Opinie

Czy Zełenski uwolni się od oligarchów?

numer 2333 - 22.05.2019
Nowo zaprzysiężony prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poprosił USA o nasilenie sankcji wobec Rosji – poinformowała jego administracja po rozmowach z przedstawicielami Stanów Zjednoczonych, którzy przybyli na inaugurację prezydentury do Kijowa. To dość ciekawa informacja, biorąc pod uwagę, że w otoczeniu Zełenskiego nie brak osób, które zdają się tym być niekoniecznie zainteresowane.

Omerta

numer 2333 - 22.05.2019
Dziwna sprawa – przed sądem
trwa finał Ambera,
ale wyrok dosięgnie tylko kaskadera.
Choć w narodzie naprawdę
trwa apetyt wilczy,
małżeństwo podsądnych
osobliwie milczy.
Nie wsypią mocodawców,
sponsorów, patronów,
strategów operacji
nie zdradzą nikomu.
Choć śledczy przekonywał
„człowieku nie kłamże!”,

Oni, dzieci komunistów

numer 2333 - 22.05.2019
Wywiady z dziećmi czołowych wczesno-PRL-owskich komunistów wydane pod tytułem „My, dzieci komunistów” to dość nudna lektura. Nie dlatego, żeby córka Bolesława Bieruta czy syn Anatola Fejgina (ubeckiego kata) nie mieli ciekawych epizodów w życiu – bo mieli.

Homorak

numer 2333 - 22.05.2019
Pedofilia w Kościele jest pochodną dopuszczania do kapłaństwa homoseksualistów – takie jest zdanie ks. prof. Dariusza Oko wygłoszone w programie „Warto rozmawiać” Jana Pospieszalskiego. Jest to kwestia solidarnie przemilczana zarówno przez „pomagających Kościołowi” lewackich publicystów typu Sekielskiego, jak i zżeraną przez tego raka hierarchię katolicką – bazę lawendowej mafii.

Czarna i Mamba sypią posłankę

numer 2333 - 22.05.2019
Joanna Scheuring-Wielgus od kilkunastu dni rozdziera szaty nad tym, że zdarzają się pedofile w sutannach, którzy sprzeniewierzają się głoszonym przez siebie zasadom moralnym. Usta jej się nie zamykają i cały czas mówi o hipokrytach, a przy okazji obraża i straszy. Podobnie wytrwale jak o prawa pokrzywdzonych przez duchownych posłanka walczyła o dobro zwierząt.

Rosyjskie gry w Austrii i nie tylko

numer 2332 - 21.05.2019
Były już wicekanclerz Austrii Heinz-Christian Strache chętnie dał się skorumpować Rosjance podającej się za krewną rosyjskiego oligarchy Igora Makarowa. Obiecał jej intratne państwowe kontrakty i snuł rozważania, jak ominąć w tym celu prawo swojego kraju. Austriacka afera z wątkiem rosyjskim to oczywiście skandal na międzynarodową skalę. Ale czy naprawdę mamy powody do zdziwienia?

Autor, autor...!

numer 2332 - 21.05.2019
Prezydent Ukrainy
zrobił niezły zamęt;
w pierwszym dniu swej kadencji
rozwiązał parlament.
A następnie oznajmił,
że w najbliższym czasie
zakończy konflikt z Rosją
i wojnę na Donbasie.
Nie zdziwię się, gdy uzna
za swój obowiązek,
aby wspólnie z Putinem
odbudować Związek.
Świetnie gra swoją rolę,

Vivat Piast!

numer 2332 - 21.05.2019
Piast Gliwice zasłużył na mistrzostwo Polski. To wielki sukces tego małego klubu i całej społeczności Śląska. Waldemar Fornalik zmazał plamę z okresu prowadzenia kadry. W 2019 r. stał się niemal cudotwórcą – jego Piast, pozbawiony gwiazdorskich nazwisk i milionowych kontraktów, tylko raz stracił punkty w fazie mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy.

Tłumów nie było i nie będzie!

numer 2332 - 21.05.2019
 „To se uż ne vrati, pane Havranek”, jak mówią nasi sąsiedzi z południa, mając na myśli coś, co już na szczęście nie wróci. Ten zwrot znakomicie pasuje do frekwencji podczas manifestacji zapowiadanej jako marsz „Polska w Europie”, zorganizowanej w Warszawie przez Koalicję Europejską.

Tusk – pozorny atut opozycji

numer 2332 - 21.05.2019
Bilans dwóch kadencji szefa Rady Europejskiej sprawia, że jest on obciążeniem dla opozycji. Albo „nic nie może” (organizuje obrady RE i ogłasza jej decyzje, ale nie wpływa na nie), albo jest „królem Europy”.


-->