Opinie

TALIBY Z CZERSKIEJ

Numer 6 - 15.09.2011
W „Gazecie Wyborczej” jak zwykle. Ot, Paweł Wroński obraża setki tysięcy ofiar terroru komunistycznego, przyrównując polityka PiS-u do Feliksa Dzierżyńskiego. Nic nowego, kampania wyborcza trwa, trzeba PiS-owi dokopać. Jednak niedawny tekst publicystki „GW” na temat „Gazety Polskiej Codziennie” wprawił mnie w osłupienie.

PREZYDENT I ZIOMALE

Numer 6 - 15.09.2011
Bronisław Komorowski lubi mówić o swoim patronacie nad zmianami w mediach publicznych. Nie odżegnuje się od tego, że przyjmując sprawozdanie KRRiTV i ratując ją przed rozwiązaniem, wziął odpowiedzialność za to, co dzieje się w TVP.

Elita Nergalowa

Numer 6 - 15.09.2011
Jaśnie oświecone środowiska w Polsce, wiedzące zawsze i wszędzie, kto jest bydłem i moherem, a kto na europejskim poziomie, znalazły sobie nową ikonę. „Nergal” – bo taki jest pseudonim wokalisty – dostał posadkę w TVP. W kolejnym tasiemcu rozrywkowym, w którym jurorzy będą udawali, że znają się na śpiewie i talentach.

Orban pod presją

Numer 101 - 09.01.2012
Agencja Fitch dołączyła do Moody’s i obniżyła rating Węgier do poziomu śmieciowego. To kolejny element ataku na Victora Orbana, który reformuje kraj nie pod dyktando światowych instytucji finansowych, lecz według własnych recept.

Medialny zamordyzm

Numer 101 - 09.01.2012
Totalny atak na o. Rydzyka trwa. Toruński ośrodek naraził się, bo ośmiela się atakować miłościwie panującą nam platformerską władzę. KRRiT odrzuciła wniosek telewizji Trwam o koncesję na emisję cyfrową, która od sierpnia 2013 r. zastąpi emisję analogową. Rzeczniczka Rady przebąkuje o „różnorodności programowej” (fakt, nie ma w Trwam talk-show, mydła i powidła).

Obity i gumowany

Numer 101 - 09.01.2012
Dywan, po którym chodził Putin wystawił na licytację dla Owsiaka wojewoda wielkopolski Piotr Florek z PO. Czytam, że Putin chodził po nim w 2002 r., jest on obity, gumowany i mocno przylega do podłoża. Pamiętam tę wizytę, bo też byłem wtedy obity, gumowany i przylegałem do pod-łoża – podłogi radiowozu, gdzie kazano mi leżeć. Bo nie chciałem w Poznaniu mordercy setek tysięcy Czeczenów.

Świętowanie w Moskwie

Numer 101 - 09.01.2012
Prokurator generalny Andrzej Seremet pojechał do Moskwy świętować obchody 290-lecia prokuratury rosyjskiej. Prokuratury, która jest następcą prawnym organów śledczych ZSRS i w której historię wpisują się okrutne działania sowieckiego „wymiaru sprawiedliwości”. A i w obecnych czasach nie brakuje – jakże podobnych do poprzedniego systemu – śledztw, które mają na celu nic nie wyjaśnić.

Arłukowicz ma plan

Numer 101 - 09.01.2012
Nowy rok przyniósł ministrowi Arłukowiczowi straszliwą kompromitację, chaos, złorzeczenia, ogólnokrajowy płacz i zgrzytanie zębów.

Wojny w NPW ciąg dalszy

Numer 99 / 100 - 05.01.2012
Marek Pasionek, cywilny prokurator, który do czerwca 2011 r. nadzorował śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej, został oczyszczony z zarzutów przekazywania tajnych informacji dziennikarzom i funkcjonariuszom amerykańskich służb przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie. Gen. Parulski jednak nie odpuszcza i w NPW nadal toczy się postępowanie dyscyplinarne.

Chcą nas uciszyć!

Numer 5 - 14.09.2011
Joanna Najfeld stwierdziła, że organizacja, do której należy Wanda Nowicka, jest częścią międzynarodowego koncernu dostarczycieli aborcji i antykoncepcji. Werdykt sądu uniewinniający Najfeld to przyznanie prawdy jej słowom. Na szczęście sąd nie ugiął się pod pręgierzem politycznej poprawności.