Opinie

PO atakuje kluby „GP”

numer 2329 - 17.05.2019
Do trwających od dłuższego czasu ataków na kluby „Gazety Polskiej” dołączyli w ubiegłym tygodniu parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej, senator Barbara Borys-Damięcka i poseł Krzysztof Brejza. Na briefingu w Senacie stwierdzili, że zagraniczne kluby „GP” zaczęły powstawać od 2017 r.

Cerkiew i Kreml

numer 2329 - 17.05.2019
Takich manifestacji w dużym rosyjskim mieście nie było od dawna. Od kilku dni w Jekaterynburgu nasilają się protesty przeciwko budowie repliki wysadzonego w 1930 r. przez komunistów soboru. Obecnie w jego miejscu jest zielony skwer z fontanną. Zatrzymano już ok. 100 osób. Dochodzi do przepychanek, nawet bijatyk, bo placu budowy bronią podający się za zwykłych wiernych...

Memento dla Timmermansów

numer 2329 - 17.05.2019
Jak łatwo odgórnie
karać cudze grzechy,
stawiano pod pręgierz
Polskę, Węgry, Czechy.
Bo czymś rozgniewały
stetryczałą Unię,
mają własne zdanie!
Kolej na Rumunię.
Nieważne są prawa
przynależne krajom,
w Brukseli najlepiej się
na wszystkim znają.
Znów karcą. Ciekawe,
 co się dalej stanie?

​Kto chciał pomóc Kościołowi

numer 2329 - 17.05.2019
Gdy w 1993 r. „Gazeta Polska” rozpoczęła drukowanie archiwów służby bezpieczeństwa, wiedzieliśmy, że ma to kluczowe znaczenie dla życia politycznego w Polsce.

Kneblowanie debaty publicznej

numer 2329 - 17.05.2019
Nie milkną echa filmu braci Sekielskich. Pośród głosów potępienia księży pedofilów, często chroniących ich hierarchów, a nawet całego Kościoła, próżno spotkać spokojny namysł nad istotą problemu. W jednej z wypowiedzi prof. Legutko, nie negując faktu pedofilii w polskim Kościele, podkreślił, że nie jest to główny problem, jest on częścią problemu homoseksualizmu duchownych.

Odroczenie

numer 2328 - 16.05.2019
Wszystko szło w Trybunale
świetnie do tej pory,
miał paść werdykt miażdżący
równo na wybory.
Miał być rząd pognębiony
razem z KRS‑em,
aby zmiana (nie)dobra
przepadła z kretesem.
A tu blamaż i bełkot
ze skarżącej strony,
w efekcie Trybunału werdykt odroczony.
Nie będzie „dopalenia”
za kwadrans dwunasta.

Dajmy świadectwo wierze!

numer 2328 - 16.05.2019
Gdyby żył prymas kard. Stefan Wyszyński, byłoby to możliwe. Czy jest to jeszcze możliwe obecnie? Atak na katolicyzm, na Kościół w naszej ojczyźnie przybiera na sile. Na uroczystości ku czci świętego biskupa Stanisława w Krakowie abp Leszek Sławoj Głódź wołał: „Non possumus!”. Dziś nasza ojczyzna potrzebuje modlitwy i świadectwa wiary.

Czarzasty i PRL-owscy słudzy diabła

numer 2328 - 16.05.2019
Kolejny na lewicy specjalista od pedofilii zabrał głos. Na konferencji prasowej w Łodzi, gdzie wspierał kandydatów SLD na listach Koalicji Europejskiej w eurowyborach, tow. Czarzasty odleciał: „Obciążam PiS zjawiskiem pedofilii w polskim Kościele”. Jeśli już ma odpowiadać za to jakaś partia polityczna to… PZPR, macierzysta formacja szefa SLD. Trzej pokazani w filmie T.

​Miażdżące ustalenia ws. Amber Gold

numer 2328 - 16.05.2019
To, co było wiadomo niemal od początku prac sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold, znalazło potwierdzenie w dokumentach. Małgorzata Wassermann, jej przewodnicząca, stwierdziła, że po trzech latach prac komisji śledczej nie ma żadnych wątpliwości, iż szef Amber Gold Marcin P. był tzw. słupem. Nie ma też żadnych wątpliwości, że Marcin P. nie wszedł w działalność lotniczą w sposób dobrowolny.

​Trudne realia w relacjach z Izraelem

numer 2328 - 16.05.2019
Czas to sobie jasno powiedzieć. To żydowscy radykałowie własnymi rękoma usiłują rozmontować dobre relacje między Polską a Izraelem. To jeden ze smutnych wniosków, jaki nasuwa się po ataku w Tel Awiwie na Marka Magierowskiego, ambasadora RP w Izraelu.


-->