Podróże

Siódmego dnia Bóg odpoczął. Po kolacji jednak...

Numer 198 - 04.05.2012
Gigantyczna przestrzeń białej nicości. To tutaj się znaleźliśmy. Salar de Uyuni bez cienia wątpliwości zasługuje na miano, jeśli nie najpiękniejszego, to na pewno najbardziej fascynującego skrawka naszej planety. Prostota tego miejsca ogłusza wszelkie zmysły. – Jak we śnie, jak we śnie... – powtarzam w myślach.

Cud na Górce

Numer 194 - 27.04.2012
Dziś tylko na własnych nogach. To dobrze. Taki spacer smakuje inaczej. Lepiej. Drewniane rzeźby przykryte białymi czapami. Cudowne źródełko schowane pod soplową otuliną. Czuć, że nie spacerujemy tutaj sami.

W krainie poławiaczy pereł

Numer 188 - 20.04.2012
Ciepła. Bujna. Wręcz nienaturalna. Zieleń okolicy sprawia piorunujące wrażenie. A odbijające się w rzece Nam Ou kształty okolicznych skalnych ścian dopełniają bajkowej scenerii. I tylko ten warkot silnika naszej łodzi...

Nyköping – miasteczko, którego nie ma

Numer 182 - 13.04.2012
Nieznająca smaku wielkomiejskich pokus osada północnego wybrzeża Morza Bałtyckiego, z wyludnionymi uliczkami, kilkoma sklepikami, kościółkiem, ratuszem. I czymś tam jeszcze. Nieważne. To miejsce dla tych, którzy wychodzą z domu, wiedząc, że chcą dokądś iść, ale nie są pewni, dokąd.

Szósty dzień głodówki w Warszawie

Numer 175 - 04.04.2012
Od ubiegłego piątku trwa w Warszawie głodówka przeciwko rozporządzeniu Ministerstwa Edukacji Narodowej zmniejszającemu liczbę godzin historii. Protest w stolicy rozpoczął się w chwili zawieszenia protestu w Krakowie. Wczoraj w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa, gdzie odbywa się głodówka, zorganizowano konferencję prasową, podczas której prof.

Policja nie jest gotowa na Euro

Numer 175 - 04.04.2012
Setki kibiców z całego świata zakłócających spokój mieszkańców polskich miast. Rozboje, kradzieże, gwałty, pobicia. Tak może wyglądać otoczka Euro 2012. Według raportu Najwyższej Izby Kontroli w czasie mistrzostw Europy w Polsce pojawią się prawdziwi stadionowi bandyci. Policja nie ma ich rejestru. Może dojść do dramatu – ostrzegają kontrolerzy.

W labiryncie kolosów

Numer 171 - 30.03.2012
Spacer tutaj skłania do uświadomienia sobie, że chyba wciąż nie doceniamy tego, co nam najbliższe. Wystarczy przecież krótka wędrówka do tak nieodległego parku, by poczuć się prawdziwie... sennie. Do takiego baśniowego snu serdecznie Państwa dziś zapraszam.

Górnicy i hutnicy nie dożyją emerytury

Numer 169 - 28.03.2012
Namiotowe miasteczko przed siedzibą rządu zasiedlili wczoraj górnicy i hutnicy. Ponad 500 członków Solidarności będzie protestowało przez całą dobę przeciw emeryturom do 67. roku życia. – Chodzi nam o to, by premier czuł presję. Żeby wiedział, iż nie godzimy się, aby ktoś bez nas decydował o naszych sprawach – mówi Dominik Kolarz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

Viva toro!

Numer 165 - 23.03.2012
Dokoła kolorowy festyn. Na trybunach piękne dziewczęta i przystojni panowie. A w centrum tego wszystkiego krwawa walka człowieka z bykiem – walka, której rezultat jest znany z góry. Korrida. Rozrywka człowieka budząca na całym świecie tak skrajne odczucia. Ale nie w Ekwadorze. Tutaj toreadorzy to celebryci, a zdychające byki to symbol męstwa i honoru.

Nie chcą zwiększyć bezpieczeństwa

Numer 157 - 14.03.2012
Według części ekspertów, gdyby na odcinku Psary–Kozłów działała samoczynna blokada liniowa (SBL), nie doszłoby do katastrofy w Szczekocinach. Inne zdanie mają władze Polskich Linii Kolejowych. Uważają, że obecne zabezpieczenia są wystarczające. Podobną opinię wyraził inżynier Kazimierz Frąk, prezes Zarządu Automatyki w przedsiębiorstwie Kombud SA, które modernizowało feralny odcinek.

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama