Opinie

​Rzeczywisty nurt demokratyczny

numer 2373 - 09.07.2019
Nie ma demokracji bez wiarygodności polityków. Po 1989 r. partie systemu postkomunistycznego okłamywały Polaków, więc cały system III RP opierał się na kłamstwie. Obiecywano różne rzeczy, skwapliwie ukrywano inne. Działano według zasady „ciemny lud to kupi”. Przy dominacji w mediach, biznesie i wielu innych instytucjach ugrupowania postkomunistyczne miały poczucie bezkarności.

Państwo Ochódzcy

numer 2373 - 09.07.2019
Jak donosi „Wprost”, w PO narasta bunt przed koalicją z SLD w wyborach do Sejmu i Senatu. Ponoć niektórzy działacze nie wyobrażają sobie obecności na jednej liście np. z p. Joanną Senyszyn. Wcześniej wspólny start na jednej liście z SLD wykluczyło jakże odnowione po przegranej elekcji do europarlamentu PSL.

Międzynarodówka LGBT eksperymentuje w Ekwadorze

numer 2373 - 09.07.2019
W Ekwadorze odbyły się demonstracje przeciwko wprowadzaniu małżeństw jednopłciowych. Siły po(d)stępu zastosowały tam znaną sztuczkę obejścia demokratycznych wyborów obywateli, którzy mogliby się z taką decyzją nie zgodzić, i wykorzystały do tego celu… Trybunał Konstytucyjny.

​Oni przez lata decydowali o Polsce

numer 2373 - 09.07.2019
Ryszard Petru, przedstawiony Polakom jako wybitny ekonomista, po raz kolejny skompromitował się, nie przedstawiając w terminie sprawozdania finansowego swojej nowej partii. Ten były doradca Leszka Balcerowicza jest klasycznym przykładem tego, jacy to ludzie przez lata decydowali o Polsce.

Pielgrzymka do Węgrowa

numer 2373 - 09.07.2019
Po wpadce platformersa
kontrakcja gotowa,
czołowi politycy jadą do Węgrowa.
Po co? Nie wiem.
Słyszałem od księdza pewnego,
że można się tam przejrzeć
w lustrze Twardowskiego.
Zobaczyć własną przyszłość
– gdy rozbłyśnie z nagła...
To ci dobrzy,
źli mogą zobaczyć tam diabła!
 

Spin dochtór z Darłowa

numer 2372 - 08.07.2019
Wyśmiewanie wioskowych głupków głosujących na PiS – taką nowatorską metodę prowadzenia kampanii bezpośredniej wymyślił Bartosz Arłukowicz. Wcześniej ogłosił w „GW”, że rozmowy z wyborcami PiS się nie boi. Faktycznie! Z filmików kampanijnych to aż bije.

Bo do tańca trzeba trojga

numer 2372 - 08.07.2019
Przedwyborczy tan nad tany,
aż z parkietu idzie dym,
dobierany, odbijany,
nikt już nie wie kto i z kim.
Do lewego nie lgnie prawy,
choć wodzirej scalać chce.
Lider uśmiech ma głupawy
mówi „tak”, a myśli „nie”.
Trzeba by doktora Freuda,
nim wyborca wpadnie w szał.
Do sukcesu trzeba trojga,
a i czwarty by się zdał!

Anty-PiS w potrzasku

numer 2372 - 08.07.2019
Dziś jedyną kartą przetargową Platformy Obywatelskiej i przyległości jest wyłącznie to, że są anty-PiS‑em. To wciąż dość, żeby zebrać dwadzieścia kilka procent sondażowego poparcia. I o wiele za mało, żeby zagrozić Prawu i Sprawiedliwości. Poza byciem anty-PiS‑em Platforma jest dziś niczym.

Rechot celebrytów, rechot z demokracji

numer 2372 - 08.07.2019
Przy tej czy innej okazji powraca echem niemal powszechny rechot celebrytów, jak ten na wypowiedź Macieja Stuhra o katastrofie smoleńskiej. Podobnych zachowań doświadczamy na różnych imprezach, na których pojawia się aluzja do PiS lub osób związanych z tą formacją.

​Myśląc o Polsce konkretnie

numer 2372 - 08.07.2019
Podczas kolejnej konwencji programowej PiS nikt się nie zastanawiał, jak wygrać wybory, bo głównym przedmiotem kilkudziesięciu debat z udziałem setek ekspertów oraz równie poważnych rozmów kuluarowych była przyszłość Polski – i to rozumiana długofalowo, wykraczająca daleko poza cykle wyborcze.

-->