Polska

Kokainowy śnieg nie zasypie Europy

numer 2501 - 06.12.2019
Blisko dwie tony przeznaczonej na rynki zachodniej Europy kokainy o wartości rynkowej nawet 2,2 mld zł zatrzymały polskie służby. Aresztowano również m.in. obywateli Niemiec, Iranu i Kolumbii. – Udaremniliśmy największy przemyt w historii ostatnich wielu lat. Co do wartości, to pewnie największy przemyt w historii co najmniej ostatnich 30 lat – powiedział wczoraj premier Mateusz Morawiecki.

Sąd Najwyższy wprowadza anarchię

numer 2501 - 06.12.2019
WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI Sędziowie Sądu Najwyższego podjęli decyzję o uchyleniu uchwały Krajowej Rady Sądownictwa w sprawie z odwołania sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego i oddalili wniosek prezesa Izby Dyscyplinarnej SN o przekazanie sprawy do Izby.

​Krakowska afera przetargowa

numer 2501 - 06.12.2019
KORUPCJA Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwóch urzędników z Krakowa podejrzanych o poświadczenie nieprawdy w dokumentach przetargowych na krakowskie mieszkania. Krakowska sprawa ma związek ze śledztwem w sprawie powoływania się na wpływy w załatwieniu najmu lub kupna atrakcyjnych nieruchomości krakowskich.

Rodzina nie zostanie rozdzielona

numer 2501 - 06.12.2019
SPRAWIEDLIWOŚĆ Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej orzekł, że piątka czeczeńskich dzieci, które matka wywiozła z Danii do Polski, pozostanie pod opieką rodziców. Kobieta zdecydowała się na ucieczkę, ponieważ tamtejsze służby socjalne odebrały jej dzieci i umieściły w trzech osobnych rodzinach zastępczych.

​Będą dodatkowe emerytury

numer 2501 - 06.12.2019
SPOŁECZEŃSTWO Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest przygotowany na wypłatę dodatkowych świadczeń socjalnych – poinformowała wczoraj prezes ZUS Gertruda Uścińska. Sytuacja finansowa ZUS jest tak dobra, że rząd przygotował już projekt kolejnej 14. emerytury.

​Rodzina w centrum państwa

numer 2501 - 06.12.2019
SPOŁECZEŃSTWO Rada Rodziny została wczoraj powołana przez minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlenę Maląg. Podlegająca jej ministerstwu Rada będzie wpływała na pracę Rady Ministrów, projekty ustaw i administrację. – W każdym państwie, które chce się rozwijać, rodzina musi mieć centralne miejsce – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Nie pomogły apele premiera ani prezesa

numer 2500 - 05.12.2019
Marian Banaś nie zrezygnuje z funkcji prezesa Najwyższej Izby Kontroli, o czym poinformował wczoraj w oświadczeniu. – Musimy poczekać na wyniki śledztwa i zastanowić się, czy są jakieś inne możliwości prawne w sprawie odwołania prezesa NIK – skomentował sytuację po oświadczeniu Banasia szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

​Woś o sprawie puszczy

numer 2500 - 05.12.2019
środowisko Realizujemy orzeczenie TSUE, ono jest dosyć jednoznaczne, w tej chwili trwają prace nad nowym planem urządzenia lasu. Po tych dwóch latach działalności kornika, tego, co się tam działo, jak przekonują leśnicy, niewiele jest do uratowania – powiedział wczoraj Michał Woś, minister środowiska.

Opozycja gra emerytami

numer 2500 - 05.12.2019
Nie wiadomo, kiedy po raz kolejny zostanie wypłacona 13. emerytura. Rząd planuje, by był to kwiecień przyszłego roku. Niespodziewany opór stawia jednak opozycja. Senat odrzucił ustawę umożliwiającą finansowanie 13. emerytury z Funduszu Solidarnościowego.

​Opozycyjny samorząd wycina skutecznych pracowników

numer 2500 - 05.12.2019
kadry Władze powiatu w Pleszewie chcą zmniejszyć liczbę pracowników w urzędzie pracy, który do tej pory wykonywał świetną robotę. Włodarze z PSL i samorządowcy związani z KO chcą wyrzucić prawie połowę pracowników na bruk przed świętami Bożego Narodzenia.