Polska

Premier wsparł byłego więźnia Auschwitz

numer 2256 - 16.02.2019
SPRAWIEDLIWOŚĆ Premier Mateusz Morawiecki przyznał 30 stycznia br. specjalną emeryturę w wysokości 4500 zł brutto Karolowi Tenderze, byłemu więźniowi niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, który od wielu lat wykazuje się ogromnym zaangażowaniem w walce o dobre imię Rzeczypospolitej Polskiej.

Polacy żegnają premiera Olszewskiego

numer 2256 - 16.02.2019
Wczoraj przez cały dzień tysiące Polaków żegnały zmarłego przed tygodniem premiera Jana Olszewskiego. Przez cały dzień przy trumnie twórcy ruchu niepodległościowego odbywały się warty honorowe, w których uczestniczyli politycy, dziennikarze, klubowicze „Gazety Polskiej”, a także przyjaciele i współpracownicy. Wartę honorową pełnili m.in. red. nacz.

Pytania o koszty i zyski

numer 2256 - 16.02.2019
Zakończył się warszawski szczyt na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie. Oprócz polskich polityków wzięli w nim udział m.in. wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence oraz premier Izraela Beniamin Netanjahu. – Szczyt miał charakter propagandowy i pod tym kątem można powiedzieć, że był to sukces. Nie udało się natomiast wymusić na Niemcach tego, żeby przestały popierać Iran.

Urząd powalczy o pensję Struzika?

numer 2256 - 16.02.2019
MAZOWSZE To będzie proces stulecia na Mazowszu. Marszałek Adam Struzik zamierza iść do sądu, aby walczyć o swoje pieniądze. Przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym staną w szranki prawnicy z Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Wojewódzkiego. Wszystko z powodu 700 zł, które Struzik miał otrzymać za kierowanie fasadowym Konwentem Marszałków Województw.

Burza po publikacjach izraelskich dzienników

numer 2256 - 16.02.2019
HISTORIA W czwartek burzę wywołała publikacja „Jerusalem Post”, którego dziennikarz twierdził, że przebywający w Polsce na konferencji bliskowschodniej Beniamin Netanjahu miał powiedzieć o współodpowiedzialności narodu polskiego za Holocaust. W piątek Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poinformowała, że ambasador Izraela w Polsce Anna Azari zdementowała te informacje.

Lekcja historii dla wiceprezydenta USA

numer 2256 - 16.02.2019
PAMIĘĆ Prezydent Andrzej Duda oraz wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Mike Pence wraz z żonami odwiedzili wczoraj muzeum państwowe Auschwitz-Birkenau, znajdujące się na terenie byłego niemieckiego obozu zagłady.

Bóg działa przez dobrych ludzi

numer 2255 - 15.02.2019
W niewielkiej osadzie w Kipsing w środkowej Kenii jest już doprowadzona woda, prąd, a dzięki adopcji ponad 350 dzieci uczy się w lokalnej szkole. To wszystko dzięki pomocy, którą od trzech lat kenijskim dzieciom udziela diecezja szczecińsko-kamieńska.


A może powinien pozwać TW „Bolka”?

numer 2255 - 15.02.2019
„Byłem w sądzie i większej komedii w czasie lektury pozwu nie przeżyłem nigdy! ” – tak skomentował prof. Sławomir Cenckiewicz żądanie przez Lecha Wałęsę od niego przeprosin. A lista nazwisk jest coraz dłuższa. Znalazł się na niej także red. Tomasz Sakiewicz, który ma radę dla byłego prezydenta: „Jeżeli Wałęsa ma do kogoś pretensje, to musi pozwać człowieka, który podpisywał się TW „Bolek”.

Pobiegną dla Żołnierzy Wyklętych

numer 2255 - 15.02.2019
PAMIĘĆ 350 miast z Polski, 15 miejscowości z zagranicy oraz ponad 80 tys. uczestników – tak będą wyglądały statystyki tegorocznej edycji Biegu Tropem Wilczym, która odbędzie się 3 marca. Inicjatywa została przygotowana, aby upamiętnić Żołnierzy Wyklętych. Podczas niej przeprowadzone zostaną również zbiórki charytatywne oraz odbędą się wydarzenia edukacyjne.

Nerwowo w relacjach Polska–Norwegia

numer 2255 - 15.02.2019
dyplomacja Gorący czas w stosunkach polsko-norweskich. Przedwczoraj Urząd do Spraw Cudzoziemców potwierdził decyzję ws. udzielenia w Polsce azylu Norweżce Silje Garmo i jej córce Eirze, Norwegia uznała za persona non grata polskiego konsula, a polskie władze dały tydzień na opuszczenie kraju norweskiej konsul.