Opinie

​Cień PRL nad Kościołem

numer 2327 - 15.05.2019
Przysłuchuję się dyskusji o filmie „Tylko nie mów nikomu”. Jest on oskarżeniem rzuconym w stronę Kościoła w Polsce. Nie da się ukryć, haniebne zachowania hierarchów nie miały prawa się zdarzyć, a jednak się zdarzyły. W emocjach jednak umyka pewna sprawa.

Ranking zaufania

numer 2327 - 15.05.2019
Naród ufa Tuskowi, to mnie zastanawia,
że aż chciałbym z narodem
sobie porozmawiać.
Jako że w swej masie zdaje się rozsądny,
co sprawia taką ufność?
Jego dawne rządy?
Łamane obietnice dane społeczeństwu?
Twardość wobec Putina
na błocie w Smoleńsku?
Obrona interesów Polski
w całym świecie?

​Koniec świata dla lewaka

numer 2327 - 15.05.2019
Uwielbiam histerycznych przedstawicieli organizacji ekologicznych. Wczoraj na dachach siedzib Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej pojawili się aktywiści Greenpeace’u. Z pewnością dzień wcześniej przylecieli samolotami z różnych stron świata – to taktyka tej organizacji, polegająca na wykorzystywaniu obcokrajowców, którym łatwiej wywinąć się od kary, do protestów.

W Rosji pęka mit Sojuza

numer 2327 - 15.05.2019
Rosyjska propaganda przechodzi swoisty kryzys. Po 9 maja, kiedy odbyła się tradycyjna parada wojskowa, w rosyjskojęzycznej sieci pojawiły się gorzkie komentarze. Prócz śmiechu z Putina, który przewrócił się na lodowisku (potknął się o czerwony dywan!), tromtadrackie obchody „zwycięstwa nad faszyzmem” są kwitowane podsumowaniem biedy rosyjskiej.

Między wojną a oczyszczeniem

numer 2327 - 15.05.2019
Film braci Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele budzi bardzo negatywne emocje. Pokazują to internetowe komentarze zwykłych ludzi i osób publicznych. Ujawnione przypadki molestowania dzieci napawają katolików smutkiem, odrazą, wstydem. Autorzy jednak nie odkryli Ameryki, bo mało kto neguje istnienie problemu pedofilii wśród polskiego duchowieństwa.

Nie mają zdania!

numer 2326 - 14.05.2019
Istnieje taka strona internetowa, jak Latarnik Wyborczy, gdzie każdy może skonfrontować swoje poglądy z poglądami konkretnych komitetów wyborczych biorących udział w najbliższych wyborach.

Zadośćuczynienie

numer 2326 - 14.05.2019
Co chwila pojawia się
kolejna próba,
jak z pomocą roszczeń
Polaków oskubać.
Za nie swoje winy
– pomysły nienowe
– mają zacząć zwracać
mienie bezspadkowe.
Rząd twierdzi, stanowczo,
że się tak nie stanie.
Niech za wojnę płacą
Niemcy i Rosjanie!
 

„Drobne” kontrakty pod lupą

numer 2326 - 14.05.2019
Z nieoficjalnych informacji wynika, że służby specjalne – zarówno Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA), jak i Służba Kontrwywiadu Wojskowego (SKW) – od miesięcy mozolnie prześwietlają decyzje związane z zamówieniami dla armii oraz kontraktami podpisywanymi przez spółki zbrojeniowe. To priorytet.

Potrzeba szybkiej i dogłębnej reakcji Kościoła

numer 2326 - 14.05.2019
Dokument Tomasza i Marka Sekielskich o pedofilii w Kościele, choć ma oczywiste wady, jest potężnym oskarżeniem pod adresem konkretnych duchownych. Zarzuca się im zbrodnie popełniane na dzieciach, tuszowanie ich, wreszcie – brak odwagi. Naprzeciw oczekiwaniom wszystkich tworzących wspólnotę kościelną wychodzi prymas Wojciech Polak.

​Nieudana prowokacja

numer 2326 - 14.05.2019
Członkowie klubów „Gazety Polskiej” już przyzwyczaili się do tego, że różni zaprzańcy próbują ich skłócić tylko z tego powodu, że od 2005 r. z poświęceniem działają dla dobra Polski, nie licząc na profity. Tacy ludzie to łakomy kąsek dla różnych organizacji, które za judaszowe kopiejki chciałyby rozbić kilkunastotysięczne środowisko i wciągnąć klubowiczów w ohydną grę przeciwko Polsce.


-->