Polska

Życzenia dla nauczycieli i protest

numer 2458 - 15.10.2019
Życzenia radości z pracy wychowawczej, sukcesów, satysfakcji oraz podziękowania i gratulacje złożyli dzisiaj przedstawiciele rządu nauczycielom z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tymczasem pedagodzy z Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” dzień nauczyciela wykorzystali do protestu przeciwko resortowi edukacji.

​Prezydent Duda nie wybiera się na emeryturę!

numer 2458 - 15.10.2019
POLITYKA Prezydent wziął w poniedziałek udział w inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Po uroczystości Andrzej Duda w rozmowie z dziennikarzami podziękował wszystkim, którzy głosowali w wyborach do Sejmu i Senatu.

​Polska chce postawić na słońce

numer 2458 - 15.10.2019
ENERGETYKA Rząd chce rozwijać elektrownie fotowoltaiczne. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolniczego, agencja podległa Ministerstwu Rolnictwa, podpisała list intencyjny w sprawie współpracy z firmą Enea. Pola z panelami mają się wkrótce pojawić w całej Polsce.

​Rozpoczęła się gra o Senat

numer 2458 - 15.10.2019
POLITYKA Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Senatu zdobyło największą liczbę głosów, ale nie wystarczyło to do przejęcia kontroli w izbie refleksji. Według nieoficjalnych danych politycy PiS zdobyli 48 mandatów, a w jednym okręgu wygrała kandydatka przez nich popierana. Aby rządzić w Senacie, PiS musi więc przeciągnąć na swoją stronę co najmniej dwóch polityków opozycji.

Grzegorz Schetyna największym przegranym

numer 2458 - 15.10.2019
Za nami wybory parlamentarne. Nie ulega wątpliwości, że Prawo i Sprawiedliwość odniosło spektakularny sukces. Partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła rekordowe poparcie i zostawiła w tyle pozostałe ugrupowania. – Największym przegranym jest ugrupowanie Grzegorza Schetyny – stwierdza dr Herudziński.
Za nami wybory parlamentarne. Panie Doktorze, jakie są pierwsze spostrzeżenia?

Niezwykłe dziedzictwo Jana Pawła II

numer 2457 - 14.10.2019
Łączył ludzi na całym świecie, bez niego nie powstałaby Solidarność, a Polska jeszcze przez wiele pokoleń byłaby duszona przez komunistyczny system. To Jan Paweł II. Wczoraj w polskim Kościele już po raz 14. obchodziliśmy Dzień Papieski ustanowiony na pamiątkę papieża Polaka.

Nitras donosi, Geblewicz straszy

numer 2457 - 14.10.2019
Poseł Sławomir Nitras poinformował, że doniósł na Radio Szczecin do Państwowej Komisji Wyborczej w sprawie rzekomego złamania ciszy wyborczej. Z kolei marszałek Olgierd Geblewicz znów grozi dziennikarzom. Tym razem szczecińskiej rozgłośni.

Ambasadorzy Polski 2019 wybrani

numer 2457 - 14.10.2019
KONKURS Znamy wyniki zorganizowanego przez KGHM plebiscytu Ambasador Polski 2019. Zwycięzców poznaliśmy 12 października br. podczas zorganizowanej w Warszawie uroczystej gali z udziałem wicepremiera Piotra Glińskiego oraz kapituły konkursu pod przewodnictwem prezesa KGHM Marcina Chludzińskiego.

Stefan Michnik zostanie wreszcie osądzony?

numer 2456 - 12.10.2019
SPRAWIEDLIWOŚĆ Pion śledczy IPN przedstawił nowe zarzuty wobec byłego sędziego stalinowskiego Stefana Michnika – poinformował w czwartek PAP dyrektor Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, zastępca prokuratora generalnego prok. Andrzej Pozorski.

Pistacje z konfiturami

numer 2456 - 12.10.2019
WYBORY W nocy z piątku na sobotę rozpoczęła się cisza wyborcza. Oznacza to zakaz agitacji wyborczej na rzecz komitetów i poszczególnych kandydatów. Kary za złamanie ciszy są bardzo surowe i mogą sięgnąć nawet miliona złotych. Nie można również publikować sondaży.