Podróże

Wybuchowe miasteczko

Numer 233 - 15.06.2012
Niektórzy z polskich turystów nazywają je „ekwadorskim Zakopanem”. Mocne nadużycie. Góry w Baños stanowią bowiem zaledwie cząstkę atrakcji, dla których przybywają tutaj setki tysięcy turystów rocznie. Dla większości z nich Baños to stolica rowerów, wybuchających wulkanów, skoków na bungee i wreszcie... gorącej kąpieli.

U zielonych wrót kojącej ciszy

Numer 227 - 08.06.2012
Gdy nachylimy się nad taflą wody, pozostając przez chwilę w bezruchu, bez najmniejszych trudności zauważymy błąkające się tuż nad dnem płotki. Oto znajdujemy się na środku przepięknego Jeziora Białego. W samym sercu Puszczy Augustowskiej. Atramentowej plamy rozlewającej się pośród szachownicy leśnych kęp, pól, łąk i drewnianych zagród.

Piękny, kojący i dumny

Numer 222 - 01.06.2012
Jest coś w tym mieście. Jakiś taki nieuchwytny czar roztaczający się nad dachami tutejszych domów. Bez różnicy, czy spacerujemy w deszczu, czy w słońcu. O świcie czy o zmroku. To bez wątpienia nie jest zwyczajna aglomeracja. W świadomości wielu to miasto pięknych kobiet.

8167 metrów Białej Góry

Numer 216 - 25.05.2012
W pewnym momencie zostaje ich sześciu. Reszta musiała zejść. Jeszcze inni pogubili się podczas podejścia. Pierwsza ekspedycja, której udało się wejść na szczyt. Sześciu ludzi. I tylko jeden dwuosobowy namiocik. Ścisk w środku jest tak koszmarny, że biorący udział w wyprawie Szerpa Nyima Dordjee decyduje się spędzić tę noc na zewnątrz. W samym tylko śpiworze.

Kaczyński: Bajka o brzozie

Numer 216 - 25.05.2012
Katastrofa tu-154 Polaków oszukiwano w sposób wyjątkowo cyniczny i bezczelny – mówi prezes PiS-u Jarosław Kaczyński. Prezes uczestniczył w czwartkowym posiedzeniu zespołu parlamentarnego badającego przyczyny katastrofy, na które przybył prof. Wiesław Binienda. – Liczę na aktywizację polskiego środowiska naukowego, co zresztą już następuje – powiedział Kaczyński.

Jak obronić Polskę i Europę

Numer 214 - 23.05.2012
Strategiczna broń jądrowa jest podstawą bezpieczeństwa Europy. Polskę ochroni nie jedna, ale dwie tarcze antyrakietowe. Pomysły ekspertów ws. bezpieczeństwa stoją w drastycznej sprzeczności z propozycjami szefa polskiego MSZ-etu Radosława Sikorskiego.

Z jednego krańca Limy na drugi

Numer 210 - 18.05.2012
Gdyby przyjeżdżający po raz pierwszy do Limy mieli możliwość zapamiętania z całego miasta tylko jednej, najbardziej rzucającej się w oczy rzeczy, najprawdopodobniej byliby to właśnie oni. Naganiacze. – Halo! Stop! Stop! Chcę wysiąść! – z pasażerskiego tłoku słychać kobiecy głos. – Piękna, wcześniej z takimi życzeniami, wcześniej... – pada odpowiedź gdzieś z przodu.

Prokuratura działa

Numer 210 - 18.05.2012
SKANDAL Prokuratura Warszawa-Śródmieście zajmie się zawiadomieniem o możliwości popełnienia przestępstwa przez Stefana Niesiołowskiego. Po tym, jak poseł PO Stefan Niesiołowski zaatakował Ewę Stankiewicz, wydawca „Gazety Polskiej”, czyli Niezależne Wydawnictwo Polskie, skierował sprawę do prokuratury.

Postawił się po stronie ZOMO

Numer 209 - 17.05.2012
SOLIDARNOŚĆ Lech Wałęsa w rozmowie w Radiu Zet stwierdził, że na miejscu premiera Donalda Tuska spałowałby protestujących związkowców z Solidarności. Słowa te oburzyły byłych działaczy opozycji.

Most na rzece Kwai

Numer 204 - 11.05.2012
Znamy go z filmu. Jest rok 1943, II wojna światowa. Pojmani przez Japończyków brytyjscy żołnierze mają zbudować most. Ich dowódca, płk Nicholson, stawia sobie za punkt honoru udowodnić wszystkim wyższość moralną i techniczną Brytyjczyków nad resztą świata i osobiście pilnuje przebiegu prac – mimo że most ma służyć wrogowi.


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama