Opinie

Winowajcy

numer 2325 - 13.05.2019
Pedofilia jest zbrodnią,
to jasne jak pełnia.
Wielu głównie obchodzi,
kto czyn ten popełnia?
A tu na pierwszym miejscu
 (nie mówcie nikomu)
wujkowie i stryjkowie,
przyjaciele domu,
trenerzy, instruktorzy,
szczególnie ci srodzy,
artyści estradowi
oraz pedagodzy.
Ale gdy idzie atak

Doktor Tusk i pan Hyde

numer 2325 - 13.05.2019
Szef Rady Europejskiej występuje ostatnio w dwóch różnych wcieleniach, niczym bohater noweli Roberta Louisa Stevensona. Raz to dobrotliwy dżentelmen moralizujący i łagodnie pouczający innych, a raz odrażający moralnie typek, oblewający ludzi nieczystościami.

Polska normalność

numer 2325 - 13.05.2019
Chyba nie ma drugiego narodu, który ma taki stosunek do Unii Europejskiej jak Polacy. Z jednej strony członkostwo w UE popierają prawie wszyscy Polacy (według ostatniego sondażu CBOS aż 91 proc.), a więc jest w czymś w naszym kraju ponadpartyjna zgoda.

Komunistyczny syf z UAM

numer 2325 - 13.05.2019
Przy okazji wykładu Donalda Tuska na 100-lecie uniwersytetu poznańskiego, zajmującego w światowych rankingach mało chlubne miejsce w przedziale od 801. do 1000., szczyty hipokryzji pobił absolwent tej uczelni Jacek Jaśkowiak, który jako student był aparatczykiem siermiężnej organizacji partnerskiej sowieckiego Komsomołu – Związku Młodzieży Wiejskiej.

Wykoślawiona demokracja

numer 2325 - 13.05.2019
Jednym z filarów sprawnie funkcjonującej demokracji jest uporządkowana scena polityczna, tzn. taka, której system partyjny wyraża w sposób adekwatny poglądy wyborców. Biorąc pod uwagę poglądy ideowo-aksjologiczno-obyczajowe i społeczno-gospodarcze, istnieją zasadniczo cztery grupy wyborców.

​Miłość nie przez ciało i krew

numer 2324 - 11.05.2019
Redaktorzy tabloidów bardzo nie lubią, gdy ich media nazywać brukowcami. Krytykowani przekonują, że pełnią one ważne funkcje społeczne i że „tak już dziś jest”. Prawda jest jednak taka, że chodzi o słupki sprzedaży i klikalność. Tylko to się już liczy dla pewnego typu środków przekazu.

Kaukaz bliżej Europy

numer 2324 - 11.05.2019
Wizyta w Polsce nowej prezydent Gruzji Salome Zurabiszwili – choć w jej programie nie było niczego nadzwyczajnego, żadnych wielkich umów do podpisania, żadnych gromkich oświadczeń – była jednak znacząca. Polska jest bowiem pierwszym krajem Zachodu, który odwiedziła ta niegdyś bliska współpracownica prezydenta Micheila Saakaszwilego, dziś liderka własnej partii.

Obrażanie uczuć czy znieważanie symboli?

numer 2324 - 11.05.2019
Dość powszechnie mówi się o obrażaniu uczuć religijnych katolików przez ludzi i środowiska odnoszące się do nich wrogo. Niestety sformułowanie to nie jest adekwatne do charakteru tych czynów. Dlatego powinno się mówić o braku szacunku dla symboli religijnych i o ich znieważaniu.

Pomnik w Nowosybirsku

numer 2324 - 11.05.2019
Był przebiegłym zbrodniarzem,
co wspaniale niszczył,
ma na rękach krew ofiar,
w tym ludzi najbliższych.
Za życia w wielkiej sławie
i szacunku chodził,
uwodził swych rozmówców.
I nadal uwodzi.
Zamiast wiecznej pogardy
i piętna Kaina
nadal są odsłaniane
popiersia Stalina.
Gruzińskiego żulika,

​W polskim Gdańsku

numer 2324 - 11.05.2019
Prezydent Gdańska nie podoba się państwowe Muzeum Westerplatte, które ma być ważnym elementem naszej polityki historycznej nastawionej na obronę dobrego imienia Polski. Na miejscu pani prezydent skupiłbym się na czymś innym – zadbałbym o to, aby w polskim Gdańsku nie organizować pokazów pruskiej (sic!) musztry, co zrobiono w rocznicę Konstytucji 3 maja!


-->