Opinie

Widmo wolności

numer 2635 - 18.05.2020
Kochamy demokrację.
W kraju i za morzem,
kto lubi demonstrować,
demonstrować może.
Przeciwko maseczkom,
przeciw separacjom,
przeciwko szczepieniom
(o ile się zaczną)…
Przeciw wszelkim ekspertom,
a także lekarzom,
tym, co proszą, błagają,
zwłaszcza tym, co karzą...
Wychodzą na ulice durnie zaślepieni:

Kontrowersyjne rozporządzenie

numer 2635 - 18.05.2020
Projekt rozporządzenia ministra finansów wprowadzającego tzw. wirtualne kasy fiskalne od początku budzi sporo wątpliwości. Podczas konsultacji kilka resortów wskazało na istnienie potencjalnych luk, które mogą być wykorzystane przez oszustów podatkowych. Chodzi m.in.

Plon pięknego życia

numer 2635 - 18.05.2020
„Jeśli ziarno pszenicy, wpadłszy w ziemię, nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity”. Plon życia Karola Wojtyły – św. Jana Pawła Wielkiego – jest imponujący. Był prawdziwie pięknym człowiekiem o bogatej i promieniującej dobrocią osobowości. Cechowała go głęboka wiara, kochał Boga i służył Mu wytrwale do końca życia. „Zachwycał się człowiekiem” (S.

​Twarz hejtera

numer 2635 - 18.05.2020


​I znowu bomba

numer 2635 - 18.05.2020
„Zabawa w chowanego” to bomba o wiele potężniejsza niż „Tylko nie mów nikomu”. Sekielscy nie wpadają w tym filmie w antyklerykalny schemat, za to pokazują mechanizm krycia sprawców przez hierarchów, niezrozumienia, niechęci i buty wobec ofiar, o łamaniu przez pewnego hierarchę reguł państwa i Kościoła nie wspominając.

Szkoła wdzięku i przetrwania

numer 2634 - 16.05.2020
Salon, jak wiadomo,
wielkim taktem słynie,
za co lud podziwia go
w naszej krainie.
Wdzięk, rozum,
rozsądek, tolerancji obieg,
względy dla mniejszości,
szacunek do kobiet.
Chyba że te wszystkie cnoty,
jakże chlubne,
mogą w polityce okazać się zgubne.
Wtedy nawet damę
(co jest sporym smaczkiem)

Jednaka to nijakość będzie

numer 2634 - 16.05.2020
„Chóru nie będzie, będzie balet” – zapowiedział Stanisław Anioł, gospodarz domu przy Alternatywy 4, zrezygnowanym mieszkańcom PRL-owskiego bloku. Nie będzie Kidawy-Błońskiej, będzie Trzaskowski – ogłoszono w Platformie. Ktoś powie: sama zrezygnowała. Ale najpewniej złożono jej propozycję nie do odrzucenia.

Mała rzecz, a jednak strach

numer 2634 - 16.05.2020
Przez media przemknęła bez echa informacja, że Niemcy stały się piątym krajem świata, który zakazał terapii konwersyjnej homoseksualistów poniżej 18. roku życia. Takie zakazy wprowadzono już w Brazylii, Ekwadorze, na Malcie i Tajwanie, a także w 20 stanach USA.

​Fundamenty Europy

numer 2634 - 16.05.2020
W tych dniach obchodzimy 70. rocznicę tzw. deklaracji Schumana, czyli aktu założycielskiego Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, z której zrodziła się EWG, a w końcu – Unia Europejska. Z tej okazji w Parlamencie Europejskim odbyła się debata na ten temat, w której wziąłem udział w imieniu Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

​Kandydat na miarę PO

numer 2634 - 16.05.2020
Kandydatka Platformy Obywatelskiej zrezygnowała z wyborczego wyścigu. Jej partyjni kamraci najpierw wystawili osobę o nikłych walorach politycznych do najtrudniejszych zawodów, by potem ją samą wystawić do wiatru, a na koniec zmusić do upokarzającej samokrytyki w duchu stalinowskich zebrań „aktywu”.


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama