Opinie

Zrzucić odpowiedzialność

Numer 98 - 04.01.2012
Media mainstreamu stanęły przed koniecznością wykonania syzyfowej pracy – wybronienia rządu z odpowiedzialności za skandaliczną ustawę refundacyjną. TVN i „Gazeta Wyborcza” sięgnęły więc po kilka sprawdzonych sposobów. Mamy prowadzenie wywiadów z politykami PO na klęczkach.

Walka z kryzysem

Numer 98 - 04.01.2012
Kto chce zrozumieć, jak u nas walczy się z kryzysem, niech wpisze do wyszukiwarki Google hasło „szkoły do likwidacji”. Dostanie tysiące wyników mówiących o likwidacji szkół przez samorządy, o protestach nauczycieli, manifestacjach rodziców, wybuchających z tej okazji konfliktach międzypartyjnych i wewnątrzpartyjnych, okupowaniu szkół przez uczniów. Właśnie trwa okupacja technikum w Bytomiu.

Człowiek wyroku

Numer 98 - 04.01.2012
Wywiady Jarosława Marka Rymkiewicza są literaturą. Słowa, że Jarosław Kaczyński ugryzł żubra w dupę albo że jest wojna i będziemy się bili, w literaturze są na swoim miejscu. Literatura – inspiracja wielkich programów, to polska tradycja. Odwaga poety, któremu „Gazeta Polska” przyznała dziś tytuł Człowieka Roku, sprawiła, że ostrożniejsi uznali, iż też tak mogą.

Przedawnienie jak Gromosław z jasnego nieba

Numer 98 - 04.01.2012
Wpadło mi w ręce unikatowe nagranie przesłuchania gen. Gromosława Czempińskiego, przepraszam za złą jakość dźwięku: „Słuchajcie, Cz., nie ściemniajcie, mamy dowody, kwity, nagrania, przelewy, zeznania 327 świadków, wszystko, wszystko tu leży przed wami na stole, gadajcie po dobroci! Jeszcze raz apeluję do waszego rozsądku! No, towarzyszu generale, nie gniewajcie się, taka praca, przecież wiecie.

Tomku, wygraj!

Numer 2 - 10.09.2011
Oceniam szanse Tomka na zwycięstwo na 30 proc. Witalij Kliczko jest faworytem tej walki, bez dwóch zdań. Zresztą Ukrainiec jest wspaniałym zawodnikiem. Ale mimo wszystko jestem dobrej myśli, wierzę w Tomka. Ostatnio Kliczko nie walczył z nikim znaczącym. Adamek będzie bezspornie najlepszym pięściarzem z tych, z którymi zmierzył się Witalij w swoich ostatnich walkach.

Złodziej i ABW

Numer 2 - 10.09.2011
Artykuł „Gazety Polskiej”, która ujawniła fakt inwigilacji śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, zawierał tak dużą ilość faktów, szczegółów, że w normalnym, demokratycznym kraju musiałby stać się przedmiotem zainteresowania pozostałych mediów, które zweryfikowałyby te informacje. To, że tak się nie dzieje, pokazuje ułomność naszej demokracji.

Prokurator skandalista

Numer 2 - 10.09.2011
To naprawdę skandal, że prokurator prowadzący śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej usiłował ustalić, czy istnieją gdzieś nieznane prokuraturze dowody, które mogą wyjaśnić okoliczności śmierci prezydenta i 95 pozostałych osobistości. A mógł przecież korzystać z przebogatego, wiarygodnego i spójnego materiału dostarczonego nam z Moskwy.

Nasz sukces, ich strach

Numer 2 - 10.09.2011
Gdy w czasach poważnego kryzysu ekonomicznego oraz porzucania gazet na rzecz internetu, startuje gazeta w ćwierćmilionowym nakładzie, to można mówić o sukcesie. To dzięki zespołowi zaangażowanych dziennikarzy. Im naprawdę, a nie tylko sloganowo, „nie jest wszystko jedno”.

Wybuchowy Rostowski

Numer 2 - 10.09.2011
Minister Rostowski chce zmienić naszą geopolityczną lokalizację poprzez podłożenie potężnego ładunku pod polskie finanse. Liczy, że wybuch wyrwie nas z fatalnego położenia pomiędzy Niemcami i Rosją i odrzuci gdzie indziej. Efekt może być jednak nieprzewidywalny.

Polska zbankrutuje!

Numer 1 - 09.09.2011
Aktualną politykę ekonomiczną PO można ująć jednym słowem – nicnierobienie. Nie są podejmowane właściwe działania, mogące uchronić nas przed krachem. Zwiększa się nasze zadłużenie, brak też efektywnych działań w celu zmniejszenia kosztów obsługi długu publicznego. Stopy procentowe są nadal u nas wyższe niż w reszcie Unii Europejskiej.