Opinie

​Jak zwieść Polaków?

numer 2375 - 11.07.2019
Ciekawe jest obserwowanie, co się dzieje po stronie postkomuny – kalkulują, jaką tym razem wybrać strategię, by skłonić wyborców do oddania na nich głosu. PSL krzywi się nagle na SLD i nawet na PO – takie się zrobiło (w miesiąc!) „chadeckie”, po latach wspólnych rządów z jednymi i drugimi.

Tasowanie

numer 2375 - 11.07.2019
Atmosfera napięta,
w opozycji trwa burza;
pan Kosiniak się waha,
pan Czarzasty się wkurza.
Pan Schetyna się boi,
choć wyraża się chwacko
– nie wie, czy iść z Pawlakiem,
czy też z panią Nowacką?
Biedroń zgłosił ofertę,
na odpowiedź nie liczy,
grzeje pupę w Brukseli,
jego to nie dotyczy.
Co z Kukizem? – pytają

Wara od naszych dzieci!

numer 2375 - 11.07.2019
W kontekście kolejnych, planowanych przez środowiska LGBT obscenicznych parad równości bardzo ważne są publiczne deklaracje rządu, wytyczające prawne granice tych nieprzyzwoitości. Genderowi aktywiści próbują sądownie kneblować ludzi mających odmienne zdanie na temat seksualizacji dzieci w szkołach czy promowania demoralizacji społeczeństwa.

Podwójny błąd redaktora Wrońskiego

numer 2375 - 11.07.2019
Paweł Wroński na łamach „Gazety Wyborczej” stwierdza, że program PiS to „obiecać wszystko, byle rządzić”. Upewniłem się raz i drugi: korekta na Czerskiej nie wyłapała błędu. Przecież red. Wrońskiemu musiało chodzić o PO i głośne zapewnienia Grzegorza Schetyny et consortes, że jak tylko liberalno-postkomunistyczna opozycja wróci do władzy, to da ludziom więcej niż PiS.

Pogarda i poplątanie

numer 2375 - 11.07.2019
Wystarczyło kilka wystąpień polityków opozycji, by się naocznie przekonać o ich podejściu do wyborców. Zaczęło się od słynnego już wystąpienia Bartosza Arłukowicza w Węgrowie, a później swoje dołożyła prof. Monika Płatek, kandydatka Wiosny w ostatnich wyborach do europarlamentu.

​Polowanie na „polskich agentów”

numer 2374 - 10.07.2019
Nasze media nie zauważają albo ledwo odnotowują, że w Rosji rozpoczęło się polowanie na... „polskich szpiegów”. Najpierw podano informację, że skazano na 14 lat więzienia w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze polskiego kierowcę, który miał podobno kupować tajne części do rakiet S-300. Co może być tajnego w S-300, skoro to konstrukcja z czasów Breżniewa?

Cela dla Tulei

numer 2374 - 10.07.2019
Tuleya, sędzia, który nie lubi być w cieniu,
straszy kastę – spotkamy się za rok w wiezieniu!
I bez nich ścisk tam wielki – tak w więzieniach bywa
– mordercy, aferzyści, stara recydywa,
przestępcy gospodarczy, ostatnio ich wiele,
pedofile, gangsterzy tudzież gwałciciele.
A najwięcej niewinnych, których już przed laty

Tu, gdzie da się żyć – wreszcie

numer 2374 - 10.07.2019
Pamiętają Państwo film Magdaleny Piejko „Tam, gdzie da się żyć”? To opowieść o losach najmłodszej emigracji, tych wszystkich, których wygnały za granicę realia III RP. Piejko pokazała swoich bohaterów, jak bez żalu, ale i bez złudzeń opowiadają o Polsce, którą postransformacyjne elity doprowadziły do takiego stanu, że stała się zaprzeczeniem tytułu filmu.

Kto tu zwariował?

numer 2374 - 10.07.2019
„Episkopat zwariował”, „manipulacja oparta na bredniach”, „stek kłamstw, manipulacji i oszczerstw” – to tylko niektóre komentarze zwolenników dialogu, wolności słowa i tolerancji. W ciemno można było zakładać nienawistną reakcję sporej części mediów na oświadczenie episkopatu w sprawie zwolnionego pracownika Ikei, niezależnie od jego formy i treści.

​Solidarni jak opozycja

numer 2374 - 10.07.2019
W ostatnich miesiącach politycy Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego snują wizje, przekonując, jak to fantastycznie będzie wyglądać Polska, jeśli władzę rozdzielimy pomiędzy poszczególnych samorządowców. Na argument, że pogłębi to tylko różnice i zyskają jedynie te rejony, gdzie działają przedsiębiorstwa i przemysł, odpowiadają, że dużą solidarnością wykażą się samorządowcy.

-->