Polska

PiS o rodzinie, opozycja o PiS-ie

numer 2430 - 14.09.2019
Partie polityczne robią wszystko, aby dotrzeć do wyborców. W sobotę dojdzie do korespondencyjnego pojedynku między opozycją a partią rządzącą. W Łodzi odbędą się zarówno konwencja programowa PiS, jak i Igrzyska Wolności, na których spotkają się politycy opozycji i ich zwolennicy.

​Grabiec przeprasza PiS

numer 2430 - 14.09.2019
WYROK We wtorek Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał politykowi Koalicji Obywatelskiej Janowi Grabcowi umieszczenie sprostowania nieprawdziwych informacji o partii Prawo i Sprawiedliwość.

Poprawność polityczna albo panu podziękujemy

numer 2430 - 14.09.2019
Prof. Aleksander Nalaskowski został zawieszony w obowiązkach nauczyciela akademickiego przez władze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu po tym, jak w felietonie skrytykował ideologię LGBT. Wykładowcę w obronę wzięli już m.in.

Ku pamięci poległych w Katyniu

numer 2430 - 14.09.2019
Uroczystość Ponad 20 tys. zniczy zapłonie w sobotę na pl. Piłsudskiego w Warszawie, aby uczcić polskich obywateli, w tym oficerów, podoficerów oraz szeregowych żołnierzy Wojska Polskiego, których krew przelano w lasach katyńskich w 1940 r. Inicjatywę o nazwie Iskra Pamięci patronatem honorowym objął prezydent Polski Andrzej Duda.

Stwórzmy system krajowego bezpieczeństwa lekowego

numer 2430 - 14.09.2019
ZDROWIE Taką propozycję zgłasza wybitny urolog, a jednocześnie kandydat PiS na senatora, prof. Piotr Radziszewski. System krajowego bezpieczeństwa ma zapobiegać kryzysom lekowym, m.in. takim, z którymi Polska zmagała się wiosną.

Dentysta w każdej szkole

numer 2430 - 14.09.2019
ZDROWIE i EDUKACJA Ustawa o opiece zdrowotnej nad uczniami, która w czwartek weszła w życie, zapewnia każdemu dziecku opiekę pielęgniarki lub higienistki oraz dentysty – poinformowała wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

PO tyłem do LGBT (przed wyborami)

numer 2429 - 13.09.2019
Będziemy działać progresywnie, ale po dwudziestym którymś października – te słowa Rafała Grupińskiego z PO-KO dotyczące m.in. adopcji dzieci przez pary jedno­płciowe wywołały burzliwą dyskusję na temat zobowiązań ugrupowania Grzegorza Schetyny wobec środowisk LGBT. „Codzienna” zapytała posłów opozycji, jaka jest ich opinia na ten kontrowersyjny temat.

​W obronie zawieszonego profesora

numer 2429 - 13.09.2019
CENZURA Władze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, zawieszając w czynnościach prof. Aleksandra Nalaskowskiego za wypowiedź o ideologii LGBT, łamią polską konstytucję i fundamentalną w demokracji zasadę wolności słowa – twierdzi Centrum Monitoringu i Wolności Prasy SDP.

Coraz bliżej projektu CPK

numer 2429 - 13.09.2019
INWESTYCJE Trzy pracownie architektoniczne: Woods Bagot, Populous i KPF, przygotowały wstępną koncepcję projektu terminala Centralnego Portu Komunikacyjnego – poinformowała w czwartek spółka CPK. Projektanci tych biur pracowali m.in. przy planowaniu lotnisk w Abu Dhabi, Seulu czy Singapurze.

Drugie zwycięstwo Żołnierzy Wyklętych w Tulicach

numer 2429 - 13.09.2019
W weekend w Tulicach zostanie odsłonięty obelisk upamiętniający Żołnierzy Wyklętych, w tym m.in. Danutę Siedzikównę ps. Inka. Uroczystości jednocześnie mają przypominać o dacie 17 września 1939 r., gdy armia sowiecka najechała Polskę, przyłączając się do nazistowskich Niemiec.