Polska

Do Senatu opozycja idzie pod rękę z komunistami

numer 2408 - 20.08.2019
Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe, Inicjatywa Polska, Zieloni, Wiosna Roberta Biedronia, Sojusz Lewicy Demokratycznej i Lewica Razem wystartują wspólnie z jednej listy w jesiennych wyborach do Senatu. Według komentatorów życia politycznego jest to jedyna szansa, aby w jakikolwiek sposób zbliżyć się w sondażach do PiS.

​Dwójka grotołazów wciąż poszukiwana

numer 2408 - 20.08.2019
POSZUKIWANIA Ratownicy, którzy poszukują dwóch grotołazów w Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatach, nadal nie mają kontaktu z poszukiwanymi – powiedział w poniedziałek rano ratownik dyżurny Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Krzysztof Długopolski. Ratownicy obawiają się o życie grotołazów.

Oszust uderza w prezesa PiS i abp. Jędraszewskiego

numer 2408 - 20.08.2019
Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (OMZRiK) oświadczył, że składa zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który według ośrodka miał publicznie pochwalać czyn przestępczy. Sprawa wydaje się absurdalna, bo chodzi o wypowiedź lidera partii rządzącej, w której bronił on słów abp. Marka Jędraszewskiego.

​Wczoraj czerwona, dziś tęczowa

numer 2408 - 20.08.2019
SB Jolanta Lange, prezes Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w przeszłości nazywała się Jolanta Gontarczyk i była tajnym współpracownikiem SB. Jako TW Panna rozpracowywała legendarnego ks. Franciszka Błachnickiego.

Abp Jędraszewski jak błogosławiony ks. Popiełuszko

numer 2408 - 20.08.2019
KOŚCIÓŁ Przewodniczący Episkopatu Polski, metropolita poznański abp Stanisław Gądecki porównał abp. Marka Jędraszewskiego do ks. Jerzego Popiełuszki. – Najpierw usiłowano go zniesławić przy pomocy kłamstw i prowokacji, a gdy to się nie powiodło, związano go i wrzucono do Wisły. Coś podobnego dzieje się dzisiaj z abp. Jędraszewskim – mówił abp Gądecki.

Raz w stronę LGBT, raz w stronę Boga

numer 2407 - 19.08.2019
PSL jeszcze w maju współtworzył Koalicję Europejską, w programie której nie brakowało elementów ideologii LGBT. Tymczasem w sobotę z ust lidera tego samego PSL w czasie konwencji wyborczej w Płocku padało dużo słów o obronie wartości chrześcijańskich i odwołań do ludowej tradycji niepodległościowej.

Zandberg jedynką w Warszawie

numer 2407 - 19.08.2019
POLITYKA Znamy już liderów list Lewicy. Z Warszawy wystartuje Adrian Zandberg. Włodzimierz Czarzasty poprowadzi w bastionie lewicy – w Sosnowcu. Oprócz nich na pierwszych miejscach znalazły gwiazdy z pezetpeerowskim rodowodem – Joanna Senyszyn i Marek Dyduch, a także „słynny” prezes TVP Robert Kwiatkowski.

Wałęsa straszy wojną

numer 2407 - 19.08.2019
Lech Wałęsa od pewnego czasu sprawia wrażenie osoby coraz bardziej tracącej kontakt z rzeczywistością. Tym razem postanowił podzielić się swoimi absurdalnymi wizjami dotyczącymi przyszłości Polski. Stwierdził, że jeżeli Prawo i Sprawiedliwość nie zostanie odsunięte od władzy, to... dojdzie do wojny domowej.

PAMIĘTAJ! Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych dokumentów do 500+

numer 2407 - 19.08.2019
PROGRAM 500+ Od początku lipca wnioski o świadczenie z programu Rodzina 500+ można składać za pośrednictwem internetu, a od 1 sierpnia jest to możliwe także drogą tradycyjną, w formie papierowej. Do złożenia wniosku nie są wymagane żadne dodatkowe dokumenty.

Kościół jest wściekle atakowany i ma prawo się bronić

numer 2407 - 19.08.2019
SKANDAL Mamy rewolucję ideologiczną transwestytów, gejów, lesbijek itd. Kościół jest wściekle atakowany i Kościół ma prawo się bronić – powiedział szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski. Polityk skomentował ostatnie ataki na środowisko Kościoła katolickiego.