Opinie

W kaście drgnęło

numer 2641 - 25.05.2020
Nad Najwyższym Sądem
czas uronić łezkę.
Będzie miał prezesa, a może prezeskę.
Na nic gra na zwłokę,
liczę, w krótkim czasie
bardzo wiele rzeczy zrobić
wreszcie da się.
Sądy się odmienią
jednym śmiałym ruchem,
gdy litera prawa
będzie zgodna z duchem.
Prawo, Sprawiedliwość
zapanują wszędzie!

Kauzyperda, co ustaw nie rozumie

numer 2641 - 25.05.2020
Borys Budka domaga się, by jedynym kandydatem na I prezesa Sądu Najwyższego był nominat starego układu, sędzia Włodzimierz Wróbel, a przy okazji kompromituje się jako prawnik. Nie wie, że według Ustawy o Sądzie Najwyższym jego I prezesa wybiera prezydent RP spośród pięciu kandydatów wskazanych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów SN, a wybranych największą liczbą głosów.

Co trzeba przypominać Polakom

numer 2641 - 25.05.2020
Minęło pięć lat od II tury wyborów prezydenckich, w których Andrzej Duda pokonał Bronisława Komorowskiego. Szok elit III RP był ogromny. Radość w obozie zwycięzców – jeszcze większa. Dziś wypada pogratulować panu prezydentowi tamtego zwycięstwa. A także tego, że przez kolejne lata prezydentury utrzymał sympatię znacznej części Polaków.

​PO wskazuje sędziego partii

numer 2641 - 25.05.2020
Maniery nadzwyczajnej kasty, stawianie się ponad prawem to cecha także polityków totalnej opozycji. Właśnie dlatego są totalni, że lekceważą zasady demokracji i praworządności. Poseł Borys Budka myślący w tych kategoriach ogłosił, kto jest sędzią, a kto nim nie jest. Kto może zostać wybrany przez prezydenta na I prezesa Sądu Najwyższego, a kto nie.

​Najwyższa Obstrukcjo!

numer 2641 - 25.05.2020
Ponad dwa tygodnie starzy sędziowie Sądu Najwyższego za pomocą obstrukcji blokowali wybór kandydatów na I prezesa, którego i tak wybierze prezydent Andrzej Duda. Widać było, że np. blokując wybór komisji… liczącej głosy, czuli się jak ryba w wodzie. A czemu tak? Bo całe sądownictwo III RP nazwać można sądownictwem obstrukcyjnym.

Nagonka według św. Łukasza

numer 2640 - 23.05.2020
Można cudów dokonać,
wielki podziw wzbudzić,
można leczyć, ratować życie setkom ludzi.
Poskromić epidemię wirusa potworną…
Co z tego? Gdy wrogowie i tak wnet cię dorwą.
I świętego opluskwi niegodziwy cynik,
bo nie liczy się prawda, gdy chodzi o wynik.
Nawet i Szymon Słupnik za swoje dostanie
– ukarzą go mandatem za złe parkowanie.

Zlecenie za fabrykę przetwarzania osocza?

numer 2640 - 23.05.2020
Z bohatera walki z koronawirusem stał się dziś dla opozycji czarnym ludem. Prof. Łukasza Szumowskiego, ministra zdrowia, atakuje się za decyzje podejmowane u początków epidemii oraz interesy prowadzone przez jego rodzinę. Opozycja, nawet jeżeli czyni to nieświadomie, działa ręka w rękę z lobbystami koncernów farmaceutycznych, które wydały zlecenie na prof. Szumowskiego.

Radziecki czy sowiecki – to ma znaczenie

numer 2640 - 23.05.2020
Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Pojednania w Warszawie opublikowało bardzo ciekawe wyniki badań nad podatnością Polaków na kremlowską propagandę dotyczącą historii. Wnioski są... mieszane. Polacy w niektórych aspektach są całkiem odporni na moskiewską propagandę i manipulacje, w innych trochę jej ulegają. Z lektury raportu wynika, że uleganie dotyczy zwłaszcza najstarszych i najmłodszych.

​Wraca normalność

numer 2640 - 23.05.2020


​Przeznaczenie człowieka

numer 2640 - 23.05.2020#DziękujeMyZaOdwagę
reklama