Opinie

​Unia może być lepsza

numer 2369 - 04.07.2019
Zablokowanie Fransa Timmermansa na stanowisko przewodniczącego Komisji Europejskiej to nie tylko dowód na to, że Polska potrafi skutecznie budować sojusze w Europie. To także zatrzymanie niedemokratycznych procedur narzucania rozwiązań dla UE przez największe państwa.

Na Zachodzie czas zmian

numer 2369 - 04.07.2019
Pomimo trudności
trafiła się szansa,
premier Morawiecki
ograł Timmermansa.
Paryż, Berlin, Madryt
– kres dawnego władztwa,
gdy doszła do głosu
Grupa Wyszehradzka.
Tusk z Angelą smutni,
a Juncker ma kaca,
być polakożercą
już się nie opłaca!

Nowego koncertu mocarstw nie będzie

numer 2369 - 04.07.2019
A miało być tak pięknie. Cała narracja betonowej opozycji i wszystkich tefauenów była przygotowana na widowiskowe upokorzenie Polski, bo za takie należałoby uznać przeforsowanie na stanowisko przewodniczącego Komisji Europejskiej kandydatury Fransa Timmermansa, który swoją pozycję polityczną zawdzięcza bezpardonowej napaści na nasz kraj.

Zwycięstwo Polski i logiczny kompromis w UE

numer 2369 - 04.07.2019
Pozycja Polski w UE mierzona jest zdolnością forsowania woli politycznej RP. Nie chcieliśmy Fransa Timmermansa na przewodniczącego Komisji Europejskiej i nim nie został. Sprzeciw wobec niego był powszechny i nie wziął się znikąd. Wzmocniliśmy więc Unię, gdyż kontynuowanie jego polityki byłoby drogą do jej rozpadu. Pokazaliśmy wszystkim, że atakowanie Polski szkodzi w karierze.

Kłopoty opozycji

numer 2369 - 04.07.2019
Nie ma dnia, by nie pojawiały się informacje na temat ewentualnego kształtu formacji, której w jesiennych wyborach ma przewodzić Grzegorz Schetyna. Lider PO chce, by we wspólnym bloku wystartowali ludowcy, SLD, Wiosna i polityczny plankton. To ma być gwarancją sukcesu. Tymczasem sondaże są bezlitosne: zjednoczona opozycja przegrywa bardziej niż ugrupowania, które idą do wyborów osobno.

Totalni bez wniosków

numer 2368 - 03.07.2019
Kto jest liderem opozycji? Ja tam nie wiem, ale Polaków spytano i… też nie wiedzą. Oto w sondażu IBRiS wykonanym na zlecenie „Rzeczpospolitej” na pytanie o tegoż lidera opozycji najwięcej wskazań uzyskał co prawda Grzegorz Schetyna (ponad 28 proc.), ale jednocześnie 42 proc. badanych nie wie, kogo wskazać.

Hiszpanie z innej planety

numer 2368 - 03.07.2019
Zakończyły się bardzo ciekawe piłkarskie mistrzostwa Europy do lat 21. Polacy nie byli w nich statystami, otarli się o medal i awans do igrzysk olimpijskich, ale... Ale właśnie, na drodze stanęła Hiszpania, która nie dała Polakom szans, wygrywając 5:0.

Zatrute źródła III RP

numer 2368 - 03.07.2019
Przeczytałem właśnie, z dawno nieodczuwaną tak silną fascynacją lekturą, poszerzone wydanie „Pana od poezji” Joanny Siedleckiej. To oczywiście rzecz o Zbigniewie Herbercie. W znacznej mierze także o tym, jak w latach 90., choć i wcześniej, liberalno-lewicowy salon dorabiał mu gębę. Dyskredytował Pana Cogito, któremu nie podobał się brak dekomunizacji.

Nagrobek polityka

numer 2368 - 03.07.2019
Napoleon obciachu, co zgasł,
mówiąc szczerze,
nie na Świętej Helenie, ale na Maderze.
Nikt nie będzie z powodu
odejścia łez ronił,
swe poparcie utracił,
kapitał roztrwonił.
Ośmieszył się – i mogła
widzieć to ojczyzna,
jako bankster, polityk,
człowiek i mężczyzna.
Do końca zaskakiwał

​Grabiec prawdę ci powie

numer 2368 - 03.07.2019
To oczywiste, że Platforma Obywatelska, gdy tylko wróci do władzy, zniszczy program Rodzina 500+. Opozycja buduje swoją tożsamość na kompletnym obrzydzeniu Prawa i Sprawiedliwości. Będzie więc musiało zniknąć wszystko, co stworzyła partia Jarosława Kaczyńskiego. Nie ma nic pewnego i wielokrotnie w historii tak już bywało.

-->