Opinie

Polityka prorodzinna

numer 2227 - 14.01.2019
Coraz większa panika
kręgów lewicowych
– córka Trumpa Ivanka
ma wziąć Bank Światowy.
Tak potęga familii
będzie zapewniona:
on szef supermocarstwa,
superkasjer ona.
Melania ONZ-etu
niechaj stery bierze...
Pytanie – kto z rodziny
zostanie papieżem?
 

Debata dla debaty?

numer 2227 - 14.01.2019
We Francji minęła kolejna sobota protestów „żółtych kamizelek”. Centra manifestacji przenoszą się powoli na prowincję. Oficjalnie wzięło w nich udział 84 tys. osób, co wskazuje, że frekwencja rośnie. Tymczasem już we wtorek ma się rozpocząć ogólnokrajowa debata, której zadaniem będzie skanalizowanie nastrojów. Nie obędzie się jednak bez tematów tabu, którymi rząd ani myśli się zajmować.

Skutki niewiary w dogmaty

numer 2227 - 14.01.2019
Pamiętają Państwo portugalskiego biskupa, który przekonywał, że Kościół nigdy nie wierzył dosłownie w dziewictwo Matki Bożej? Hierarcha ten, pod naciskiem wiernych, wycofał się z tych jawnych herezji, ale w zamian za to błysnął niewiarą w fakty już nie z przestrzeni wiary, ale rzeczywistości kościelnej.

Plastusiowy pamiętnik Owsiaka

numer 2227 - 14.01.2019
Jest prawdą, że ludzie wyznający przeciwne sobie ideologie mogą działać ze szlachetnych pobudek. Są ideowi katolicy, ale i ideowi antyklerykałowie. Nie zgadzam się, ale ideowości nie kwestionuję.

UE chwali Polskę – ból głowy opozycji

numer 2226 - 12.01.2019
11 stycznia 2019 r. to historyczna data – totalna opozycja przeszła do… opozycji wobec Unii Europejskiej. Jeszcze parędziesiąt godzin temu PO i inni totalsi bronili dzików w Polsce bardziej niż resztek własnego honoru, tymczasem Komisja Europejska wydała entuzjastyczną opinię o tym, jak rząd RP radzi sobie w walce z epidemią wirusa afrykańskiego pomoru świń ASF.

Panaceum

numer 2226 - 12.01.2019
Niech będzie – coraz więcej
słychać propozycji
– swój chłop Kosiniak-Kamysz
wodzem opozycji!
Nie Biedroń, nie Nowacka
(choć fajna dziewczyna),
nie Petru, nie Lubnauer,
zwłaszcza nie Schetyna!
Lider uniwersalny
– ambitny potwornie,
co w treści narodowy,
a ludowy w formie.
Człowiek na ciężki czas,

Mroczny rewers technologii

numer 2226 - 12.01.2019
Popkulturowi prorocy w rodzaju szefa Facebooka Marca Zuckerberga lubią nam opowiadać łzawe historie o tym, jak dzięki nowoczesnym technologiom świat się demokratyzuje, ludzie zyskują możliwość komunikacji i ekspresji, dystans przestaje mieć znaczenie, a według popularnego w USA powiedzenia – każdego z nas dzieli tylko kilka uścisków dłoni od aktora Kevina Bacona.

Chiński wywiad i Huawei

numer 2226 - 12.01.2019
Zatrzymany pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Chin były funkcjonariusz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego kpt. Piotr D. należał za rządów PO-PSL do grona najbardziej zaufanych ludzi ówczesnego szefa tej służby gen. Krzysztofa Bondaryka. Jako jego doradca oraz wiceszef departamentu bezpieczeństwa teleinformatycznego agencji miał dostęp do największych tajemnic. Wiedział niemal o wszystkim.

WOŚP niestety dzieli Polaków

numer 2226 - 12.01.2019
Ten rytuał powtarza się co roku w styczniu – w tym dniu Polacy dzielą się na sympatyków i przeciwników Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Czy ten podział jest uzasadniony? WOŚP jest zjawiskiem, które jest splotem wartości zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Istnieją zatem merytoryczne podstawy podziału: wspierania tej inicjatywy albo odnoszenia się do niej krytycznie.

Dzika sprawa

numer 2225 - 11.01.2019
Totaliści, ta siła przewodnia narodu,
powinni wszystkie dziki zapisać do KOD-u.
Zapewnić adwokata w każdej wsi i wólce
i z hasłem „Konstytucja” rozdać po koszulce.
Niech locha, knur, warchlaków także sfora tłumna
wie, że ich obroni Strasburg oraz Unia.
„Dzików odstrzał zatrzymać jesteśmy gotowi.