Polska

​Uderzenie w prostytucję

numer 2540 - 25.01.2020
PRZESTĘPCZOŚĆ Policja dopadła grupę przestępczą czerpiącą zyski z nielegalnych usług seksualnych. Funkcjonariusze zlikwidowali aż 19 agencji towarzyskich mafii, tzw. mieszkaniówek. Były one rozlokowane w 24 miastach na terenie pięciu województw w Polsce i rocznie przynosiły dochody sięgające miliona złotych.

Siemoniak pod Budką

numer 2540 - 25.01.2020
W sobotę rozpoczęły się wybory w Platformie Obywatelskiej. W niemal 200 lokalach w całej Polsce w godz. 10–18 kilka tysięcy członków PO będzie wybierało przewodniczącego. Z wyścigu wycofało się już dwoje kandydatów – Bartosz Arłukowicz i Joanna Mucha. Zdaniem ekspertów największe szanse na zwycięstwo ma dzisiaj przewodniczący klubu parlamentarnego Borys Budka.

Zmodernizowany port coraz bliżej

numer 2540 - 25.01.2020
Potencjalni wykonawcy toczą bój o kontrakt na budowę terminalu pasażerskiego na lotnisku w Radomiu. Sprawa trafiła do Krajowej Izby Odwoławczej. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, pasażerowie skorzystają z nowego terminalu najpóźniej za dwa lata.

​Kilkunastu świadków zeznało w sprawie korupcji na oddziale Grodzkiego

numer 2540 - 25.01.2020
GRODZKIGATE Kolejny świadek w sprawie korupcji w szpitalu w Szczecinie-Zdunowie złożył zeznania funkcjonariuszom CBA. Zeznania w sprawie korupcji na oddziale torakochirurgii kierowanym przez prof. Tomasza Grodzkiego złożyło już kilkanaście osób.

​Bez Szydło i Brudzińskiego ani rusz

numer 2540 - 25.01.2020
WYBORY Na czele kampanii wyborczej ubiegającego się o ponowny wybór na urząd prezydenta Andrzeja Dudy mają stanąć Beata Szydło i Joachim Brudziński. – Trudno sobie wyobrazić brak tych dwóch osób w najbliższym otoczeniu kandydata PiS na prezydenta – podkreśla w rozmowie z „Codzienną” prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

Grzegorz Schetyna zmienia narrację

numer 2540 - 25.01.2020
jak chorągiewka Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna zmienia opinię ws. polskiej obecności na V Światowym Forum Holokaustu. W piątek podkreślał, że do Jerozolimy powinien pojechać prezydent Andrzej Duda. Tymczasem kilka tygodni temu mówił, że powinien tam jechać premier.

Wszystko wróciło do normy

numer 2539 - 24.01.2020
Sejm przyjął wczoraj nowelizację ustaw reformujących wymiar sprawiedliwości zakładających m.in. rozszerzenie odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów i wprowadzenie zmian w wyborze I prezesa SN. Nowela trafia teraz do podpisu prezydenta, który zapowiedział, że ją podpisze.

Niesprawiedliwy wyrok szczecińskich sądów

numer 2539 - 24.01.2020
28 lat temu 10-letnia dziewczynka została zarażona w szczecińskim szpitalu żółtaczką typu B i C. Jej przedstawiciele prawni domagali się zadośćuczynienia w kwocie 300 tys. zł, ale szczecińskie sądy przyznały dziewczynce trzy razy mniejszą kwotę. – Wniosków o skargę nadzwyczajną wpływają do prokuratora generalnego tysiące – przyznaje minister Zbigniew Ziobro.

W Jerozolimie nic złego, nic dobrego

numer 2539 - 24.01.2020
STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE Wczoraj oczy przedstawicieli polskiej dyplomacji, ekspertów w sprawach międzynarodowych i publicystów były skierowane na Jerozolimę, gdzie zorganizowano Światowe Forum Holocaustu. Na uroczystościach głos zabrali m.in. wiceprezydent USA Mike Pence oraz przywódca Rosji Władimir Putin. O ocenę wystąpienia tego ostatniego „Codzienna” poprosiła politologów.

Przymusowa restrukturyzacja w Sanoku

numer 2539 - 24.01.2020
FINANSE Bankowy Fundusz Gwarancyjny przejął kontrolę nad Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym w Sanoku. Wywołało to jednak panikę wśród klientów, którzy mają kłopoty z odzyskaniem swoich pieniędzy. Przed oddziałami ustawiają się kolejki.