Opinie

Politycznie egzotyczna

numer 2420 - 03.09.2019
Aleksandra Dulkiewicz 1 września udowodniła, że nie dorasta do roli, którą próbuje odgrywać w polskiej polityce. Najpierw w fatalnym stylu opowiadała na Westerplatte, jak to rządzący mogą doprowadzić do rozlewu krwi w starciu ze społeczeństwem. Ten intelektualny miszmasz wygłosiła w czasie obchodów rocznicy okrutnej wojny, która pochłonęła miliony istnień.

Zbrojeniówka pod lupą SKW i CBA

numer 2420 - 03.09.2019
Zlikwidowanie patologicznych układów, które od wielu lat trawią polski sektor zbrojeniowy, powinno być jednym z priorytetów Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Służby Kontrwywiadu Wojskowego. To jednak długotrwały i żmudny proces. Aby tego dokonać, nie wystarczą zmiany personalne w zarządach poszczególnych przedsiębiorstw.

Kuzyni

numer 2420 - 03.09.2019
Już wiemy i cieszymy się
z radosną miną,
że staliśmy się jedną
z USA rodziną.
Mamy wspólne wartości
oraz wspólne dzieje,
wspólne dzisiaj, a także
na przyszłość nadzieje.
Podobnie obrywamy
wciąż cięgi od elit,
wspólny wróg zęby szczerzy,
lecz nas nie podzieli...
Wszystko wspólne, lecz ciągle

​Prawdziwa historia Polski

numer 2420 - 03.09.2019
Powoli odchodzi pokolenie naszych rodziców, naszych dziadków, ludzi, którzy byli świadkami tragicznej historii Polski ostatnich dziesięcioleci, którzy pamiętają swoich rówieśników mordowanych przez Niemców i Sowietów. Oni zawsze mogli stanąć w prawdzie i powiedzieć, jak było naprawdę.

Słowa, słowa, słowa…

numer 2420 - 03.09.2019
Podczas polskich obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, jak to bywało wcześniej, padło wiele pięknych słów ze strony przemiłych gości z zagranicy. Niemcy kolejny raz przepraszali i się kajali, Amerykanie zapewniali o przyjaźni, prezydent Andrzej Duda przestrzegał, że nigdy więcej wojny i błędów, które doprowadziły do tragedii 1939 r.

1 września 2019 r.

numer 2419 - 02.09.2019
Nigdy dość wspominania
tamtego horroru,
hitlerowskiej agresji
i Polski rozbioru.
Wtedy się rozkręciła
wojenna machina,
w dali czekał Holokaust
i triumf Stalina.
Można było to przerwać,
skończyć dzieło krwawe,
ale Zachód nie chciał
umierać za Warszawę.
Liczył: Niemcy po Polsce
uderzą na Rusków.

Pan Bóg w polityce USA

numer 2419 - 02.09.2019
Oprócz niesłychanie mocno akcentowanej determinacji w zapewnieniu pełnego bezpieczeństwa Polsce, deklaracji skierowanej faktycznie w stronę Rosji, bardzo ważnym wątkiem przemówienia wiceprezydenta USA było wyrażone wprost odniesienie do Boga.

​Pan Tusk ma fuchę

numer 2419 - 02.09.2019
80. rocznica wybuchu II wojny światowej stała się wielkim międzynarodowym wydarzeniem, w którego centrum stała Polska, jej historia, bohaterstwo i cierpienie. A gdzie był pan Donald Tusk? Nie widziano go ani w Wieluniu, ani w Warszawie, ani na Westerplatte. Jakie ważne obowiązki zatrzymały go, że nie mógł być na żadnej z tych uroczystości?

Zełenski, patrioci, przebierańcy

numer 2419 - 02.09.2019
Jak odróżnić patriotów od przebierańców? Nie jest to trudne. Patrioci przeciwstawiają się dążeniu Rosji i Niemiec do sprowadzenia naszej niepodległości do fikcji. Tylko te DWA państwa do tego dążą, to lista zamknięta. Bo tylko one mają do tego potencjał – agenturę, przekupione elity, media itp. Kto tę listę poszerza, jest najpewniej antypolskim przebierańcem.

Rekompensata

numer 2418 - 31.08.2019
Znów przyroda zrobiła
nam w planach bałagan,
kiedyś winny był wulkan,
a dzisiaj huragan.
Cieszy się opozycja,
wrogowie, Wałęsa...
Liczono na dolara.
Dostajemy pensa!