Opinie

​Dożynki w Elblągu

numer 2277 - 14.03.2019
Może niektórzy z Państwa pamiętają jeszcze sprawę wiaduktu w Elblągu. Przed wyborami tak się lokalnym bonzom z SLD i PSL spieszyło, aby odtrąbić sukces, że przymknęli oko na opinie ekspertów i świadków, którzy ostrzegali o nieprawidłowościach podczas budowy.

Z drogi śledzie, sędzia jedzie

numer 2277 - 14.03.2019
Lepsza kasta zapewne
uniesie się gniewem
– pani sędzia z Zawiercia
miała konflikt z drzewem.
Co złośliwie, w intencji
niechybnie zbrodniczej,
rzuciło się na członka
władzy sądowniczej.
Warto dodać, by jasność mieć w sprawy obrazie,
że drzewo było trzeźwe,
a sędzia na gazie.

Archiwa jak zagrabione dzieła sztuki

numer 2277 - 14.03.2019
Kolejne dokumenty służb specjalnych PRL odkrywane w Instytucie Hoovera obnażają słabość III RP.

Koalicja Europejska i materializm dialektyczny

numer 2277 - 14.03.2019
Niespójność programowa Koalicji Europejskiej śmieszy i podważa jej wiarygodność. Kojarzone raczej z siermiężnością PSL w sojuszu z awangardą „postępu kulturowego” w postaci Nowoczesnej i Zielonych, sekretarz PZPR Miller obok działacza NSZ Schetyny, antyklerykalna Nowacka pod rękę z katolikiem Sonikiem itd.

​„Bury” nie był bandytą

numer 2277 - 14.03.2019
Romuald Rajs „Bury” był polskim bohaterem. Zamordowany przez komunistów żołnierz drugiej konspiracji był w czasach PRL owiany czarną legendą mordercy białoruskiej ludności cywilnej – w związku z działalnością jego oddziału życie straciło 79 cywili.

NATO nam służy

numer 2276 - 13.03.2019
Minęło 20 lat naszej, jak również dwu naszych południowych sąsiadów: Węgier i Czech, obecności w Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego, czyli NATO. Dla wielu Polaków to, że jesteśmy częścią Sojuszu, jest oczywistością. Tymczasem wcale nie musiało tak być.

Polska „otwarta” czy normalna

numer 2276 - 13.03.2019
Różne kultury stworzone przez człowieka na przestrzeni wieków łączy oparcie rozwoju społeczeństw na rodzinie rozumianej jako związek kobiety i mężczyzny, która jako jedyna stanowi stabilne i komplementarne miejsce zapewniające prawidłowe kształtowanie przyszłych pokoleń, a więc przyszłości każdego społeczeństwa.

Czym naprawdę żyje Francja?

numer 2276 - 13.03.2019
Po ostatniej sobocie policja doliczyła się na ulicach Paryża 3 tys. żółtych kamizelek. Tydzień wcześniej – 4 tys. Protesty społeczne trwają, ale widać wyraźną tendencję zmniejszającej się mobilizacji. Tymczasem do Francji powoli przeniosły się protesty Algierczyków, którzy nie chcą piątej już kadencji prezydenta Boutefliki. Wrze Algier, wrze i Paryż. Warto też przyjrzeć się liczbom.

Poprawki do koszulki

numer 2276 - 13.03.2019
Wielbiciele konstytucji
muszą czuć się trochę źle,
bo w tym „akcie przenajświętszym”
nie ma słów LGBT.
Jaki z niego oręż, taran,
młot na wrogów tudzież klinga…?
Może dodać by poprawki,
dodrukować je na stringach?
Gender w szkołach, śluby gejów,
love parady miast dożynek.
W preambule wolna miłość

Los zielonego ludzika

numer 2276 - 13.03.2019
Były tzw. minister obrony tzw. separatystów na Donbasie Igor Wsiewołodowicz Girkin, znany pod pseudonimem Igor Striełkow, wystawił na sprzedaż medal z podobizną Władimira Putina, który otrzymał za udział w operacji przyłączania Krymu do Federacji Rosyjskiej. Medal ze złota ufundował jeden z kremlowskich oligarchów Konstantin Małofiejew. Striełkow mówi, że potrzebuje pieniędzy.