Opinie

W sobotę Polacy spotkają się pod krzyżem

numer 2429 - 13.09.2019
MODLITWA Jutro, 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, odbędzie się akcja modlitewna „Polska pod Krzyżem”. Według organizatorów całodzienne spotkanie modlitewne jest m.in. reakcją na ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk.

​Hejt za normalność

numer 2428 - 12.09.2019
Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej jest atakowany przez media Adama Michnika z tego powodu, że za miejskie pieniądze organizuje konferencję o zagrożeniach wynikających z ideologii gender. Prelegentem ma być znany publicysta m.in. „Gazety Polskiej” Grzegorz Strzemecki, wiceprezes Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych. To wystarczyło, by w internecie rozlał się hejt.

Ekofałszowanie papieskiego nauczania

numer 2428 - 12.09.2019
Papież Franciszek zakończył pielgrzymkę do Afryki. Szlakiem pielgrzymki św. Jana Pawła II, po 30 latach odwiedził Mozambik, Madagaskar i Mauritius. W światowych mediach zwracano uwagę na świeckie elementy jego przesłania, w tym głównie ekologię. Niestety, w taką pułapkę złapał się i lokalny Kościół.

Strefa relaksu

numer 2428 - 12.09.2019
Płynie szambo płynie,
po polskiej krainie,
zatruło Włocławek,
truje Gdańsk i Gdynię.
Śnięte ryby w Płocku,
w Kwidzynie, w Malborku,
skazi się pół Bałyku
zapewne do wtorku.
Greenpeace w sprawie milczy
i się nie przeraża,
zajęty ochroną kornika drukarza.
Martwe ryby, szczury

​Słusznie boją się ludzi

numer 2428 - 12.09.2019
Warto zauważyć, że w obecnej kampanii wyborczej politycy Platformy Obywatelskiej jak ognia unikają bezpośrednich spotkań z ludźmi. Możemy oczywiście zobaczyć w przekazach telewizyjnych, jak wysiadają z autokaru i otoczeni działaczami partyjnymi przechadzają się po rynkach i ulicach miast.

Złamali łobuzowi gazrurkę…

numer 2428 - 12.09.2019
Gazrurka – zawinięty w gazetę kawałek rurki gazowniczej z „kolankiem” na końcu – to niegdyś ulubione narzędzie stołecznych zbirów, z którego użyciem proponowali „klientowi” w ciemnych zaułkach nabycie gustownie opakowanej cegły za cenę dobrego zegarka.

TSUE uderza w monopol Gazpromu

numer 2427 - 11.09.2019
Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE ws. gazociągu OPAL jest pozytywnym zaskoczeniem z punktu widzenia polskich interesów.

Wątpliwości

numer 2427 - 11.09.2019
Rzecz przeszła bez echa, a przynajmniej jeden punkt programu KO wydaje się rozsądny. Premier in spe zadeklarowała, że „nie będzie decydowała płeć, ale kompetencje”. Poważnie rzecz biorąc, oznacza to rezygnację z parytetów płci! Przy tych słowach nawet na smutnej tego dnia twarzy Schetyny, który w otoczeniu kobiet ma prawo obawiać się podzielenia losu Petru, pojawił się szerszy uśmiech. Przypadek?

Nowa Komisja w Brukseli

numer 2427 - 11.09.2019
Nowa przewodnicząca Komisji Europejskiej przedstawiła proponowany skład unijnej egzekutywy. Wbrew temu, co myślą niektórzy, nie jest to skład ostateczny KE – zależy on bowiem od woli Parlamentu Europejskiego. A europarlament co pięć lat stara się pokazać swoją siłę i wpływać na skład Komisji w przesłuchaniach, odrzucając jednego czy dwóch kandydatów na komisarzy.

Słabość rosyjskich służb

numer 2427 - 11.09.2019
Rosyjska propaganda od dekad pielęgnuje mit o niezwykłej skuteczności i wszechobecności rosyjskich służb specjalnych. Co ciekawe, mit ten utwierdzają od dawna także przeciwnicy i krytycy Kremla, też wszędzie dopatrując się skutecznych działań czekistów. Tymczasem od kilku lat zaliczają oni wpadkę za wpadką.