Opinie

Kidawa

numer 2427 - 11.09.2019
Jednej czwartej Polaków nazwisko Kidawa
nic nie mówi, dla partii to jest przykra sprawa.
Każdy wie, kto Kaczyński, Kukiz albo Broniarz.
A tu? Mówią pytani – to w knajpie ochroniarz,
zwód piłkarski lub miasto gdzieś w Sowieckim Związku,
wodospadzik tatrzański, rzeczułka na Śląsku.
Pozostali są zgodni w sondażu zdradzieckim.

Grzegorz Schetyna alias Andrzej Kmicic AD 2019

numer 2426 - 10.09.2019
W czasie sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości pojawił się twitterowy wpis Grzegorza Schetyny z krótkim hasłem: „Jarek, kończ...”. Zarzucano szefowi PO, że jest niegrzeczny, ale ja odebrałem to zupełnie inaczej. W momencie, kiedy konwencja PiS rozbiła narrację PO z poprzedniego dnia w proch i pył, Schetyna po prostu ogłosił kapitulację w stylu samego Sienkiewicza (Henryka).

Sześciopak Koalicji

numer 2426 - 10.09.2019
Próżno pytać się dziewuch,
próżno i chłopaków,
bo nikt nie wie dokładnie,
co jest w sześciopaku.
Podobno – zdrowe, smaczne, kaloryczne, tanie…
I że napis „Precz z PiS-em”
ma opakowanie.
Choć wielu sojuszników
uśmiecha się krzywo
– wiedzą, kto po wyborach
wypije to piwo.

Tajemnice dostaw ropy

numer 2426 - 10.09.2019
Opisałem już – jako pierwszy w Polsce – historię polskiej bankowości: „Skok na banki”, a potem ujawniłem kulisy handlu bronią przez polskie „Rekiny Wojny”. Teraz przyszedł czas na opisanie tajemnic dostaw ropy naftowej do polskich rafinerii. Kulisy tych wielomiliardowych interesów od lat owiane są tajemnicą. Przez lata kolejne grupy w służbach specjalnych strzegą jej jak oka w głowie.

​Spóźniona reakcja

numer 2426 - 10.09.2019
W miniony weekend mieliśmy okazję wysłuchać przemówień przywódców różnych formacji politycznych, dotyczących planów tychże partii odnoszących się do najbliższej przyszłości Polski. Widać wyraźnie, że przywódcy opozycji na ostatniej prostej przed wyborami parlamentarnymi nagle porzucili złowieszczy ton w rodzaju: „co złego zrobiło z krajem to podłe PiS”.

Z troską o Polsce

numer 2426 - 10.09.2019
Nie sposób wymienić wszystkich tematów poruszonych na V Nadzwyczajnym Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej”. Wśród spraw dyskutowanych przez uczestników zjazdu wyróżniały się te, które są ważne dla nich, ale też i dla ich małych ojczyzn, w których mieszkają i pracują.

Przestrzelony atak lewicowego triumwira

numer 2425 - 09.09.2019
Adrian Zandberg „błysnął” na Twitterze, komentując słowa Jarosława Kaczyńskiego wygłoszone na konwencji w Lublinie. Prezes PiS stwierdził, że Kościół jest ważny dla Polaków, nie tylko dla wierzących, i potępił nihilizm, który często pojawia się, gdy negowane są wartości chrześcijańskie.

Luki w kłamstwie

numer 2425 - 09.09.2019
Warto słuchać wypowiedzi przedstawicieli postkomuny, bo między propagandowymi przekazami dnia powiedzą niekiedy, co naprawdę myślą i planują. Grzegorz Schetyna opowiedział się na przykład spontanicznie i jednoznacznie przeciw temu, by Polacy więcej zarabiali. Plan podwyższenia płacy minimalnej do 3 tys. zł w 2021 r. i do 4 tys. zł w 2023 r.

Metapolityka w portfelu

numer 2425 - 09.09.2019
Hattrick Kaczyńskiego i konkretne propozycje przedstawione podczas sobotniej konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości z pewnością zasługują na okazywaną im uwagę mediów i wyborców. Jednak prezes PiS swoje wystąpienie rozpoczął od afirmacji godności każdego człowieka, wolności, solidarności, znaczenia normalnej rodziny oraz państwa w rozwoju cywilizacyjnym narodu.

Porażka ze Słowenią źle wróży

numer 2425 - 09.09.2019
Kadra Jerzego Brzęczka nie zdała egzaminu i poniosła dotkliwą porażkę ze Słowenią 0:2. Czego brakowało naszym piłkarzom? Tak naprawdę wszystkiego. W Lublanie nie widzieliśmy zgrania, pewności w defensywie, rozrywających podań, wybieganych skrzydeł i przede wszystkim strzałów.