Polska

Przekop Mierzei gwarantem bezpieczeństwa kraju

numer 2157 - 18.10.2018
INICJATYWA „Przekop Mierzei Wiślanej oznacza dla Polski suwerenność gospodarczą, ale także tę odnoszącą się do militariów” – powiedział w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dodał, że dzięki kanałowi żeglugowemu port w Elblągu będzie w pełni korzystał ze swojego potencjału.

Deszcz złotówek na homolobby

numer 2157 - 18.10.2018
Warszawa, Gdańsk, Poznań, Łódź, Kraków i Katowice – to miasta, których władze w ostatnich latach aktywnie wspierały finansowo środowiska LGBT. Z pozyskanych funduszy organizacje działające na rzecz tzw. równego traktowania osób o odmiennej orientacji organizowały parady, manifestacje, a także inicjatywy edukacyjne w szkołach. Co ciekawe, na te akcje pieniądze szły z kieszeni podatników.

Polska sięgnie po własne bogactwo

numer 2157 - 18.10.2018
Do końca roku ma się zakończyć praca nad głównymi ramami projektu Polityka Surowcowa Państwa, która wreszcie ureguluje kwestie wykorzystania polskich złóż. Główny dokument zostanie wkrótce uzupełniony wieloma programami wykonawczymi, z których pełną parą ruszyły już dwa: rozpoznanie geologiczne mórz ProGeO i rozwój źródeł geotermalnych.

Skandaliczne żądania Machcewicza i spółki

numer 2157 - 18.10.2018
ROZPRAWA Wczoraj odbyła się w gdańskim sądzie okręgowym kolejna rozprawa w procesie wytoczonym przez byłe kierownictwo Muzeum II Wojny Światowej obecnej dyrekcji. Sąd kontynuował przesłuchiwanie strony powodowej. Chce ona usunąć m.in. wystawę o o. Maksymilianie Kolbe w części poświeconej obozom śmierci i znacznego pomniejszenia ekspozycji dotyczącej Witolda Pileckiego.

Znaleziono nowe dokumenty ws. zabójstwa ks. Popiełuszki

numer 2157 - 18.10.2018
WYDARZENIE Wczoraj Marzena Kruk, dyrektor Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej, poinformowała, że do archiwum trafiły nowe materiały ws. zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki. To setki stron zeznań oskarżonych i świadków, protokoły eksperymentów, okazań, wizji lokalnych, a także materiały rzeczowe.

Dyskusja o norkach wróci

numer 2156 - 17.10.2018
OCHRONA ZWIERZĄT Zdaniem Krzysztofa Czabańskiego z Prawa i Sprawiedliwości temat ferm zwierząt futerkowych z pewnością wróci w przyszłości. Polityk podkreślił, że spór nie ma charakteru politycznego, a jego stronami tak naprawdę są hodowcy i ich sąsiedzi.

Długi weekend niepodległości

numer 2156 - 17.10.2018
11 listopada w całym kraju będziemy obchodzili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbędą się uroczystości upamiętniające ten dzień. Aby wydłużyć świętowanie, Prawo i Sprawiedliwość chce jednorazowo ustanowić 12 listopada dniem wolnym od pracy. Według informacji „Codziennej” w przyszłym tygodniu ma się rozpocząć procedowanie odpowiedniej ustawy.

PiS odpowiada na pogardę PO

numer 2156 - 17.10.2018
Plakat PiS „Oni gardzą, my pomagamy”, na którym z jednej strony widnieją lider PO Grzegorz Schetyna i jego wypowiedź o PiS-owskiej „szarańczy”, a z drugiej – hasła już zrealizowanego programu partii rządzącej to – zdaniem prof. Krystyny Pawłowicz – ukazanie prawdy o polskiej polityce i rzeczywistych celach partii ubiegających się o głosy wyborców.

Te wybory są kluczowe

numer 2156 - 17.10.2018
TYGODNIK Po wyborach PiS może tylko zwiększyć stan posiadania. Kluczowe znaczenie mają wybory do sejmików, które rozdzielają unijne fundusze. Samorządy opanowane dotąd przez totalną opozycję zrobiły wiele, by sabotować zmiany w Polsce, posuwając się do utrudniania pomocy rolnikom poszkodowanym przez suszę.

Para prezydencka oddała hołd św. Janowi Pawłowi II

numer 2156 - 17.10.2018
WATYKAN Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką w 40. rocznicę wyboru papieża Jana Pawła II uczestniczył we mszy św. przy jego grobie w bazylice watykańskiej.