Polska

​Notariusze wspierali oszustów

numer 2007 - 21.04.2018

SKANDAL Pomagali zorganizowanej grupie przestępczej w wyłudzeniu 37 mieszkań od osób w podeszłym wieku, chorych lub uzależnionych od alkoholu. Chodzi o trójkę szczecińskich notariuszy, którzy mimo zarzutów prokuratorskich w tej sprawie nadal wykonują zawód.

Medialny wątek przebierańców

numer 2007 - 21.04.2018
Prokuratura i Centralne Biuro Antykorupcyjne badają, w jakim stopniu gang fałszywych pracowników służb specjalnych wykorzystywał w swoim procederze takie media, jak „Gazeta Finansowa”, „Gazeta Warszawska”, „Służby Specjalne” i portal Kulisy24.com – ustaliła „Gazeta Polska Codziennie”. 

Nowy bat na przestępców

numer 2007 - 21.04.2018
Pakiet Bezpieczny Polak – jak dowiedziała się „Codzienna”, tak roboczo mają się nazywać nowe przepisy w prawie karnym. Szczegóły projektu, nad którym pracował Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości, mają być przedstawione na początku przyszłego tygodnia.

Sędzia „zapomniał” o obligacjach. Jest wyrok – kary nie poniesie!

numer 2007 - 21.04.2018


​Polska pielęgniarka wyniesiona na ołtarze

numer 2007 - 21.04.2018

KOŚCIÓŁ To postać wciąż niezwykle inspirująca i pokazująca od innej strony, jak trzeba walczyć o Polskę, naszą ojczyznę, walcząc o życie zwłaszcza tych opuszczonych, samotnych i bezbronnych – tak o Hannie Chrzanowskiej mówił abp Stanisław Jędraszewski. W sobotę odbędzie się jej beatyfikacja.

Tomasz Lis w opałach

numer 2007 - 21.04.2018

WOKANDA Nawet Monika Jaruzelska nie pomogła Tomaszowi Lisowi. Nie potwierdziła przed sądem tez z zamieszczonego w kierowanym przez Lisa tygodniku „Newsweek” artykułu mającego demaskować fakty z przeszłości Rafała Ziemkiewicza.


Większa pomoc dla niepełnosprawnych

numer 2007 - 21.04.2018

SPOŁECZEŃSTWO W piątek prezydent Andrzej Duda spotkał się z protestującymi w Sejmie od środy rodzicami osób niepełnosprawnych. Zadeklarował, że przygotowany zostanie projekt ustawy, który zapewni realizację ich postulatów. Z protestującymi spotkał się też premier Mateusz Morawiecki.

​Durczok bez funkcji zaufania publicznego

numer 2006 - 20.04.2018
WOKANDA Warszawski sąd uznał, że wydawca „Wprost”, które opisało molestowanie i mobbing dziennikarek TVN‑u przez ich szefa Kamila Durczoka, ma zapłacić za naruszenie jego dóbr osobistych. Sędziowie stwierdzili, że dziennikarz nie pełni funkcji zaufania publicznego, dlatego upowszechnianie faktów dotyczących jego prywatności było bezprawne.

Sawicki: nie wypada mi się wypowiadać

numer 2006 - 20.04.2018
Media od kilku dni z oburzeniem grzmią o nagrodach, które wypłacono urzędnikom w jednostkach podległych Ministerstwu Rolnictwa, które w sumie wyniosły ponad 173 mln zł. Tymczasem były minister rolnictwa Marek Sawicki z PSL‑u podkreśla, że „jemu nie wypada się wypowiadać”, a „ciężko pracującym urzędnikom nagrody się należą”.

Ludzie WSI mózgami przebierańców

numer 2006 - 20.04.2018
Kluczową rolę w gangu przebierańców rozpracowywanym przez prokuraturę i CBA mieli odgrywać wysocy rangą funkcjonariusze zlikwidowanych Wojskowych Służb Informacyjnych. Zarzuty usłyszało dotychczas trzech z nich. To jednak wierzchołek góry lodowej – wynika z ustaleń „GPC”.