpierw wychodzą do nich odważnie, w przekonaniu, że łatwo się z nimi dogadają, bo przecież też są młodzi, równi i normalni.

Media niezłomne

Numer 17 - 28.09.2011
Wizyty premiera przynoszą wiele dobrego. Nie tylko biednym ludziom, których życiowe problemy nasz przywódca rozwiązuje od ręki, ale i zaprzyjaźnionym mediom.

Car Putin

Numer 15 - 26.09.2011
W Rosji regułą jest dożywotnie sprawowanie władzy bądź jej utrata w wyniku przewrotu. Decyzja Miedwiediewa i Putina o podzieleniu się stanowiskami premiera i prezydenta Rosji potwierdza tę prawidłowość. Jedyną niespodziankę mogą sprawić bardzo złe nastroje społeczeństwa rosyjskiego, które odbiją się na wyniku głosowania.

Kneblowanie mediów

Numer 15 - 26.09.2011
PO za pomocą czystek pozbawiła media publiczne niezależności. Dziś jednak nie wystarczy już, że wszędzie pracują funkcjonariusze obecnego rządu. Nie wystarczy brak jakichkolwiek audycji bądź programów, które nie są pro-Tuskowe. Blokada spotów „Codziennej” pokazuje, że nie wolno nawet informować o tym, że gdzie indziej pisze się i mówi odmiennym głosem.

Bez zdolności honorowej

Numer 15 - 26.09.2011
Aktualny szef rządu Donald Tusk stwierdził niedawno: „Kiedy widzę tę zapiekłość smoleńską, która ma być orężem politycznym w kampanii, to powiem szczerze i brutalnie – dostaję mdłości”. Zdanie to padło, gdy lider opozycji określił jako propagandowe wysłanie (w siedemnaście miesięcy po katastrofie!) prokuratorów, by zbadali wrak samolotu.

Korupcja prawie go zabiła

Numer 15 - 26.09.2011
Czy pamiętacie Ryszarda Siwca, który podpalił się w 1968 r. na stadionie wśród rozbawionego tłumu, na dożynkach, organizowanych w hołdzie reżimowej władzy? Widzieliście uśmiechnięte twarze tancerek w ludowych strojach na tle płonącego człowieka? Głos radiowego komentatora nawet nie zadrżał. Poinformować? To nie mieściło mu się w głowie.

Wandale z Jasnej Góry

Numer 15 - 26.09.2011
Jak słyszę, sanepid nałożył surową karę na pewnego piekarza. Chodzi o oburzające zaproszenie Jarosława Kaczyńskiego do zakładu. Co podkusiło piekarza do tak nierozsądnego czynu, nie wiadomo. Nie ma co się dziwić, że surowa, lecz sprawiedliwa władza zareagowała błyskawicznie, choć mimo wszystko umiarkowanie.

PRL wraca PO się cieszy

Numer 16 - 27.09.2011
W Końskich uczniowie jednej z ponadpodstawowych szkół zostali spędzeni na spotkanie z kandydatem PO do parlamentu. Zamiast lekcji religii i historii. W końcu historia jest nauczycielką życia. Niech młodzi uczą się więc, że tylko parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej zapewnią im to, co najlepsze.

Kneblowanie prawnika

Numer 16 - 27.09.2011
Prawo do obrony jest świętym prawem pozwanego. Dlatego uważam, że postawienie zarzutów dyscyplinarnych radcy Sławomirowi Sawickiemu, który bronił poety Jarosława Marka Rymkiewicza, to niebezpieczny precedens. Podał on przecież prawdziwe fakty dotyczące pracowników „Gazety Wyborczej” i ich rodzin.

-->